Štítky: | Lávka přes Labe | lávka |

Lávku přes Labe vyzkoušelo šest multikár. Testem prošla

Zátěžový test lávky u Aldisu.
Zátěžový test lávky u Aldisu. | autor: MMHK

Lávka u Aldisu prošla úspěšně zátěžovým testem. Vjelo na ní šest naložených multikár o celkové váze 21 tun.
Šest naložených multikár prověřilo při zátěžové zkoušce hradeckou lávku v Aldisu. Každá multikára vážila 3,5 tuny. Lávka se začala stavět letos v září. Její vybudování město plánovalo již déle než čtvrtstoletí a nyní se daří plán realizovat. Chodcům a cyklistům bude umožněno dostat se kratší a především bezpečnější cestou na druhý břeh řeky.

"Zátěžová zkouška dopadla úspěšně. Stavební firma bude ještě montovat zábradlí a dokončovat předpolích lávky," řekla mluvčí hradeckého magistrátu Kateřina Rohlíčková. Podle ní by měly být stavební práce hotové do konce roku. Po kolaudaci se přemostění Labe otevře pro veřejnost na jaře příštího roku.

Lávka pro pěší a cyklisty má stát 169 milionů korun. Přes řeku se klene jediným obloukem. Dlouhá je 103 metrů a její stabilitu zajišťuje dvojice nosných lan a speciální beton.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Lávka na Benešovce už slouží lidem. Kolik stála její oprava?

Nejen obyvatelům Benešovy třídy už slouží nová lávka u Kozlovky. Dokončena je o téměř dva týdny dříve, než se původně plánovalo. Práce byly zahájeny loni v létě, po technologické přestávce pokračovaly dokončovací práce. Výsledkem je úplně nová lávka za více než 10,6 milionu…
Čtěte více

Škroupova ulice přijde o parkovací místa. Bude obousměrná

Hradecká radnice chce cyklistům zjednodušit jízdu v centru města a lépe tak využívat v březnu otevřenou lávku přes Labe u Aldisu. Chystá proto zavedení obousměrného provozu pro cyklisty ve Škroupově ulici. Její úprava s vyznačením pruhu pro cyklisty si však vyžádá zrušení 22…
Čtěte více

Po lávce přes Labe se lidé projdou v březnu příští rok

Začátkem září loňského roku byla zahájena stavba lávky přes Labe u kongresového centra Aldis, která bude určená pro pěší a cyklisty. Po necelých devíti měsících již lávka přemostila obě strany řeky, dokončují se montáže segmentů z vysokohodnotného betonu a řeší se napínání…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme