Štítky: | silnice | uzavírky | uzavírka | malšova lhota |

Léto přeje dopravním uzavírkám. Část Lhotecké ulice bude tři měsíce uzavřena

Část Lhotecké ulice bude celé léto zavřená.
Část Lhotecké ulice bude celé léto zavřená. | autor: MMHK

Dopravu v Hradci ochromí uzavírky. Přes celé léto, přesněji tři měsíce, bude uzavřena část Lhotecké ulice v Malšově Lhotě v úseku od Stříbrného rybníku po ulici K Břízkám. Uzávěra kvůli rekonstrukci potrvá od 1. července do 29. září. Město Hradec Králové na opravu silnice naváže stavbou nových a opravami stávajících chodníků a okolní infrastruktury, za které ze svého rozpočtu zaplatí 10,7 milionu korun. Práce na sebe navazují a budou prováděny při plné uzavírce, veškerá doprava bude vedena po objízdných trasách.

Rekonstrukce navazuje na předchozí opravy Lhotecké a Úprkovy ulice v Malšovicích. Nadcházející etapa, kdy dojde na rekonstrukci Lhotecké ulice v délce 1,38 kilometru od Stříbrného rybníku až k rozhraní katastrálních území Malšova Lhota – Malšovice, bude rozdělena na dva úseky. Rekonstrukce první části v délce 670 metrů od ulice Stříbrný potok ke křižovatce s ulicí K Břízkám začne 1. července a potrvá do 29. září. Na druhý úsek v délce 708 metrů se stavbaři zaměří příští rok. „Je to další z projektů, kde budeme spolupracovat s Královéhradeckým krajem a já pevně věřím, že se vše podaří zkoordinovat. Silnice v těchto místech je ve špatném stavu, navíc v určitých úsecích chybí chodníky, celková oprava této komunikace je skutečně potřeba,“ sdělil Jiří Bláha, investiční náměstek primátora Hradce Králové.

Akce je sdruženou investicí kraje a města. Rekonstrukci komunikace a vegetačních úprav ve výši 48,3 milionu korun uhradí Královéhradecký kraj, nové chodníky, veřejné osvětlení, přeložky plynu a přípojky, napojení dešťových svodů a sadové úpravy celkem za 10,7 milionu korun zaplatí město Hradec Králové.

Objížďka vede přes další problémový úsek u křižovatka Tesla

Veškerá doprava, MHD a linkové autobusy budou od 1. července vedeny po nejkratších možných objízdných trasách vyznačených svislým dopravním značením. Řidiči jedoucí z Malšovy Lhoty od Stříbrného rybníku se do Hradce Králové dostanou pouze objížďkou přes svinarský most. Vozidla jedoucí z Malšovy Lhoty od ulice K Břízkám směrem k Malšovicím musejí pro cestu do Svinar nebo Bělče využít objízdnou trasu přes silniční okruh a křižovatku Tesla.

Ulice Víta Nejedlého na Slezském Předměstí prochází opravou povrchu vozovky, a to od velké křižovatky s Gočárovým okruhem a ulicí Bratří Štefanů až po zúžení do dvou pruhů u hradecké pekárny. Výrazně tam je omezena doprava, provoz je sveden ze současných čtyř pruhů do dvou, v každém směru do jednoho pruhu. Obnovuje se tam povrch vozovky. Omezení by na této komunikaci měla trvat do 15. srpna.

Objízdná trasa pro MHD bude ve směru od Malšovic vedena ulicemi Lhotecká – Akátová - Bělečská - K Břízkám a Leknínová – Lhotecká, ve směru od Svinar bude končit na zastávce Stříbrný rybník a pro otočení využije bývalou točnu. Pro linky č. 11 a 17 bude platit od 1. července nový jízdní řád.

V termínu od 2. do 29. září navíc pojedou školní spoje na linkách 11Š a 17Š (11Š: Štefcova, Úprkova, Orlice park, Poliklinika 2, Stoletá, Silnice, Terno, Ostravská, Parlament, Podhůří, Podhůrská, křižovatka Běleč, Svinary, Hájovna, Stříbrný rybník; 17Š: Stříbrný rybník, Hájovna, Svinary, křižovatka Běleč, Podhůrská, Podhůří, Parlament, Ostravská, Terno, Silnice, Stoletá, Poliklinika 2, Orlice park, Úprkova, Štefcova).

Omezení na silnici mostu U Soutoku

Částečná omezení mohou řidiče potkat na silnici vedoucí přes most U Soutoku. Kvůli opravám mostu je tam ve směru Fakultní nemocnice - Labská kotlina omezena doprava v pravém jízdním pruhu. Omezení potrvají až do 12. srpna.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Opravy hradeckých silnic finišují, které dostanou nový asfalt v příštím roce?

Hradec Králové před zimou dokončuje opravy silnic, další rekonstrukce vozovek jsou naplánované zase na příští rok. Které hradecké ulice prokouknou? Nového povrchu a výměny osvětlení se dočká ulice Za Zelárnou v hradeckých Věkoších. Stavební práce budou zahájeny…
Čtěte více

Opravy chodníků pokračují, město do nich investuje celkem 25 milionů

Letos jsou v Hradci Králové opravené chodníky už v celkem čtrnácti ulicích, město do nich investovalo 13 milionů korun. Opravy ale pokračují, do chodníků a silnic město investuje celkem 25 milionů. Nového povrchu se dočká například chodník vedoucí směrem od Hradečnice podél…
Čtěte více

Po třech měsících je průjezd do Malšovy Lhoty bez omezení

Ulice Lhotecká v Malšově Lhotě, na které více jak tři měsíce probíhaly rekonstrukce, je znovu průjezdná. V úseku od ulice K Břízkám po ulici Vřesová byly vybudovány nové chodníky a opraven byl také silniční povrch stávající krajské komunikace. Město do oprav chodníků, veřejného…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme