Štítky: | stadion | fotbalový stadion |

Lízátka se k hradeckému stadionu vrátí později. Jejich vztyčení zabránil mráz

Lízátka se vrátí až v lednu.
Lízátka se vrátí až v lednu. | autor: MMHK

Vztyčení jednoho ze symbolů hradeckého fotbalu museli stavbaři kvůli mrazu odložit. Původně se měly zrekonstruované osvětlovací rampy, kterým se díky tvaru přezdívá lízátka, znovu tyčit nad stavbou nové multifunkční arény v Hradci Králové v druhé polovině prosince. Informaci přináší Hradecký deník.

„Příčinou jsou především klimatické podmínky, ty jsou hlavním důvodem toho, proč se lízátka nevrátila na původní místo. V noci teď bylo nějakých mínus 12 stupňů Celsia, což by samotné manipulaci a jejich montáži určitě neprospělo. Jejich návrat se tak zatím odkládá, počkáme, až bude teplota příznivější,“ vysvětlil na konci minulého týdne pro web fotbalového klubu Daniel Novotný z firmy Strabag. Teď se s návratem čtveřice padesátimetrových stožárů počítá v druhé polovině ledna.

Na stavbě se dál pracuje na ocelové střeše, osazují se okna a začalo se i s vyklízením plochy pro hřiště, aby na ní mohl začít pracovat dodavatel trávníku. Stadion má být hotový na konci června příštího roku.

Pracovníci na stavbě již také začali vyklízet hřiště, na němž se budou hrát ligové zápasy. „Rovněž začínáme čistit hrací plochu, aby se mohla předat dodavateli trávníku. Dále postupují venkovní inženýrské sítě, pohnuli jsme s dešťovou kanalizací, vodovodem i trasami pro kabely, se kterými je to ale nyní trochu horší, protože začalo mrznout. Na kanalizaci ale postupujeme dál,“ potvrzuje manažer stavby hradeckého stadionu Daniel Novotný.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Votrokům se příprava vydařila, v neděli přivítají Bohemku

Minimální změny v kádru a výsledkově úspěšná zimní příprava. Tak lze stručně shrnout dění o zimní přestávce v fotbalovém klubu FC Hradec Králové. Zda se stabilizovaný kádr a dobré výkony v přípravných zápasech promítnou i do jarní části fotbalové ligy, se může ukázat už tuto…
Čtěte více

Weber končí na lavičce Hradce, na nový stadion se vrací Kotal

Fotbalisté Hradce Králové mají nového trenéra. Po nepřesvědčivých výkonech a čtyřech prohrách v posledních pěti zápasech skončil na lavičce Votroků Jozef Weber. Novým koučem se stává Václav Kotal, který u týmu už v minulosti působil jako hráč i jako trenér, navíc žije v Hradci…
Čtěte více

ZVEME: Na novém stadionu se bude slavit, sezonu zahájí i hokejisté

První zářijový víkend bude v Hradci Králové opravdu nabitý. Těšit se můžete na tradiční Slavnosti královny Elišky, festival Hradec sobě i bejbypankový festival pro děti Kefír. Mountfield HK před ČPP arenou oslaví začátek sezony a slavit se bude i v nové Malšovické aréně, která…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme