Biřička i „Stříbrňák“ už mají své místní rybářské řády

Ilustrační foto | Zdroj: Pixmac
Ilustrační foto | Zdroj: Pixmac

Sportovní rybolov na Biřičce i Stříbrném rybníku mohou od 1. dubna okusit všichni zájemci, kteří u společnosti Městské lesy Hradec Králové zakoupí pověření k rybolovu a splní podmínky dané místními rybářskými řády. 

Místní rybářské řády stanoví zájemcům o sportovní rybolov pevné podmínky, jakými jsou například denní doby lovu v různých měsících v roce a doby hájení. Přiložené mapky přiblíží rybolovné úseky na obou rybnících a popíší chování při rybolovu.

„Tím nejdůležitějším je zakoupení pověření k rybolovu, které je vymezeno pro nadcházející sezónu na denní, týdenní a roční období. Ceníky jsou v rybářských řádech rovněž uvedeny,“ popisuje Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové. Apeluje rovněž na všechny zájemce, že podnik nebude tolerovat žádná porušení stanovená těmito řády.

„Kontrolu a dozor vykonávají pracovníci Městských lesů Hradec Králové a orgány veřejného pořádku, kterým je rybář povinen umožnit kontrolu pověření, rybářského náčiní, nářadí a úlovků. Při zjištění přestupku jsou kontrolní orgány oprávněny odebrat pověření k rybolovu,“ upozorňuje Milan Zerzán.

Za přestupek je považováno zapůjčení, zneužití či jakékoliv svévolné pozměňování pověření k rybolovu, chytání na nedovoleném místě, ponechání nastražených prutů bez dozoru nebo špatné zacházení s úlovky, které odporuje rybářskému řádu. „Při zjištění závažného přestupku může být rybáři odepřeno vydání pověření k rybolovu na příští rok,“ varuje všechny nepoctivce Milan Zerzán.

Od 17. března je možné si v sídle Městských lesů Hradec Králové a.s. v Přemyslově ulici zakoupit pověření k rybolovu vždy v pracovní dny od 14 do 18 hodin. Podrobné informace rád poskytne baštýř Jan Hýsek na čísle 603 216 607.

Rybářský řád i s mapkou pro Biřičku i Stříbrňák je ke stažení pod článkem. 

Místo pro lov | Zdroj Městské lesy HK Místo pro lov | Zdroj Městské lesy HK


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kompletně zrekonstruovaný kemp Stříbrný rybník se otevírá, má téměř obsazeno

Dnes se otevírá městský kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové, který nabízí na letošní sezonu nové zázemí, opravenou restauraci i chatky, novou recepci, safari stany, místa na stanové louce a další zábavné atrakce jako minigolf, curling, gladiator arénu nebo vodní polo. Areál…
Čtěte více

Stříbrňák mění tvář. Nová pláž, stromy i zrekonstruované chatky

Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází zásadní obnovou. K pláži u restaurace byly vysazeny nové stromy, na pláž byl navezen nový písek a zmodernizoval se i interiér chatek, které mají nové podlahy, výmalbu i kuchyňky. Lanový park zmizel, nový bude snad za rok.
Čtěte více

Díky projektu RE-USE se využijí nepotřebné věci. Hradec chce méně odpadu a nové stromy

Hradec Králové chystá projekt RE-USE, jehož smyslem je opětovné použití výrobků, a tím i menší množství odpadu. Ve dvou sběrných dvorech ve městě vznikne místo, kam budou moci lidé darovat věci k opětovnému užití, za malou částku zase poslouží někomu dalšímu. Za vybrané…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme