Štítky: | tříděný odpad |

Lidé v panelácích dostanou tašky na tříděný odpad. Zatím jen v některých částech města

Tašky na tříděný odpad
Tašky na tříděný odpad | autor: MMHK

Od příštího roku se v Hradci chystá novinka týkajícíc se třídění odpadu. Poté, co město v minulém roce vybavilo rodinné domy popelnicemi na papír a plasty, klesl v těchto lokalitách podíl nevytříděného komunálního odpadu téměř na polovinu. Nyní chce hradecká radnice v třídění odpadu více podpořit i obyvatele bytů a tyto domácností plánuje vybavit speciálními taškami na tři základní komodity recyklovatelného odpadu – papír, plasty a sklo.

„Pilotně se tento projekt odzkouší v bytových domech v Labské Kotlině I a v ulicích Baarova, Jungmanova a Hrubínova,“ řekl náměstek primátora Jindřich Vedlich, odpovědný za oblast rozvoje města. Výhodou těchto tašek je, že jsou z pevnějšího materiálu, omyvatelné a skládací. Jde tak o poměrně jednoduché řešení, jak lidem v bytech vytvořit lepší podmínky pro třídění odpadu.

„V první vlně město nakoupí dva tisíce sad barevných tašek pro základní druhy tříděného odpadu. Testovací provoz bude zahájen během ledna a února a bude trvat přibližně půl roku,“ dodal Vedlich. V tomto období bude sledován a vyhodnocován zájem občanů o tento způsob třídění a objem vytříděného odpadu. Pokud se potvrdí předpoklady a o třídění bude zájem, projekt se rozšíří i do ostatních částí města.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradečákům možná do budoucna pomůže v třídění odpadu mobilní aplikace

Za poslední dva roky stoupá v Hradci Králové celková separace odpadu, ze kterého se vytřídí více než 50 % papíru, plastu a skla. Meziročně dochází také ke zvýšenému množství sběru elektrospotřebičů. Ačkoliv odpadu ve městě přibývá, patří Hradec stále mezi města s vysokým poměrem…
Čtěte více

Věci k dalšímu užití je možné poskytnout i v Hradci. Výtěžek půjde na nové stromy

V Hradci Králové začal fungovat nový projekt RE-USE, jehož smyslem je opětovné použití výrobků a tím zmenšení množství vznikajícího odpadu. Ve sběrném dvoře Bratří Štefanů vzniklo místo, kam mohou lidé darovat věci k opětovnému užití. Ty pak může za malou částku koupit někdo…
Čtěte více

Do hradeckých ulic přibudou kontejnery na kov a olej

Schováváte si po vaření použitý olej a vlastně ani nevíte kam ho vyhodit? Hradec nyní bude mít 25 nádob na sběr jedlých olejů. Kromě klasického třídění a recyklace odpadů rozšiřuje město možnost sběru využitelných složek odpadů kovů a olejů. Po městě bude nově rozmístěno 40…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme