Jedinečný trvalkový záhon bude zdobit Malšovice

V Malšovicích vznikne nový záhon.
V Malšovicích vznikne nový záhon. | autor: TSHK

Technické služby města Hradec Králové se snaží posouvat hranice péče o město. Tentokrát se zaměřily na území v Malšovicích u zábavního centra A-sport, které bylo vybráno komisí místní samosprávy pro další úpravy a zvelebení. Výsledkem jsou jedinečné kvetoucí záhony a šest nových stromů.

Iniciativa je unikátní nejen díky své lokalitě, ale i díky použitým materiálům a rostlinám. Pracovníci poprvé vysází trvalkové záhony do písčitého mulče, což je nejen ekologicky šetrné, ale také efektivní pro zachování vláhy a předcházení výskytu plevele. Do záhonů se poté vsadí suchomilné rostliny, které nevyžadují nadměrnou péči. Trvalky navíc doplní rozmanité cibuloviny s jarním efektem.

„Požadavkem komise bylo celkové estetické zlepšení zeleně, kterému jsme na základě návrhu odboru životního prostředí z Magistrátu města Hradec Králové vyhověli,“ uvedl náměstek ředitele technických služeb Daniel Jeřábek. „Už v průběhu prací jsme obdrželi několik dotazů na tento nezvyklý druh záhonu v Hradci. Příprava moderního záhonu spočívala v odebrání travního porostu a navrstvení písčité vrstvy, která bude fungovat jako mulč,“ vysvětluje Jeřábek.

Kromě trvalkových záhonů bude v rámci podzimního sázení vysazeno ještě šest stromů, které dodají tomuto prostoru nový zelený rozměr.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Písek na dětských hřištích v Hradci se pravidelně mění a kontroluje. Jak kontroly dopadly?

Chodíte se svými dětmi na městská hřiště? Péče o ně není rozhodně jen tak. V Hradci se o provoz na osmi desítkách dětských hřišť starají technické služby. Klouzačky, lezecké věže, prolézačky a další hrací prvky procházejí každoročně odbornou technickou kontrolou, pískoviště musí…
Čtěte více

Tráva v Hradci bude vyšší, stroje ji posekají na výšku 8 centimetrů

Omezit sečení trávy se rozhodly Technické služby Hradec Králové kvůli současným klimatickým podmínkám. Tráva se bude sekat méně často a nechá se více vyrůst. Stroje budou trávu sekat na 8 centimetrů. Už nyní na větších plochách vynechávají pracovníci technických služeb některé…
Čtěte více

Mlžná brána už ochlazuje obyvatele na Slezském Předměstí

Technické služby nainstalovaly v těchto dnech úplně první mlžnou bránu v Hradci Králové. Proti přehřátí chrání na Slezském Předměstí u autobusové zastávky Alessandria. Mlžné brány patří k opatřením, které mají pomoci ochladit rozpálené město v tropických dnech.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme