Štítky: | stadion | fotbalový stadion |

Lízátka se k hradeckému stadionu vrátí později. Jejich vztyčení zabránil mráz

Lízátka se vrátí až v lednu.
Lízátka se vrátí až v lednu. | autor: MMHK

Vztyčení jednoho ze symbolů hradeckého fotbalu museli stavbaři kvůli mrazu odložit. Původně se měly zrekonstruované osvětlovací rampy, kterým se díky tvaru přezdívá lízátka, znovu tyčit nad stavbou nové multifunkční arény v Hradci Králové v druhé polovině prosince. Informaci přináší Hradecký deník.

„Příčinou jsou především klimatické podmínky, ty jsou hlavním důvodem toho, proč se lízátka nevrátila na původní místo. V noci teď bylo nějakých mínus 12 stupňů Celsia, což by samotné manipulaci a jejich montáži určitě neprospělo. Jejich návrat se tak zatím odkládá, počkáme, až bude teplota příznivější,“ vysvětlil na konci minulého týdne pro web fotbalového klubu Daniel Novotný z firmy Strabag. Teď se s návratem čtveřice padesátimetrových stožárů počítá v druhé polovině ledna.

Na stavbě se dál pracuje na ocelové střeše, osazují se okna a začalo se i s vyklízením plochy pro hřiště, aby na ní mohl začít pracovat dodavatel trávníku. Stadion má být hotový na konci června příštího roku.

Pracovníci na stavbě již také začali vyklízet hřiště, na němž se budou hrát ligové zápasy. „Rovněž začínáme čistit hrací plochu, aby se mohla předat dodavateli trávníku. Dále postupují venkovní inženýrské sítě, pohnuli jsme s dešťovou kanalizací, vodovodem i trasami pro kabely, se kterými je to ale nyní trochu horší, protože začalo mrznout. Na kanalizaci ale postupujeme dál,“ potvrzuje manažer stavby hradeckého stadionu Daniel Novotný.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Dovybavení malšovického stadionu bude město stát více než 16 milionů

Do poloviny letošního roku by měla být hotová stavba nové multifunkční fotbalové arény v Hradci Králové pro více než devět tisíc diváků. Stadion po kolaudaci poskytne základní zázemí pro fotbalová utkání. Město nyní začíná areál dovybavovat tak, aby aréna byla připravená na plný…
Čtěte více

Agentura bude znovu rozhodovat o hradeckém stadionu. Nařídil to soud

V dubnu loňského roku obdrželo město Hradec Králové usnesení Národní sportovní agentury (NSA) o zastavení řízení ohledně dotace na multifunkční fotbalový stadion. S výtkami a závěrem město nesouhlasilo, proto se rozhodlo během května na NSA podat správní žalobu. Ve středu v…
Čtěte více

Lízátka se vracejí na fotbalový stadion

Stavba multifunkčního fotbalového stadionu v Hradci Králové byla zahájena v únoru letošního roku a stavební práce zatím pokračují podle stanoveného harmonogramu. Nyní čeká stavbaře překonání dvou důležitých milníků, kterými jsou dokončení monolitické konstrukce a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme