Zveme: Víkend v Hradci? Legendární koncert i zápas v improvizaci

Jeden z nejslavnějších koncertů Queen se odehrál v Londýně
Jeden z nejslavnějších koncertů Queen se odehrál v Londýně | autor: biocentral.cz

Víkendové volno pomalu začíná a tak vám přinášíme přehled nejzajímavějších akcí, které vás v sobotu a v neděli v Hradci Králové čekají. Vybírat je opravdu z čeho. Máme pro vás tipy na divadelní představení, legendární koncert i vybrané asijské lahůdky. Zkrátka nepřijdou ani děti nebo sportovní fanoušci. I pro ty je určena naše tradiční páteční pozvánka.

AC klub přivítá milovníky improvizace

V sobotu v 19 hodin vypukne v AC klubu v ulici Akademika Heyrovského pořádný boj. Přesněji zápas. A to improvizační. O co přesně jde? Stačí říct téma a herci vám podle něj zahrají příběh. Stačí říct jakékoliv prostředí a herci se v něm ocitnou. Jedinečnou show řídí sami diváci. To, co se odehraje na jevišti, může ovlivnit kdokoliv v klubu. Za vstupenku na Improvizační zápas zaplatíte 80 korun, studenti 60 korun. Představení trvá 90 minut.

Sběratelé pohlednic i odznaků se sejdou v Aldisu

Na velké setkání sběratelů se můžete vydat už tuto neděli od 7 hodin ráno. Akce se koná v kongresovém centru Aldis. A co vás na místě čeká? Nepřeberné množství filumenie, mincí, bankovek, etiket všeho druhu, odznaků, autogramů, pohlednic a dalších sběratelských kousků. Pokud si na sběratelském meetingu nic nevyberete, stačí si přesunout jen o malý kousek dál. Od 9 hodin totiž proběhnou v Malém a Labském sále Aldisu trhy Akva - tera - flora.

Veganská večeře láká na orientální pokrmy

V duchu Asie a dalekého Orientu se ponese letošní už druhá veganská večeře v kině Bio Central. „Uvařte svoje oblíbené nudle či kari rýži a přineste ji poslední únorovou neděli ochutnat ostatním a sami ochutnejte jimi připravená jídla,“ zvou na dobroty pořadatelé akce. Ta funguje na jednoduchém principu: něco uvař – přines do kina – a tam ochutnej něco jiného od ostatních. Připravené jídlo by samozřejmě mělo být  bez jakýchkoliv živočišných složek. Tedy masa, mléka, vajec nebo třeba medu. Vstupné zdarma.

Legendární koncert kapely Queen na plátně kina

A do kina Bio Central vás zveme ještě na jednu velmi zajímavou akci. V neděli se tu totiž od 20 hodin promítá záznam koncertu ze Štědrého dne roku 1975 na stadionu Hammersmith Odeon v Londýně, kde nevystupoval nikdy jindy než legendární kapela Queen. Neuvěřitelně energický koncert přenášela živě i britská BBC a vystoupení bylo průlomem v kariéře kapely, která se stala jednou z nejslavnějších všech dob. Zazněly hity jako Killer Queen, Liar, Keep Yourself Alive a Now I’m Here, stejně jako poprvé v historii živě nahraná monumentální klasika Bohemian Rhapsody. Speciální uvedení do kin obsahuje také dříve nezveřejněnou stopáž a rozhovory se všemi členy kapely. Za lístek zaplatíte 220 korun.

Zelený pes i Šípková Růženka. Víkend bude pohádkový

Pro děti tu máme přehled víkendových pohádek. Oblíbená Šípková Růženka začíná v sobotu v 10 hodin ve Studiu A v Adalbertinu. Známý pohádkový příběh o lásce a odvaze v nastudování Hradeckého Amaterského Divadla loutek je vhodný pro děti od tří let. Vstupenky zakoupíte za 50 korun v předprodeji.

Za pohádkou se můžete vypravit i v neděli od 10 hodin do Studia A. V loutkovém představení se děti vypraví s Aladinem pro kouzelnou lampu do tajemné hory Káf. Ovšem ani v pohádce nemá hrdina nikdy na růžích ustláno a Aladin bude moci vyzkoušet svoji vytrvalost a statečnost hned několikrát. Příběh je vhodný pro děti od tří let, účinkuje Dřevěné divadlo z Prahy.

Je to Štěně nebo špenát? Přesně takovou otázku si pokládají herci v Divadle Drak. Čtyřnohý chundeláček, který se právě narodil, totiž vůbec nevypadá jako ostatní psi. Umí štěkat, kousat, běhat i vrtět ocáskem - jenže je zelený. A právě proto nemůže najít žádného kamaráda. Ujme se ho až kocour šarlatán a pak sympatický námořník. Psík se tak dostane dokonce až na moře. Dobrodružný příběh plný písniček vyprávějí čtyři herci a vypravit se na něj můžete v sobotu od 16 hodin. Lístky si rezervujete na stránkách divadla.

Votroci se postaví proti Převýšovu

A poslední naše dnešní pozvánka je tu hlavně pro všechny sportovní fanoušky. V sobotu 27. února od 14 hodin Votroci sehrají svoji generálku na blížící se mistrovské zápasy proti Převýšovu. Na zápas se těšte na malšovickém stadionu. A pozor, nezapomeňte, že jsou už v prodeji lístky na úvodní kolo Fotbalové národní ligy, které nabídne derby s Pardubicemi. S východočeským rivalem se Votroci utkají už 5. března.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
26.2.2016 09:32
Jan (neregistrovaný)
A co nedělní extraligový zápas Hradce Moniko?

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké Bio Central už ožívá, divadla se na provoz chystají

Kultura ve městě začíná pomalu ale jistě ožívat. Hradecké Bio Central už od pondělí promítá. Přístup do sálů je za daných vládních podmínek. Stejně tak se po více než půlroční pauze chystají rozjet provoz i Divadlo Drak či Klicperovo divadlo. Hradecké multikino Cinestar má zatím…
Čtěte více

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více

Město chce zjistit, jak co nejlépe vypsat zakázku na stavbu fotbalového stadionu. Poradit má 12 zástupců firem

Celkem 12 zájemců se přihlásilo na předběžnou konzultační schůzku k zakázce na stavbu hradeckého fotbalového stadionu. Ta se koná ve čtvrtek 28. listopadu v jednacím sále Jana Letzela v budově Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Město tak chce vlastně zjistit, jak vyhlásit…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme