Štítky: | MHD Hradec Králové | autobusy | trolejbus | autobus | MHD |

Cestujících hradeckou MHD přibývá. Loni jich vozy dopravního podniku jelo 38 milionů

Lidé loni jezdili MHD více než v předchozích letech.
Lidé loni jezdili MHD více než v předchozích letech. | autor: hradeckralove.cz

V loňském roce přepravil hradecký dopravní podnik přibližně 38 milionů cestujících. Oproti roku 2018 se počet lidí zvýšil o více než 970 tisíc, což znamená, že cestujících bylo o 2,6% více. Pro podnik je to pozitivní zpráva, jde o nejvyšší počet přepravených lidí za posledních dvanáct let. Podle oficiálních statistických dat bylo více cestujících pouze v letech 2005, to vozy městské hromadné dopravy jelo 38 588 655 lidí a o dva roky později, kdy jich bylo 38 224 469.

Podle dopravního podniku cestujících přibývá díky obnově vozového parku. Za poslední dva roky obohatila vozový park podniku dvacítka nových elektrobusů, devět parciálních trolejbusů a třináct autobusů. Nové vozy jsou určitě pro cestující komfortnější, nejsou tak hlučné a ty novější mají klimatizaci. Všechny vozy jsou nízkopodlažní.

Cestujícím se podnik snaží vycházet vstříc i servisem, který poskytuje vedle vlastní přepravy. Městskou kartu lze dobíjet přes internet. Funguje systém Hop On, díky kterému je možné kupovat každý den v roce v průběhu 24 hodin, jak jízdenky pro jednotlivou jízdu, tak i veškerý sortiment předplatného časového jízdného prostřednictvím chytrého telefonu. Cestujícíc mohou platit za použití MHD bezkontaktní platební kartou v trolejbusech. V elektrobusech jsou k dispozici USB nabíječky.

"Prvotní výsledky průzkumu spokojenosti s kvalitou služeb poskytovaných MHD v Hradci Králové, který proběhl u nás od 4. do 15. listopadu 2019, naznačují i zde zvýšení celkové spokojenosti s našimi službami," uvádí hradecký dopravní podnik ve své tiskové zprávě. Oficiální výsledky pak budou k dispozici na začátku měsíce února.

Od 1. ledna v hradecké MHD zdražila cena jízdenky kupované u řidiče z 25 na 30 korun. Jednotlivá papírová základní jízdenka je nadále za 20 korun a jednotlivá jízda placená čipovou městskou kartou za 14 korun.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město ruší školní a noční autobusy, oslavy, schůze i vítání občánků. Trhy budou

Od dnešního dne (14.10.2020) nepojedou školní spoje MHD, noční linky pojedou naposledy v noci z úterý na středu. Město rovněž ruší oslavy 28. října, během kterých měly být slavnostně předány medaile města v hradecké filharmonii. Zrušená jsou vítání občánků i setkání s jubilanty.…
Čtěte více

Pět nových autobusů s klimatizací a kamerovým systémem brázdí ulice Hradce

Do vozového parku hradeckého dopravního podniku bylo letos během období červen – červenec zařazeno a již běžně jezdí na linkách MHD pět zbrusu nových moderních sólo nízkopodlažních autobusů značky IVECO Urbanway 12 m – Tector 7, s dieselovým motorem.  Jde o třídveřové vozy…
Čtěte více

Řidičů má hradecký podnik dost, lidé se však jezdit autobusy stále ještě bojí

Zatímco před několika měsíci hradecký dopravní podnik zápasil s nedostatkem řidičů, nyní si může vybírat. Krize kvli koronovoriové nákaze připravila o práci hodně lidí v soukromém sektoru, takže se nyní o práci řidiče hlásí dost zájemců. Problém však je, že nemají koho vozit.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme