Bílá věž bude opatřena sítěmi, v pátek z ní skočil muž

Bílá věž bude mít sítě.
Bílá věž bude mít sítě. | autor: hradeckralove.cz

Z Bílé věže v Hradci Králové minulý týden v pátek skočil 43letý muž. Policie konstatovala, že šlo s největší pravděpodobností o sebevraždu. Za poslední dva roky už se jedná o třetí případ. O kamerách a sítích už se mluvilo v minulosti, vedení města však k jejich instalaci nepřistoupilo. Nyní názor změnilo, na věž se s největší pravděpodobností sítě budou montovat. Uvádí to Hradecký deník.

V pátek ve tři hodiny odpoledne se rozhodl 43letý muž ukončit svůj život skokem z hradecké dominanty - Bílé věže. Záchranáři u něj už pouze mohli konstatovat smrt. "Neshledali jsme známky cizího zavinění, nejspíš se jedná o sebevraždu," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Jedná se o třetí případ za poslední dva roky.  Loni v červnu tímto způsobem ukončila svůj život pětadvacetiletá žena, o rok dřív v květnu pak pětačtyřicetiletý muž.

O tom, že by měla být lépe zabezpečená, se hovořilo už v minulosti. Třeba, že by byla opatřena kamerami a sítěmi. Vedení města však zastávalo názor, že podobná opatření úmysl sebevrahů nezvrátí. Nyní celou situaci přehodnotilo a k instalaci bezpečnostních opatření dojde.

Podle jednatele Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti Miroslava France budou sítě velkou komplikací jak pro návštěvníky, tak pro organizátory ohňostrojů, jejich instalace ale bude nezbytná.

"Je nám to opravdu líto. V tuto chvíli je kvůli vysoké frekvenci těchto případů jisté, že k instalaci sítí dojde. Kamerový systém takovému jednání nezabrání, maximálně informuje obsluhu věže, že se něco děje," poznamenal Franz.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Síť, která by bránila sebevražedným skokům, nakonec na Bílé věži nebude

Po dvouletém martyriu Hradec Králové vzdává snahu o zabezpečení Bílé věže proti sebevražedným skokům z ochozu památky. Nepodařilo se totiž najít řešení, které by bylo funkční a současně vyhovovalo památkářům. Poslední sebevražedný skok policie zaznamenala v roce 2020. Od roku…
Čtěte více

Bílá věž je uzavřená. Augustinu upadlo srdce, a tak na Nový rok nezazvoní

Zvonu Augustin v Hradci Králové upadlo při štědrovečerním zvonění kované srdce. Dopadlo na dřevěnou podlahu Bílé věže a památka je teď z bezpečnostních důvodů uzavřená pro návštěvníky. Kované srdce dopadlo na dřevěnou podlahu pod osmitunovým zvonem. Ten je třetím největším…
Čtěte více

Ochranné sítě zatím na Bílé věži nejsou. Navržená řešení se nelíbí památkářům

Do konce minulého roku měly ochozy Bílé věže v Hradci Králové zakrývat ochranné sítě. Minulé vedení magistrátu se k zásahu do symbolu Hradce odhodlalo kvůli častým sebevražedným skokům. Jenže památkářům se navržená řešení nelíbí, a tak dominanta města zůstává tak, jak je.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme