Štítky: | Opravy | MHD | Křižovatka Fortna |

Křižovatka Fortna se od pátku na několik měsíců úplně uzavírá

Velmi frekventovaná křižovatka Fortna v centru města se spolu s částmi okolních ulic od pátku 1. dubna na několik měsíců kompletně uzavře. Křižovatku ulic Ignáta Herrmanna a Komenského čeká přeměna na kruhový objezd. Spolu s ní se také opraví okolí včetně chodníků a autobusových zálivů i přilehlý Moravský most. Pro řidiče, cyklisty i chodce bude průjezd místem omezený do konce letošního roku. Od září by mohlo dojít ke zpřístupnění této oblasti pro MHD, do té doby ale  budou muset cestující počítat se změnou jízdního řádu i objízdnými trasami.

„Výsledkem této rekonstrukce má být nejen zkvalitnění veřejného prostoru, ale především zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů v této oblasti. Prosím proto veřejnost, aby k této akci přistupovala s trpělivostí a respektovala nastavené objízdné trasy,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek. Nynější křižovatka ulic Komenského a Ignáta Herrmanna ve tvaru písmene T se přemění na kruhový objezd, dojde zde k úpravě chodníků a cest v okolí a změní se také vzhled dopravního uzlu. Upraví se vozovky v okolí, sjezd u soudu, obratiště v ulici Jana Koziny, přilehlé parkoviště a ostrůvek na Orlickém nábřeží. Další opravy čekají také chodník ke střední zdravotnické škole, autobusové zastávky, vjezd do kasáren a místa pro přecházení.

Kompletní uzavírka bude zahájena v pátek 1. dubna od brzkých ranních hodin a potrvá do konce letošního roku. „Pokud vše půjde podle plánu, chtěli bychom během září zpřístupnit část křižovatky pro průjezd vozů MHD, pro vozy záchranných složek nebo vězeňskou službu. Pro řidiče a chodce bude křižovatka uzavřená do konce letošního roku. Předpokládáme, že veškeré práce na této investiční akci by měly být dokončeny na přelomu roku. Díky kompletní uzavírce se podaří nejen provést celou tuto akci rychleji a ušetří se finanční náklady, ale budeme k ní moci také připojit opravu Moravského mostu,“ informuje náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. Na Moravském mostě bude proveden antikorozní nátěr zábradlí, obnoveny povrchy vozovky a chodníku a opraveny také mostní závěry. Tyto práce na mostě potrvají zhruba čtyři měsíce.

Po dobu uzavírky křižovatky Fortna musí cestující také počítat se změnou jízdního řádu MHD. Trasy linek č. 2, 4, 16, 18, 19, 21, 23, 27, 33, 53, 54, 16Š a 23Š povedou po objízdné trase ulicemi Orlické nábřeží, Rautenkrancova a Jana Koziny. Pro cestující jsou také zřízené náhradní zastávky Zimní stadion (v ulici Orlické nábřeží) a Soud u budovy krajského soudu, zastavovat zde budou všechny projíždějící linky. Podrobné informace naleznou cestující na webových stránkách Dopravního podniku města Hradce Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Hradci by mělo být více dopravních miniterminálů

Více přestupních míst - takzvaných miniterminálů - by chtěla hradecká radnice zřídit po městě. Místa by měla sloužit nejen MHD ale i meziměstské dopravě. Například nová křižovatka Fortna je takovým dopravním uzlem spojujícím obě dopravy. Podobné úpravy chce místní radnice…
Čtěte více

Zítra se otevírá opravená křižovatka Fortna. Frekventovaná oblast bude opět průjezdná

Po osmi měsících prací se zítra v pátek 16. prosince otevře přestavěná křižovatka Fortna. Město jeden z klíčových přístupů do centra nechalo přebudovat na kruhovou křižovatku, která má mít lepší průjezdnost a má být také bezpečnější. Stavbaři také opravili okolní…
Čtěte více

Od pátku začínají fungovat opravené zastávky ve městě. Další zase budou měnit režim

V souvislosti s opravami pozemních komunikací a se změnami, které se týkají městské hromadné dopravy, se mění některá místa zastávek autobusů a nebo jejich režim. Změny startují pátkem 16. prosince a týkají se obce Stěžery i zastávek u opavené křižovatky Fortna. Zastávky, u…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme