Zveme: Začal veletrh cestovního ruchu, užijí si ho nejen cyklisté

Na veletrhu cestovního ruchu vás čeká zábavný doprovodný program
Na veletrhu cestovního ruchu vás čeká zábavný doprovodný program | autor: hradeckralove.cz

Na jaké akce v Hradci Králové a blízkém okolí vás pozveme tento víkend? Už dnes odstartoval veletrh cestovního ruchu Infotour a cykloturistika v Kongresovém centru Aldis, který si jistě užijí nejen všichni milovníci pěších i cyklovýletů. Kromě toho si můžete zajít na některou z vybraných kulturních akcí: Bio Central promítne operu Jezerní paní, Adalbertinum zase chystá dvě pěkné loutkové pohádky pro naše nejmenší. Zajímavý program pro celou rodinu je tento víkend také v Archeoparku pravěku ve Všestarech.  

Veletrh cestovního ruchu je tu už po šestnácté

16.  ročník  veletrhu cestovního ruchu Infotour a cykloturistika, tedy největšího veletrhu cestovního ruchu ve východních Čechách, je tady. Začíná už dnes v 10 hodin a užívat si ho můžete až do 18 hodin v Kongresovém centru Aldis na Eliščině nábřeží. Pokud nestíháte, nemusíte zoufat. Veletrh pokračuje i v sobotu od 9 do 17 hodin. Co vás na akci čeká a nemine? Seznámíte se s turistickými možnostmi v krajích a regionech, prohlédnete si zájezdy nabízené cestovními kancelářemi, ubytování, náměty na výlety, na dovolené na kole, u moře i v horách a další turistické možnosti. Návštěvníci akce si budou moci prohlédnout či zakoupit také vybavení pro cykloturistiku. Na programu jsou také přednášky a různá vystoupení, veletrh nabídne i testovací jízdy elektrokol, hradecký turistický vláček a farmářské trhy. Vstupné je zdarma.

Bio Central uvede operu Jezerní paní

Máte plány na sobotní večer? Pokud ještě ne, máme pro vás jeden lákavý kulturní tip. Bio Central promítne od 17.45 hodin další známou operu. Tentokrát je na programu Jezerní paní, kterou napsal v roce 1819 italský hudební skladatel Gioachino Rossini. Představení má v Metropolitní opeře svou premiéru pod taktovkou skotského režiséra Paula Currana. „Joyce DiDonato vystoupí v titulní roli Eleny, dívky, o níž usilují hned dva nápadníci, a Juan Diego Flórez ve svém již pátém vystoupení v sérii přenosů Live in HD ztvární další belcantovou roli – Giacoma, shovívavého krále Skotska,“ popisují představení pořadatelé. Za lístek zaplatíte 350 korun.

Víkend plný malování na „Habrmannce“

Jste kreativní duše a rádi malujete? Nebo zatím ještě nemalujete, ale láká vás to? Pak pro vás máme nabídku víkendového kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou. „Objevíte podstatu kreslení, zvládnete základy realistické kresby, nakreslíte portrét podle fotografie, strávíte příjemný víkend s tužkou v ruce a především obohatíte svou kreativitu a umělecké sebevědomí,“ lákají na akci její pořadatelé. Víkendový kurz probíhá v sobotu a v neděli na základní škole Habrmannova. Kurz probíhá v čase 9-12 a 13 - 17 hodin, jeho cena je 1500 korun a zahrnuje 14 hodin výuky, veškerý materiál a sadu pomůcek. Hlásit se můžete na adrese www.adur.cz

Archeopark ve Všestarech otevírá novou výstavu

Ani jedna z akcí, které se konají o víkendu v Hradci, vás zatím nezaujala? Vyrazit můžete i do nedalekých Všestar, kde se v archeoparku v sobotu a v neděli vždy od 9 do 16 hodin konají Dny živé archeologie. Téma víkendové akce je evoluce a čekají vás například komentované interaktivní projekce, ukázka výroby kamenných předmětů našich předchůdců a zkoušení účinnosti kamenných předmětů. V sobotu v 10 hodin se také v archeoparku otevírá nová didaktická výstava Evoluce člověka. Rodinné vstupné na akci činí 220 korun, dospělé vyjde lístek na 100 korun, studenti, děti do čtyř let, důchodci a ZTP zaplatí 40 korun.

Dětské pohádky budou plné zvířátek a písniček

Stejně jako každý víkend, i tentokrát královéhradecké Adalbertinum ve Studiu A pořádá dvě pohádky pro malé diváky. V sobotu v 10 hodin jsou na programu Zvířátka a loupežníci. Veselá a svižná pohádka plná písniček v podání Divadla Kapsa z Andělské Hory, které obohatilo známý příběh o další zápletky, je určena dětem od čtyř let. V neděli se ve stejném čase můžete těšit na loutkovou pohádku na motivy Jiřího Trnky Zahrada. Představení pro děti od čtyř let vypráví o dobrodružství dvou kluků, kteří najdou tajuplnou zahradu s trpaslíkem, zlomyslným kocourem, hodnými slony, moudrou velrybou a protivnou psí dámou. Účinkuje Malé divadélko Praha. Vstupenka na každou z pohádek stojí 50 korun.

O víkendu nás čeká fotbal i hokej

Pozvánky tu máme i pro všechny sportovní nadšence. V neděli začíná v 16 hodin na Malšovickém stadionu zápas FC Hradec Králové proti Bohemians 1905. „To, že je nedělní duel s Bohemians 1905 pro Votroky velmi důležitý, to ví každý příznivec hradeckého fotbalu. Vždyť nás od nedělního soupeře dělí v průběžné tabulce pouhých šest bodů. A co víc, posledním výsledkem na Slovácku se Votroci bodově dotáhli na předposlední Liberec a na místo, které znamená účast také v dalším ročníku Synot ligy, nám schází pouhé 3 body,“ zve na akci fotbalový klub.

V neděli nás také čeká 3. čtvrtfinálový zápas play-off. Začíná se v 18:20 a na domácím ledě proti sobě nastoupí Mountfield HK a Sparta.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do doby kamenné, na koncerty, rodinné závody a nábřeží keramiky

Co nás v Hradci Králové a blízkém okolí čeká o víkendu? V archeoparku ve Všestarech se dozvíte vše o době kamenné, a to na vlastní kůži. Letní Orlice Family Cup láká na závody, společné opékání špekáčků, a tím symbolické pokřtění nově instalovaných laviček a grilů. Letní…
Čtěte více

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více

Zveme: O víkendu začíná fotbalová sezona, vydat se můžete do pravěku i středověku

Naše pravidelná páteční pozvánka vás o víkendu zavede třeba na noční prohlídku na Bílé věži, tradiční českou zabijačku v Park Golf Clubu v Hradci Králové nebo Retro výstavu 100 československých NEJ. Hradečtí fotbalisté se poprvé utkají s SK Líšeň. Během Turnaje…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme