Zveme: Za vysvědčení do aquacentra či muzea, k výročí bitvy na Chlumu se rozezní Augustin

Víkendové akce připomenou i slavnou bitvu na Chlumu z roku 1866.
Víkendové akce připomenou i slavnou bitvu na Chlumu z roku 1866. | autor: muzeumhk.cz

Dnes v Hradci Králové končí velkolepá osmidenní divadelní přehlídka, i tak si můžete naposledy vybrat z nabitého programu. Děti si mohou za dobré známky na vysvědčení užít zdarma víkend v královéhradeckém Aquacentru, nebo zavítat do hradeckého muzea na výstavu tropických motýlů. Prohlídku zdarma nabízí školákům za vysvědčení i Muzeum války 1866 na Chlumu, kde se bude celý víkend navíc slavit 151. výročí bitvy z roku 1866. Hrádek u Nechanic láká na sobotní ochutnávky a prodeje medu a včelích produktů. Bílá věž se po měsíci opět otevře i v noci, v pátek se bude mimořádně zvonit na Augustin, třetí největší zvon České republiky.

 

Poslední festivalový den

18. ročník Open Air Programu Hradec Králové pomalu končí, celkem nabídl více než 200 divadelních, hudebních a výtvarných produkcí. V pátek se s diváky rozloučí například tři klaunky až z Francie, které vtáhnou do svého putování bláznivou poetikou, kterou si zamiluje snad každý. "Kamin'é přináší do hry nenasytnou touhu po životě. Buďte u toho na Malém náměstí! Sexy, vypočítavá, šílená, závislá, nešťastná! Jak vidí slavnou hereckou ikonu Marilyn Monroe Studio Damúza se přijďte přesvědčit během závěrečného večera festivalu na představení Spal jsem s Marilyn," zvou pořadatelé. 

Za dobré vysvědčení zdarma do Aquacentra

Pro děti do 10 let je připravena akce "Za dobré vysvědčení zdarma do Aquacentra“. Ty, které přinesou od pátku do neděle ukázat své vysvědčení, na kterém nebude horší známka než trojka, mají vstup do Aquacentra v těchto dnech zcela zdarma. Nutný je pouze doprovod rodičů, jak vyžaduje návštěvní řád.

S vysvědčením do muzea za motýly

Děti mohou přinést své vysvědčení i do muzea, kde se bez placení setkají s živými jedinci tropického hmyzu, dozví se zajímavé informace o motýlím tvůrci hedvábí a čeká je i komentovaná prohlídka výstavy pestrých tropických motýlů. A to v pátek po poledni vždy v každou celou hodinu v hradeckém Muzeu východních Čech. Pochlubit se vysvědčením mohou i v Muzeu války 1866 na Chlumu, kde zdarma uvidí bitevní pole z ptačí perspektivy a projdou se expozicí rakousko-pruského střetnutí v doprovodu vojáka císařské armády.

151. výročí bitvy u Hradce králové

Bojiště Chlum si opět připomene slavnou bitvu z roku 1866. Letošní celovíkendový program vzpomínkových akcí na prusko-rakouskou válku vyvrcholí sobotní bitevní scénou „Odděleně pochodovat, jednotně udeřit!“ na motivy skutečných historických událostí z bitvy u Hradce Králové. Akce se zúčastní více než 400 členů historických jednotek z Čech a zahraničí. Po celý den je také možné navštívit Muzeum války 1866 na Chlumu včetně vyhlídkové věže. Organizátorem akce je Garda města Hradec Králové.

Zvonění na zvon a noční Bílá věž

Mimořádné zvonění na zvon Augustin na Bílé věži se naskytne vždy jen při příležitosti významných svátků, tentokrát slavnostní ceremonie připomene výročí bitvy na Chlumu v roce 1866. Sraz účastníků je nejméně 15 minut před časem zvonění, které v pátek vychází na 18. hodinu. Počet účastníků je omezen na 15, vstupné je 200 korun. V sobotu pak můžete zažít noční prohlídku věže, která se otevře ve 20 hodin a zavře se až úderem půlnoci. Poslední prohlídka se uskuteční hodinu před zavírací dobou, tedy ve 23 hodin. Počet návštěvníků věže je v jednom okamžiku omezen na 30.

Medový den na Hrádku u Nechanic

Hrádek u Nechanic vás v sobotu zve na první ročník prezentace, ochutnávky a prodeje medu, včelích produktů a jejich využití pořádaný farmou Doležalův med na nádvoří zámku. Součástí akce bude i doprovodný program se středověkou hudbou, zahraje skupina Kantoři. Vstupné je 30 korun pro děti i dospělé. Zámek v letošním roce navíc oslaví 160. výročí svého vzniku a po celé léto tam bude k vidění výstava s fotografiemi, dokumentací a exponáty.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Hradci ožívá kultura, otevírají se instituce a připravuje se prázdninová akce

Návštěvníky zve k prohlídce Bílá věž, galerie moderního umění nebo Muzeum východních Čech. Další královéhradecké kulturní organizace spojily své síly a na letní měsíce připravují pro své návštěvníky a diváky speciální program, Hradeckou kulturní pátračku. Ta bude zahájena 1.…
Čtěte více

Přestavba Gayerových kasáren za 270 milionů je téměř hotová

Přestavba Gayerových kasáren na moderní muzejní depozitář se pomalu chýlí ke konci. Stavební práce jsou téměř hotové, v budově se nyní dodělávají závěrečné práce, maluje se zábradlí, instalují zásuvky nebo světla. Kompletní modernizace bude dokončená do konce roku…
Čtěte více

Hradecké muzeum má ve své sbírce poklad z mladší doby železné

Muzeum východních Čech má ve své sbírce pozoruhodný soubor artefaktů z mladší doby železné (neboli doby laténské, 480/460 – 40 př. n. l.). Doslova poklad našel spolupracvník muzea Miloš Skřepa před více než rokem na Trutnovsku. Šlo o hromadný nález čítající celkem 15 předmětů,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme