ZVEME: Školáci mají zdarma aquacentrum, rodiče mohou swapovat

Bílá věž se ve večerních hodinách otevírá vždy první sobotu v měsíci.
Bílá věž se ve večerních hodinách otevírá vždy první sobotu v měsíci.

Dnešní pololetní prázdniny mohou žáci s dobrým vysvědčením, na kterém nemají horší známku než trojku, zdarma do hradeckého aquacentra. Co dalšího čeká Hradečáky o víkendu? Třeba oblíbený swap, kde mohou vyměňovat nepotřebné věci za jiné, noční prohlídka Bílé věže, svatební veletrh nebo výstava modelů z lega.

AQUACENTRUM ZDARMA ZA DOBRÉ VYSVĚDČENÍ

Hradecké aquacentrum Městských lázní opět zve školáky s dobrým vysvědčením. Ještě dnes mají vstup zdarma všechny děti do 10 let, které nemají na vysvědčení horší známku než trojku. Jedinou podmínkou je přinést ukázat „dobré“ vysvědčení a mít doprovod platícího dospělého. Pak si mohou užívat atrakce zdarma.

ÚNOROVÁ SWAP OČISTA 

V sobotu od 10 do 17:00 zve galerie Artičok v Hradci Králové na swap: "Milí přátelé udržitelného "nakupování", povánoční "očista" swap je tu, doražte se svými nevhodnými dárky, věcmi nebo oblečením, které už neunosíte, a vyměňte za něco, co vám udělá radost!" Registrace na swap: https://forms.gle/VgN8sbs2VS7doa6f7. 

Doprovodný program: 10 - 14 hodin Švadlenka Ivča vám na počkání opraví vaše oblečení a bižuterii, 12 - 16 hodin Workshop - Shari Freedom - tvorba vlastního originálního šperku z počítačových komponent. U swapu vás potěší dobré kafíčko, čaj nebo zákusek z kavárny. Pravidla swapu: Doneste hezké a funkční věci v množství, které v pohodě sami unesete (max. 20 kousků). Cca 15-20 kusů si pak můžete odnést. Swapujeme dámské, pánské a dětské oblečení, kabelky, doplňky, obuv, hračky, domácí potřeby, knížky, nevyužité dárky apod. Příspěvek na akci je 150,- Kč, v průběhu dne se můžete vrátit a podívat se, co přibylo.

MEZINÁRODNÍ FLORBALOVÝ TURNAJ REPREZENTACÍ

Sportovní hala v Třebši hostí florbalový Mezinárodní turnaj reprezentací 2023. Od čtvrtka až do neděle nabídne Sportovní hala Třebeš hned osmičku mezinárodních duelů ve florbale. Mužskou reprezentaci uvidíte v pátek a v sobotu, duely juniorek dokonce každý den. Čerstvě stříbrný tým z mistrovství světa odstartuje nový cyklus dvojutkáním se Švýcarskem, juniorky se pak dvakrát střetnou s Finkami a Švýcarkami. Kromě výborného florbalu na vás čeká i spousta doprovodného programu, uvidíte také stříbrný pohár ze světového šampionátu!

VÝSTAVA MODELŮ Z LEGA

V hradecké Galerii Na Parkány je připravena výstava historických i nových Lego® modelů - pojízdné modely vlaků, pirátské lodě, stavebnice z populárních filmů, jako například Avatar, Star Wars a mnoho dalšího. Kde se výstava stavebnic koná? V Hradci Králové přímo v centru města na Velkém náměstí 24 v prostorách Atelier/Salon/Galerie. Výstava je otevřená do pátku 10. února, od úterý do pátku od 11 do 17 hodin, o víkendech od 9 do 18 hodin. Dnes je otevřeno od 10 do 17 hodin. V pondělí je zavřeno. Vstupné se platí pouze na místě a v hotovosti a stojí 60 Kč, děti do 15 let a držitelé ZTP průkazů zaplatí 30 Kč.

NOČNÍ PROHLÍDKA NA BÍLÉ VĚŽI

Bílá věž v Hradci Králové se v sobotu večer otevře veřejnosti. Od 18 do  22:00, jako každou první sobotu v měsíci, můžete zažít noční nekomentovanou noční prohlídku. Návštěvníkům se tak naskýtá příležitost pokochat se pohledem na zapadající slunce z renesanční dominanty Hradce Králové. Na vlastní oči se mohou přesvědčit, že ani rouška tmy městu na kráse neubírá a že světélky rozzářený Hradec dýchá jedinečným romantickým kouzlem. Poslední vstup bude umožněn vždy 60 minut před koncem otevírací doby. Netřeba rezervací ani dopředu zakoupených vstupenek. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30 osob. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. Na ochozu jsou umístěny dalekohledy, které fungují po vhození 10 a 20 korunové mince.  

MODERNÍ SVATEBNÍ VELETRH

Obchodní centrum Aupark a pořadatel Kvak events zvou na svatební veletrh. V sobotu tam vypukne již 4. ročník Moderního svatebního veletrhu: "Těšit se můžete na desítky vystavovatelů, krásné šaty, voňavé květiny a sladké dobroty. Přijďte mrknout a inspirovat se na vlastní velký den nebo si jen užít pořádnou svatební party. Jste našimi hosty! Nabitou svatební show vás provedou skvělí moderátoři Lucie Eisenreichová a Tomáš Votava." Co vše vás během veletrhu čeká?  Přehlídka úžasných svatebních a společenských šatů, ale i parádní outfity na rozlučku se svobodou. Výstava květin a dekorací. Dorty a další dobroty (nejen) na svatební hostinu. Péče o pleť, líčení a ukázka účesů. Rady a tipy zkušených profesionálů.  Soutěž o ceny.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Ochranné sítě zatím na Bílé věži nejsou. Navržená řešení se nelíbí památkářům

Do konce minulého roku měly ochozy Bílé věže v Hradci Králové zakrývat ochranné sítě. Minulé vedení magistrátu se k zásahu do symbolu Hradce odhodlalo kvůli častým sebevražedným skokům. Jenže památkářům se navržená řešení nelíbí, a tak dominanta města zůstává tak, jak je.…
Čtěte více

ZVEME: Na burgery, sportovní hry, folklorní festival a dětský den

Víkend bude v Hradci Králové a okolí opět bohatý na kulturní i sportovní akce. S dětmi můžete vyrazit na dětský den na Chlum nebo na mašinky do Domu dětí a mládeže. Na Bílou věž můžete i po tmě, koná se folklorní festival, Hradecké sportovní hry a ve Furutu můžete ochutnat…
Čtěte více

ZVEME: Bude se slavit den rodiny, koná se Nábleší i festival v letním kině

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? Konají se oblíbené farmářské trhy, tentokrát s kůzlátky. Do letního kina Širák můžete vyrazit na festival Na jednom břehu, který slaví 20 let své existence. Den rodiny se bude slavit v Žižkových sadech i na Hučáku.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme