Dotace pomohou při opravě Fortny, odlehčovací službě i při úpravě zeleně

Magistrátu se daří získávat dotace.
Magistrátu se daří získávat dotace. | autor: hradeckralove.cz

Odlehčovací služba Honkova, přeměna křižovatky Fortna i úprava zeleně a veřejného prostranství v ulicích Kejzlarova, Mandysova a Benešova. Na tyto investiční akce se městu podařilo v nedávné době získat další rozhodnutí o poskytnutí dotace. Celkově by se mezi ně mělo rozdělit více než 74,3 milionu korun. Přijetí těchto rozhodnutí schválili radní města na svém zasedání v minulém týdnu.

„Zisk těchto důležitých dotací považuji za dobrý signál, že se naše město rozvíjí správným směrem a investujeme do oblastí, které si podporu zaslouží. Zároveň bych rád poděkoval pracovníkům z odboru dotací, kteří aktivně dotace pro město vyhledávají a zpracovávají k nim veškeré podklady,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Novou odlehčovací službu dotace financuje až z jedné třetiny

Dotaci město získá na Odlehčovací službu Honkova. Stavba budovy byla dokončena na jaře letošního roku, provoz odlehčovací služby byl spuštěn v červnu. Od té doby jsou sem na přechodnou dobu přijímáni klienti, kteří vyžadují 24hodinovou péči. „V případě tohoto projektu jsme již dopředu věděli, že máme žádost dobře připravenou a doufali jsme, že získáme nejvyšší možnou dotaci. To se nám podařilo. Dotace dosáhla maximální možné výše, a to 47,7 milionu korun, což nám pokryje zhruba třetinu všech nákladů,“ uvádí náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová. Výstavba budovy a pořízení vybavení Odlehčovací služby Honkova město vyšly na 136,4 milionu korun včetně DPH.

V centru města probíhá v těchto dnech rekonstrukce křižovatky Fortna a přilehlého dopravního terminálu, a to za přibližně 63,6 milionu korun včetně DPH. „Na tuto investiční akci jsme žádali o dvě dotace, pokaždé do jiné oblasti stejného dotačního programu. Na jaře se nám již podařilo získat rozhodnutí o poskytnutí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace na obměnu dopravního terminálu, a to ve výši přibližně 21 milionů korun. Minulý týden jsme schválili další rozhodnutí, a to na rekonstrukci křižovatky Fortna, kde výše dotace může činit až 22 milionů korun. Dotaci plánujeme opět čerpat z IROPu,“ uvádí náměstkyně Štayrová. Městu se díky dotaci podaří pokrýt více než dvě třetiny nákladů na tuto dopravně-investiční akci.

Úpravu zeleně na Moravském Předměstí také pomohou upravit dotace

Mezi další akce, na které se městu podařilo nově získat rozhodnutí o poskytnutí dotace, tentokrát ze Státního fondu podpory investic, patří úprava veřejných prostranství v sídlišti Moravské Předměstí. Dotace dosáhla 4,6 milionu korun. Práce na tomto projektu mají být zahájeny již v průběhu letních prázdnin. „Lokalitu ohraničenou Benešovou třídou a ulicemi Kejzlarova a Mandysova čeká doplnění zeleně, městského mobiliáře i vybudování herních prvků pro děti. Minulý týden jsme na radě města schválili zhotovitele, který provede veškeré práce za 8,6 milionu korun bez DPH. Součástí smlouvy je také péče o území po další tři roky,“ informuje investiční náměstek primátora Jiří Bláha. Pokud vše půjde podle plánu, měla by tato úprava být hotová do konce letošního roku.

K nejvýznamnějším městským investicím, které stále probíhají a jsou podpořeny dotací, patří například vybudování inteligentního dopravního systému (výše dotace 157,8 mil. Kč) nebo výstavba lávky u Aldisu (102,7 mil. Kč). U těchto akcí město již také části dotací v návaznosti na průběh investice čerpá.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Oprava Fortny uzavřela schodiště Bono publico

V souvislosti s úpravami křižovatky Fortny obyvatelé Hradce pocítili spoustu omezení. V současné době už se do oblasti vrátila MHD, nicméně opravy ještě úplně dokončené nejsou. Uzavřená je i příjemná zkratka z Velkého náměstí schodiště Bono publico. Budou se totiž opravovat…
Čtěte více

Nová odlehčovací služba v Hradci dnes přijímá první klienty

Po necelých dvou letech byla v Honkově ulici v Hradci Králové dokončena stavba budovy odlehčovací služby. Během letošního jara byl objekt postupně vybavován nábytkem, technikou a specializovaným zdravotnickým zařízením. Samotná stavba včetně vybavení město vyšla na 136,4 milionu…
Čtěte více

Křižovatka Fortna se od pátku na několik měsíců úplně uzavírá

Velmi frekventovaná křižovatka Fortna v centru města se spolu s částmi okolních ulic od pátku 1. dubna na několik měsíců kompletně uzavře. Křižovatku ulic Ignáta Herrmanna a Komenského čeká přeměna na kruhový objezd. Spolu s ní se také opraví okolí včetně chodníků a autobusových…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme