Štítky: | Sport | tenis | tenis hradec králové |

Multifunkční sportoviště roste v areálu bývalé malšovické jízdárny

Vizualizace budoucího sportoviště.
Vizualizace budoucího sportoviště. | autor: FB Tenis - centrum DTJ HK

V Hradci Králové na místě bývalého areálu TJ Jezdec v Malšovicích roste unikátní sportoviště, které nabídne možnosti sportovat nejen špičkovým profesionálům, ale i široké veřejnosti. Poskytne zázemí pro 10 různých sportů včetně ledové plochy, badmintonových kurtů nebo lezeckých stěn. Zatímco většina sportovišť je zatím jen na papíře, práce na novém tenisovém areálu už jsou v plném proudu. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

„Roste zde novostavba šatnového a hygienického zázemí, součástí budou fyzioterapie, masérny, posilovna, wellness i restaurace. Včetně hotelového zázemí s kapacitou 64 lůžek. A staví se nová, pevná, tříkurtová tenisová hala s pevnými povrchy a sedm tenisových dvorců,“ popisuje Pavel Hep, předseda hradeckého tenisového klubu, který za projektem tenisové části areálu stojí.

Na výstavbu špičkového centra získali tenisté dlouhodobý úvěr 150 miliónů korun, část peněz přidají sami a 18 procent nákladů by měla pokrýt dotace. O tu tenisté požádali kraj, město Hradec Králové a také Národní sportovní agenturu.  Podle náměstka hejtmana Arnošta Štěpánka z Pirátů hejtmanství už žádost o dotaci přijalo a projednává ji. „Myslím si, že jediná šance pro sportoviště je právě takové kofinancování ze čtyř zdrojů. Kraj, město, NSA plus nějaký silný partner. A tady je super, že mají takového silného partnera, který to podporuje.“

Většinu plánovaného multifunkčního sportoviště zaplatí soukromý investor, s financováním tenisového areálu to přímo nesouvisí. Všechno by ale mělo být na špičkové úrovni.

Všechna sportoviště moderního areálu jsou navíc navržena tak, aby nejen splňovala požadavky na nízkoenergetický provoz, ale svým technologickým řešením naplňovala požadavky ESG investice. Jde především o způsob vytápění, chlazení a úspory elektrické energie, kdy bude využívána energie z fotovoltaické elektrárny propojená a tepelnými čerpadly a zemními kolektory. Důsledně je také řešeno využití dešťové vody, která bude z akumulačních nádrží využívána jak k úpravě tenisových kurtů tak k zavlažování zeleně. Jezdecký areál kromě vsakovacích galerií bude používat dešťovou vodu k zavlažení umělých průlehů a jezírek, které umožní pestřejší skladbu zeleně.

Areál, jehož součástí budou kromě jezdeckých hal a parkurové plochy, i další sportoviště, má být hotový v roce 2027.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká sportoviště se dočkají oprav v součtu za 13 milionů

Přes léto vyrazili na řadu hradeckých sportovišť opraváři a řemeslníci. Opravy za více než 13 milionů korun včetně DPH zahrnují velké herní plochy, nová workoutová hřiště a zázemí pro fanoušky. Dělníci pracují také na opravě venkovního hřiště a sportovní podlahy na základní…
Čtěte více

Na Rašínově třídě se upravuje křižovatka. Jsou tam zúžené jízdní pruhy

Ředitelství silnic a dálnic začalo s úpravou křižovatky na Rašínově třídě v Hradci Králové. Po dobu prací řidiči po silnici I/37 pojedou sníženou rychlostí zúženými jízdními pruhy. Současně vznikne asfaltová silnice k tenisovému areálu DTJ, parkoviště a také nová cyklostezka.…
Čtěte více

K tenisovému centru na Pražském Předměstí povede nová cesta

Minulý týden začala stavba nové komunikace k tenisovému centru DTJ na Pražském Předměstí. Stávající neupravenou cestu, která je v místech tvořena betonovými panely, nahradí nová asfaltová. Upravena bude křižovatka na Rašínově třídě, kde je třeba změnit dopravní značení. Do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme