Štítky: | Opravy | MHD | Křižovatka Fortna |

Křižovatka Fortna se od pátku na několik měsíců úplně uzavírá

Velmi frekventovaná křižovatka Fortna v centru města se spolu s částmi okolních ulic od pátku 1. dubna na několik měsíců kompletně uzavře. Křižovatku ulic Ignáta Herrmanna a Komenského čeká přeměna na kruhový objezd. Spolu s ní se také opraví okolí včetně chodníků a autobusových zálivů i přilehlý Moravský most. Pro řidiče, cyklisty i chodce bude průjezd místem omezený do konce letošního roku. Od září by mohlo dojít ke zpřístupnění této oblasti pro MHD, do té doby ale  budou muset cestující počítat se změnou jízdního řádu i objízdnými trasami.

„Výsledkem této rekonstrukce má být nejen zkvalitnění veřejného prostoru, ale především zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů v této oblasti. Prosím proto veřejnost, aby k této akci přistupovala s trpělivostí a respektovala nastavené objízdné trasy,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek. Nynější křižovatka ulic Komenského a Ignáta Herrmanna ve tvaru písmene T se přemění na kruhový objezd, dojde zde k úpravě chodníků a cest v okolí a změní se také vzhled dopravního uzlu. Upraví se vozovky v okolí, sjezd u soudu, obratiště v ulici Jana Koziny, přilehlé parkoviště a ostrůvek na Orlickém nábřeží. Další opravy čekají také chodník ke střední zdravotnické škole, autobusové zastávky, vjezd do kasáren a místa pro přecházení.

Kompletní uzavírka bude zahájena v pátek 1. dubna od brzkých ranních hodin a potrvá do konce letošního roku. „Pokud vše půjde podle plánu, chtěli bychom během září zpřístupnit část křižovatky pro průjezd vozů MHD, pro vozy záchranných složek nebo vězeňskou službu. Pro řidiče a chodce bude křižovatka uzavřená do konce letošního roku. Předpokládáme, že veškeré práce na této investiční akci by měly být dokončeny na přelomu roku. Díky kompletní uzavírce se podaří nejen provést celou tuto akci rychleji a ušetří se finanční náklady, ale budeme k ní moci také připojit opravu Moravského mostu,“ informuje náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. Na Moravském mostě bude proveden antikorozní nátěr zábradlí, obnoveny povrchy vozovky a chodníku a opraveny také mostní závěry. Tyto práce na mostě potrvají zhruba čtyři měsíce.

Po dobu uzavírky křižovatky Fortna musí cestující také počítat se změnou jízdního řádu MHD. Trasy linek č. 2, 4, 16, 18, 19, 21, 23, 27, 33, 53, 54, 16Š a 23Š povedou po objízdné trase ulicemi Orlické nábřeží, Rautenkrancova a Jana Koziny. Pro cestující jsou také zřízené náhradní zastávky Zimní stadion (v ulici Orlické nábřeží) a Soud u budovy krajského soudu, zastavovat zde budou všechny projíždějící linky. Podrobné informace naleznou cestující na webových stránkách Dopravního podniku města Hradce Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Obce na Hradecku si možná za MHD linky připlatí. Někde nepomůže ani dotace od kraje

Cestující do obcí kolem Hradce, kam zajíždí hradecká MHD si možná připlatí. Do cen se promítnou rostoucí náklady na provoz městské hromadné dopravy. Smlouvu mají například Předměřice, Lochenice, Vysoká nad Labem nebo Běleč, které čelí postupnému zdražování dopravy. Ani čerstvá…
Čtěte více

Křižovatku Fortna uzavře rekonstrukce, která se citelně dotkne městské hromadné dopravy

Rozsáhlá rekonstrukce od pondělí uzavřela frekventovanou křižovatku Fortna. Opravovat se bude nejen křižovatka pod schodištěm Bono publico, ale i přestupní terminál. Od dubna by měla oblast křižovatky provázet úplná uzavírka přibližně do konce roku, díky které se podaří…
Čtěte více

Lidé z Ukrajiny budou mít MHD zdarma, město se chce postarat i o děti

Vzhledem k mimořádné situaci mají váleční uprchlíci z Ukrajiny v Hradci Králové veřejnou dopravu zdarma. Pouze se v případě kontroly musí prokázat platným pasem či jiným dokumentem prokazující totožnost a statut běžence. Občané Ukrajiny jsou také postupně ubytováváni v městských…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme