Štítky: | Doprava | rekonstrukce |

Křižovatky v ulici Na Brně se mohou začít připravovat na rekonstrukci, studie je již zpracovaná

Zastupitelé schválili finance napříprau úprav v ulici Na Brně.
Zastupitelé schválili finance napříprau úprav v ulici Na Brně. | autor: hradeckralove.cz

Příprava rekonstrukce ulic Na Brně a U Parku a křižovatky ulic Na Brně a Brněnská v Hradci Králové může pokračovat. Zastupitelé města na další etapu vyčlenili celkem 11,7 milionu korun, za které město zajistí potřebné pozemky, přeložky sítí a také kompletní navazující projektovou přípravu. Přibudou řadící pruhy i nové zastávky.

Na rekonstrukci ulic a úpravu křižovatky má již město zpracovanou studii. „Tato studie řeší případné zkapacitnění ulic Na Brně a U Parku a také křižovatky Brněnská x Na Brně, které je nutné nejen z důvodu nového trasování linky MHD, ale také kvůli neustále rostoucímu počtu motorových vozidel v této lokalitě,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. „V zastupitelstvu jsme schválili potřebné finance, které budeme moci použít na další etapu, potřebujeme zajistit pozemky, přeložky sítí a samozřejmě také kompletní projektovou přípravu,“ dodává primátor. Celkově na zajištění těchto úkonů vyčlenili zastupitelé 11,7 milionu korun. „Chceme zahájit práce co nejdříve, abychom územní rozhodnutí mohli mít ještě během příštího roku,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

Z vypracované studie také vyplynulo řešení, jak by měly úpravy křižovatky a okolních ulic vypadat. „Počítáme s tím, že dojde k navýšení počtu řadicích pruhů u levého odbočení z Brněnské do ulice Na Brně. Stejně tak by měly být vybudovány nové zastávky v ulicích Na Brně a U Parku. Celkově dojde k úpravě parametrů vozovky tak, aby byl zohledněn a usměrněn provoz nákladních vozidel jezdících z a do logistického centra za areálem Petrof,“ říká náměstek Bláha. Součástí by měl být také návrh nové infrastruktury pro pěší a cyklisty, a to s důrazem na zvýšení jejich bezpečnosti. „Toho by mělo být docíleno mimo jiné i doplněním chybějící infrastruktury, jedná se například o vybudování nových zastávek MHD v nové zástavbě. Vzhledem k celkové výši předpokládaných nákladů budeme navrhovat její realizaci po etapách. Prioritní bude rekonstrukce křižovatky Brněnská X Na Brně,“ doplňuje náměstek Bláha. Kompletní náklady na rekonstrukci ulic a křižovatky se odhadují na zhruba 100 milionů korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Na silničním okruhu Hradce u fakultní nemocnice bude kvůli opravám až do října omezen provoz

V Hradci Králové na městském okruhu v ulici Sokolská poblíž fakultní nemocnice zahájí Ředitelství silnic a dálnic na začátku července letošního roku opravu povrchu silnice 1/31. Jedná se o kilometr dlouhý úsek mezi čerpací stanicí OMV a křižovatkou Sokolské ulice a Rašínovy…
Čtěte více

Školní jídelny a kuchyně dostanou nové vybavení, střední škola v Ruseku fasádu

Město Hradec Králové se chystá podobně jako v loňském roce přispět hradeckým základním školám na vybavení školních kuchyní a jídelen. Kromě speciálních myček nádobí se budou pořizovat také konvektomaty, elektrické smažicí pánve nebo plynové kotle. Celkově vyjde nové…
Čtěte více

Stěny proti hluku se na "Hradubické" začnou stavět za pár dní, provoz tam bude omezen

Protihlukové stěny na Rašínově třídě začnou stavět 24. května. Zábrany by tak měly obyvatelům přilehlých panelových domů ulevit od hluku vozidel, které směrem na Pardubice a zpět projíždějí v podstatě neustále. Na jaře byly zahájeny přípravné práce. Během stavebních prací si…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme