Zveme: V Hradci se bude plesat ve stylu císaře Františka Josefa I.

Městský ples už tuto sobotu
Městský ples už tuto sobotu | autor: KC Aldis

Víkend ve východočeské metropoli se blíží a slibuje vskutku bohatý program. Sobota přinese dlouho očekávaný městský ples, který nás tentokrát zavede na netradiční výlet na císařský dvůr. Nenechte si ujít ani návštěvu muzea, kde se připravíte na masopustní rej. Na zajímavý program láká i kino Bio Central, které promítne krátké filmy nejen pro dětské diváky. A skvělou podívanou slibuje i neděle, kdy se chystá velký souboj těch nejlepších tanečních skupin z Česka i Slovenska.

Tanečníci se ocitnou na císařském dvoře

Sobotní večer se v Hradci ponese v duchu zlatých časů Rakouska – Uherska. Koná se totiž očekávaný 16. královéhradecký městský ples, letos s podtitulem Ples císaře Františka Josefa I. Společenská akce začíná ve 20 hodin v kongresovém centru Aldis a jako hlavní hosté na ní vystoupí kapela Žlutý pes, Dasha a Ondřej Ruml. Chybět nebude ani předtančení, diskotéka, ochutnávka vín, cimbálová muzika a další. Poslední volné lístky seženete na portálu www.hkpoint.cz , v Infocentru na Eliščině nábřeží a v Informačních centrech na Velkém náměstí a v budově Českých drah.

Muzeum se připravuje na masopust

Muzeu východních Čech se už poctivě připravují na masopust. V neděli od 9 do 14 hodin tu probíhá muzejní den plný tradičních masek, zvyků a masopustního veselí. „Přiblížíme si některé zajímavosti z masopustních obchůzek na Hlinecku, zapsané pro svoji jedinečnost na seznam Unesco, a v tvořivé části si vyrobíme typickou součást masek tamních maškar – pestrou čepici a koně,“ slibují muzejní pracovníci. Akce je doporučena všem dětem od 6 let. Vstupné činí 80 korun, doprovod zaplatí 30 korun. Rezervace muzeum přijímá na e-mailové adrese .

Taneční skupiny se utkají v Aldisu

Nejprestižnější street dance souboj o nejlepší Česko-Slovenskou street dance crew Hradec čeká už tuto neděli ve 13 hodin v kongresovém centru Aldis. Akci pořádá taneční skupina T-Bass. Podívaná s názvem Dance Floor Attack, která se každoročně těší obrovskému diváckému zájmu, slibuje účast všech top street dance skupin z České i Slovenské republiky včetně profesionálních tanečníků. Jen loni se akce zúčastnilo více než 1 500 diváků. Skvělou atmosféru doplňuje světelná show a videoprojekce. Výkony soutěžních týmů pak hodnotí zahraniční porota s legendárními a špičkovými tanečníky světové scény. Vítěz postoupí na evropský Street Dance Kemp Battle. Vstupné za 190 korun je možno zakoupit v síti Ticketstream.

Děti se zabaví loutkoherci i krátké filmy

Naši tradiční páteční pozvánku zakončíme tipy pro naše nejmenší. Ti se mohou se svými rodiči vypravit v sobotu například do Divadla Drak. V 16 hodin tu začíná pohádka O pejskovi a kočičce. „Herec s herečkou, s využitím nejrůznějších divadelních triků a kouzel budou dětem vyprávět něžné příběhy dvou zvířátek, která se ve skutečném světě v lásce zrovna dvakrát nemají. Loutky, živá hudba, světelné efekty a především imaginace budou hlavními prostředky komunikativního představení, které možná bude pro mnohé diváky jejich první divadelní zkušeností vůbec,“ zve na pohádku divadlo. Pokud si nestihnete zarezervovat lístky na toto představení, nemusíte zoufat. Pohádky tu mají na repertoáru i příští víkend.

Zajít můžete také v už v 10 dopoledne do Studia A v Adalbertinu, kde je na programu Perníková chaloupka. Oblíbená loutková pohádka O Jeníčkovi a Mařence v nastudování Hradeckého Amatérského Divadla loutek je určena dětem od tří let.

Zajímavý program, který potěší i děti, chystá na páteční večer a sobotu kino Bio Central, které promítne krátké festivalové filmy. Výběr snímků z festivalu Pragueshorts ocení v pátek večer zejména mladí diváci v sobotu pak dětští diváci. „Pro hradecké publikum jsme vybrali z festivalu Pragueshorts dvě projekce filmů. Krátké filmy ostřejšího ražení promítneme v pátek od 22:30 hodin, ty ocení zejména studenti a otrlejší diváci. V sobotu odpoledne si pásmo filmů užijí děti,“ uvedla Ilona Machová  z Bia Central.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradečtí archeologové u smiřického nádraží našli obrovské množství předmětů z pravěku

Archeologové Muzea východních Čech v Hradci Králové a jejich spolupracovníci dokončují ve Smiřicích jeden z největších letošních záchranných archeologických výzkumů. Záměr na výstavbu haly při okraji staré labské terasy nad smiřickým nádražím zaujal pracovníky muzea už na jaře.…
Čtěte více

Muzeum chce dokumentovat vývoj hradeckých sídlišť. Začalo se na Slezském Předměstí

Obyvatelé domů na Slezském Předměstí v Hradci Králové nacházeli v minulých dnech ve svých schránkách nebo na vstupních dveřích letáčky s prosbou, jejíž autorem je Muzeum východních Čech v Hradci Králové. To se zabývá dokumentací každodenního života z doby socialismu, lépe řečeno…
Čtěte více

Zájem o hradecké památky mají turisté zhruba stejný jako v loňském roce

Během prázdnin navštíví řada lidí kulturní památky v Hradci Králové. Provozovatelé hlásí za červenec srovnatelnou návštěvnost jako v minulém roce a někteří z nich jsou zatím s počty zájemců spokojeni. Jedná se například o Bílou věž, Galerii moderního umění, muzeum či infocentrum…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme