Štítky: | Klicperovo divadlo | Zaber Hradec! |

Zveme: Vánoční designový trh i adventní koncerty. O víkendu se nudit nebudete

Spolek Zaber Hradec v minulosti pořád trhy na různých místech
Spolek Zaber Hradec v minulosti pořád trhy na různých místech | autor: FB Zaber Hradec

Poslední víkend před Vánocemi a s ním i tipy na zajímavé akci, které se v Hradci Králové konají tento víkend. Tentokrát pro vás máme pozvánky hned na několik zajímavých koncertů. Do města zavítá zlatá slavice Lucie Bílá, těšit se můžete i na swingový nářez JH Big Bandu. Kdo dává přednost tradičním koledám, toho určitě potěší vánočně ladění program na Bílé věži. Potom, co si na adventním věnci zapálíte čtvrtou svíčku, se také můžete vydat na Zimmarkt. Tedy vánoční designový trh.

Swing rozezní Klicperovo divadlo

Tento víkend si v Hradci Králové můžete vybírat hned z několika vánočně laděných koncertů. Na jeden z nich zve například Klicperovo divadlo. V neděli v 19:30 hodin tu začínají Swingové Vánoce s orchestrem JH Big Band Hradec Králové, který bude dirigovat Jiří Hasal. Jaké hosté vystoupí také Martina Bárta a Tomáš Savka. Mezi vokální sólisty orchestru pak patří Jana Svobodová, Martina Sikorová, Martin Růža a Mirek Peš. Vstupenky lze zakoupit na stránkách divadla.

Bílé Vánoce Lucie Bílé zamíří do Hradce

V sobotu ve východočeské metropoli vystoupí také několikanásobná zlatá slavice Lucie Bílá. Do města přijede se svým turné Bílé Vánoce Lucie Bílé. Zpěvačka vystoupí 17.prosince od 19 hodin v kongresovém centru Aldis. Na předvánočním turné bude Lucii doprovázet kapela známého českého klavíristy a skladatele Petra Maláska. Vstupenky jsou k dostání on-line na Ticketstream.cz a na pobočkách Ticketstream.

Na Bílé věži se bude muzicírovat

Další muziku si poslechnete v sobotu od 14 do 17 hodin na Bílé věži. Odpoledne nazvané Muzicírování hradeckou dominantu rozezní lidovými koledami v podání flétnistky Terezy Doležalové a Antonína Pevaly, který ji doprovodí na kytaru. Muzicírování probíhá v rámci běžné prohlídky. Aktuálně je na Bílé věži interaktivní vánoční program. Prohlídka připomene třeba to, jaké tradice a zvyky se v minulosti u nás slavily. Vstupné dle aktuálního ceníku.

Adventní koncert zavoní Francií

Sobota přinese ještě další koncert. Tentokrát adventní v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí. „Posluchači se mohou těšit na francouzskou vánoční a adventní hudbu. V programu zazní orchestrální zpracování lidových koled Marc-Antoine Charpentiera, i adventní a vánoční moteta z pera slavného skladatele André Campry. Vystoupí přední čeští i zahraniční umělci specializující se na autentickou interpretaci. Pavla Flámová - soprán Marta Kratochvílová, Michaela Ambrosi – traverso, Petr Wagner - viola da gamba, Barbara Maria Willi - varhanní positiv, Jan Čižmář – theorba,“ popisují zajímavý program jeho organizátoři.

Vánoční Zimmarkt zakotví u Labe

Další zajímavým víkendovým tipem je nedělní Zimmarkt na Náplavce. Dnes už tradiční akce proběhne mezi 13. a 17. hodinou. Vánoční designový trh kromě stánků s originálními výrobky láká i na příjemné posezení, venkovní kavárnu a samozřejmě tu pravou sousedkou atmosféru. Své výrobky tu můžete nabízet i vy sami – stačit se pouze předem ozvat organizátorům ze Zaber Hradec a domluvit si s nimi bližší podmínky.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme