Hradec má opět svou krytou "padesátku"

Hradečané si mohou od začátku září opět protáhnout tělo v padesátimetrovém krytém bazénu. Po letní rekonstrukci se otevírají zrenovované prostory plaveckého bazénu a nabízejí novinky na příklad při čištění vody.

Rekonstrukce sprch, toalet a modernizace technologie bazénové vody probíhala od konce května letošního roku. „Až do poslední chvíle nebylo jisté, zda bude krytý plavecký bazén opravdu otevřen od 1. září. Ale v poslední srpnový den bylo stavebním úřadem rozhodnuto, že areál je v pořádku a provozuschopný,“ uvedla si Jaroslava Bernhardová, ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové, které spravují zdejší lázně a plavecký bazén.

Zmíněné zásahy byly nevyhnutelným krokem pro udržení bazénu v provozu. Ředitelka Bernhardová doplnila, že v posledních letech docházelo v některých částech objektu k průsakům vody stropními panely. Tato závada například způsobila uzavření posilovny před třemi lety.

„Do rekonstrukce sprch a modernizace bazénové technologie, což dohromady přijde na zhruba 23 milionů korun bez DPH, se město pustilo s cílem odstranit havarijní stav potrubí přivádějícího vodu do bazénu,“ popsala Magdalena Vlčková, mluvčí hradecké radnice, důvody, které vedly město k tak velké investici. Podle jejích slov odpovídal stav rozvodů více než třicetiletému stáří. Bazén se totiž začal stavět už v osmdesátých letech minulého století, ale otevřen byl až v roce 1993, kdy přestaly v původní podobě fungovat městské lázně.

Značné modernizace doznala bazénová technologie, která má zajistit vyšší hygienu. „Nově byly instalovány UV lampy k úpravě a dezinfekci bazénové vody, mimo stávající ozonizace. Ocelové potrubí, které rozvádí vodu, bylo vyměněno za plastové,“ popsala ředitelka správy nemovitostí Bernhardová. V prostorách lázní vznikla také větší místnost s parními lázněmi, sezení a dva vstupy k bazénu v obou patrech, kterými plavci mohou vcházet rovnou do sprch nebo přímo na toalety. „Nově navržené řešení umožňuje lepší využití stávajícího prostoru, hlavně využití parních komor a přístup na WC přímo z bazénové haly. Sprchy dostaly rovněž novou tvář,“ podotkla Bernhardová.

Za téměř dvacet let provozu si v krytém plaveckém bazénu zaplavalo na pět milionů návštěvníků.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká sportoviště se dočkají oprav v součtu za 13 milionů

Přes léto vyrazili na řadu hradeckých sportovišť opraváři a řemeslníci. Opravy za více než 13 milionů korun včetně DPH zahrnují velké herní plochy, nová workoutová hřiště a zázemí pro fanoušky. Dělníci pracují také na opravě venkovního hřiště a sportovní podlahy na základní…
Čtěte více

Multifunkční sportoviště roste v areálu bývalé malšovické jízdárny

V Hradci Králové na místě bývalého areálu TJ Jezdec v Malšovicích roste unikátní sportoviště, které nabídne možnosti sportovat nejen špičkovým profesionálům, ale i široké veřejnosti. Poskytne zázemí pro 10 různých sportů včetně ledové plochy, badmintonových kurtů nebo lezeckých…
Čtěte více

Květen v městských lázních bude ve znamení výhod a akcí

Květen bude měsíce, kdy v hradeckých městských lázních pořádají spoustu akcí pro svoje návštěvníky. Které to budou? Například za 10 návštěv jeden celodenní vstup zdarma, májové svátky a víkendy se sklenkou sektu i aquahrátky pro rodiny s dětmi. Vstupy není utné nasbírat pouze v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme