Za pár týdnů se začne opravovat křižovatka Fortna. Bude uzavřená až do konce roku

Na Fortně bude kruhový objezd.
Na Fortně bude kruhový objezd. | autor: hradeckralove.cz

V polovině března by se měla začít rekonstruovat křižovatka Fortna pod schodištěm Bono publico spolu s přestupním terminálem. Od dubna by měla oblast křižovatky provázet úplná uzavírka přibližně do konce roku, díky které se podaří rekonstrukci zkrátit o několik měsíců. Během tohoto období navíc technické služby provedou ještě údržbu a opravy přilehlého Moravského mostu, které ale nezačnou dříve než v květnu. Celá rekonstrukce přestupního terminálu a křižovatky Fortna, která město vyjde na 52,6 milionu korun bez DPH, by měla být hotová na přelomu roku. Předběžné odhady nákladů na opravy a údržbu Moravského mostu jsou více než 21 milionů korun včetně DPH.

„Celková uzavírka oblasti kolem křižovatky Fortna bude znamenat velké komplikace, jelikož se jedná o důležitý dopravní uzel, kde se denně pohybují tisíce řidičů i chodců. Výsledkem této rekonstrukce má být nejen zkvalitnění veřejného prostoru, ale především zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů v této oblasti. Prosím proto veřejnost, aby k této akci přistupovala s trpělivostí a respektovala nastavené objízdné trasy,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek.

Nynější křižovatka ulic Komenského a Ignáta Herrmanna ve tvaru písmene T by se měla přeměnit na kruhový objezd, dojde k úpravě chodníků a cest v okolí a změní se také vzhled dopravního uzlu. Upraveny budou vozovky v okolí terminálu, sjezd u soudu, obratiště v ulici Jana Koziny, přilehlé parkoviště a ostrůvek na Orlickém nábřeží. Další opravy čekají také chodník ke zdravotní škole, autobusové zastávky, vjezd do kasáren a místa pro přecházení. „Původně jsme počítali s tím, že celá tato investiční akce bude dokončena v polovině příštího roku. Podařilo se nám ale domluvit se se stavební firmou, která v případě celkové uzavírky zvládne stavební práce dokončit na přelomu roku. Celá akce se tak nejen zrychlí, ale také se nám díky tomu podaří ušetřit nemalé finanční náklady spojené s rekonstrukcí,“ říká náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. První řidiči by se tak přeměněnou lokalitou mohli projíždět už začátkem příštího roku.

„Nyní ladíme dopravní značení v rámci nastavených objízdných tras. Ty povedou po části malého městského okruhu, tedy ulicemi Nezvalova, Malšovická a na velký okruh a z druhé strany přes Pražský most do ulice Mostecká a následně Československé armády. Výjimky zůstanou pro vozidla IZS, okresní soud a po dobu trvání zápasů v rámci play off pro hokejový klub Mountfiled HK,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. V těchto dnech také Dopravní podnik města Hradce Králové připravuje dočasný jízdní řád dotčených linek, které budou jezdit objízdnými trasami.

V rámci uzavírky připravují Technické služby Hradec Králové také opravy a údržbu přilehlého Malšovického mostu. „Tento postup je zcela logický, tedy že využijeme uzavírky a zajistíme opravu mostu, která je více než žádoucí. Na mostě je třeba provést antikorozní nátěr zábradlí, obnovit povrch vozovky a chodníku a opravit mostní závěry. Do spodní části mostu pak budou umístěny sítě proti holubům,“ dodává náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek. Údržba Moravského mostu by měla trvat čtyři měsíce.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Hradci by mělo být více dopravních miniterminálů

Více přestupních míst - takzvaných miniterminálů - by chtěla hradecká radnice zřídit po městě. Místa by měla sloužit nejen MHD ale i meziměstské dopravě. Například nová křižovatka Fortna je takovým dopravním uzlem spojujícím obě dopravy. Podobné úpravy chce místní radnice…
Čtěte více

Radnice podpoří podnikatele. Nebude zvyšovat nájmy v městských nebytových prostorách

Hradecká radnice podpoří podnikatele, kteří v rámci své podnikatelské činnosti využívají městské prostory. Ačkoliv má město nárok zvednout nájemné o inflaci, s ohledem rostoucí náklady podnikatelům k tomu ale nedojde. Podle statistického úřadu by se přitom mohlo…
Čtěte více

Zítra se otevírá opravená křižovatka Fortna. Frekventovaná oblast bude opět průjezdná

Po osmi měsících prací se zítra v pátek 16. prosince otevře přestavěná křižovatka Fortna. Město jeden z klíčových přístupů do centra nechalo přebudovat na kruhovou křižovatku, která má mít lepší průjezdnost a má být také bezpečnější. Stavbaři také opravili okolní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme