Zveme: Víkend se ponese na vlně koncertů a akcí pro děti

V Draku sázejí na lidové pohádky. Zdroj: Divadlo Drak
V Draku sázejí na lidové pohádky. Zdroj: Divadlo Drak

Tento víkend si v Hradci Králové užijí především všichni milovníci hudby. Vybírat bude opravdu z čeho. Na páteční večer máme pozvánku pro všechny příznivce country, na sobotu se zase mohou těšit všichni ti, kteří dávají přednost alternativním rytmům. A nedělní hudební pozvánka jistě potěší hlavně všechny ženy. Nejen jim je totiž určen slavnostní koncert v Městské hudební síni. A ani tentokrát nezapomínáme na děti, jimž se věnujeme v závěru naší tradiční pozvánky.

Kino Bio Central zve na večer plný country

Naše první dnešní pozvánka vás zve na netradiční večer do kina Bio Central. Od 19 hodin se tam uskuteční bál ve stylu country, během něhož se bude v kinosále promítat česká filmová hudební komedie Limonádový Joe aneb koňská opera.

„Hlavní náplní večera je bavit se. Program večera je přitom velice pestrý. Návštěvníci kina budou mít možnost zhlédnout film Limonádový Joe aneb koňská opera, zazpívat si u táboráku, opéct si první letošní buřty a ochutnat speciální míchané drinky v Centralbaru. Připravena také bude střelnice s možností vyhrát drobné ceny. O ty větší lze hrát v dalších soutěžích. Před začátkem filmu navíc zahraje duo Jan Sklenář a Jan Vápeník, kteří se nedávno představili ve Studiu Beseda jako Medvědi v nové inscenaci Klicperova divadla,“  zve na Country bál Ilona Machová z kina Bio Central, která všem návštěvníkům doporučuje přijít na akci v country kostýmu.

Vstupné na akci je dobrovolné, filmová projekce stojí 110 korun, pro studenty, vlastníky karet Filmového klubu a návštěvníky v převleku je tato částka jen 90 korun.

Café Na kole slaví první narozeniny, zahraje skupina Vložte kočku

Nevíte, co se sobotním večerem? Na zajímavý koncert skupiny Vložte kočku láká hradecká kavárna Náplavka. Akce se uskuteční v rámci oslav prvních narozenin café Na kole. Začíná se ve 20:30 hodin, vstupné je 100 – 200 korun, pro studenty je lístek za poloviční cenu. Čtyřčlenná pražská alternativní kapela Vložte kočku spolu hraje už čtyři roky, v Hradci se v sobotu představí se svým zbrusu novým albem Hedvika, které vyšlo 1. března.

V sobotu se také uskuteční šestá premiéra této sezony v Klicperově divadle, které uvede inscenaci Evžen Oněgin. Romantický příběh z pera Alexandra Sergejeviče Puškina začíná v 19 hodin, v hlavních rolích uvidíte Miroslava Zavičára a Pavlínu Štorkovou. Více se o chystané premiéře dočtete v tomto článku.

V neděli nás čeká Mezinárodní den žen

Jestlipak víte, co slavíme v neděli? No přece Mezinárodní den žen. Při této příležitosti hradeckou Městskou hudební síň rozezní slavnostní koncert Oáza klidu. „Krásné prostory Městské hudební síně, dřívější kaple sv. Jana Nepomuckého, rozezní brilantnost a virtuosita umělců, která vdechne život nejslavnějším a nejkrásnějším skladbám a áriím českého a světového repertoáru plných vášně, něhy i vroucnosti. Koncert zavede posluchače i do světa působivých Oskarových filmových i muzikálových melodií a hudebních evergreenů,“ popisují koncert pořadatelé. Na koncertě vystoupí operní pěvkyně Ema Hubáčková a klavírní virtuos Vladimír Župan. Akce začíná v 16 hodin, vstupenky koupíte za 250 korun.

Kam s dětmi? Do Draku, Adalbertina nebo na „zimák“

A nakonec tu máme několik pozvánek pro naše nejmenší. Radost jim určitě udělají tři pohádky v Divadle Drak. Začínají v sobotu v 16 hodin na hlavní scéně a tentokrát jsou na programu příběhy O třech přadlenách, Otesánek a Obušku, hýbej se! „Inscenace A do třetice všeho… je určena nejmenším divákům a vychází z klasických pohádek, jak je zaznamenali Karel Jaromír Erben, Božena Němcová a další,“ láká na pohádku pro všechny děti od tři let Divadlo Drak. Vstupenky zakoupíte za 80 korun.

Pohádku má jako již tradičně na programu také Studio A v hradeckém Adalbertinu. Děti se v sobotu mohou těšit na Pejska a kočičku. Maňáskové představení začíná v deset hodin a je vhodné pro děti od tří let. Oblíbenou pohádku nastudovalo hradecké Amatérské Divadlo loutek, za lístek zaplatíte 50 korun.

S dětmi si také můžete užít veřejné bruslení. Na zimním stadionu se bude bruslit v sobotu od 16 do 17:30 hodin, v neděli pak od 15 do 16:30 hodin. Dospělí za vstup zaplatí 30 korun, děti do deseti let 20 korun. Přijít může i doprovod, lístek ho vyjde na desetikorunu.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Filmovou verzí inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem chce Divadlo Drak o Vánocích potěšit své diváky

Na období adventu připravilo Divadlo Drak pro své diváky speciální dárek. Je jím filmová verze oblíbené vánoční inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem natočená v autentickém prostředí kostela sv. Jana Křtitele na Novém Hradci a jeho bezprostředním okolí. Nejedná se přitom o pouhý…
Čtěte více

Zavěšené vstupenky dovedou do Divadla Drak i děti ze sociálně znevýhodněných rodin

V hradecké Divadle Drak budou mít možnost vidět představení i děti, které by se jinak ke vstupence nedostaly. Divadlo je součástí projektu Zavěšená vstupenka. Díky tomuto projektu mohou lidé kupovat vstupenky právě pro děti ze scoiálně slabých rodin, aby si i ony mohly užít…
Čtěte více

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme