Zveme: Opera v kině, pravěk za Hradcem a nedělní taneční boje

Archeopark ve Všestarech otevírá své brány už v sobotu
Archeopark ve Všestarech otevírá své brány už v sobotu

Pokud ještě nevíte, jak strávit nadcházající víkend, inpirujte se naší tradiční pozvánkou. Sobotní večer si v kině Central rezervovali milovníci vážné hudby. Těšit se mohou na další z přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. 

Od soboty se otevírá unikátní projekt pro nadšence se zájmem o naše prapředky. Ve Všestarech za Hradcem totiž mohou navštívit nově otevřený archeopark. 

Sobotní večer pro milovníky opery

Na sobotní večer se v kině Centrál chystá další z řady přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. 

Diváci v kinech v 60 zemích světa budou mít možnost zhlédnout přímý přenos čerstvé inscenace Marie Stuartovna italského hudebního skladatele Gaetana Donizettiho. 

Marie Stuartovna měla premiéru poslední den roku 2012. „Silvestrovská premiéra inscenace slavného režiséra Davida McVicara sklidila u newyorského publika nevídaný úspěch. Těžko si lze představit lepší dárek milovníkům opery k Novému roku, než toto hudebně oslnivé a dramatické představení,“ uvedl za pořadatele Martin Cikánek.  

Večer ve znamení operního zpěvu a boje mezi temperamentní skotskou královnou Marií Stuartovnou a autoritativní anglickou královnou Alžbětou I. začíná v 18,45 hodin v sále kina Bio Central. 

Do pravěku ve Všestarech

Od soboty se se životem v pravěku mohou zájemci seznámit ve Všestarech, kousek za Hradcem Králové. Nově otevřený Archeopark pravěku přivítá své první návštěvníky. „Lidé se zde budou moci seznámit se stovkami exponátů i s životem našich prapředků,“ popsali pracovníci archeoparku. Archeopark představí návštěvníkům na čtyři stovky exponátů. 

Zvědavci moho obdivovat repliky pravěkých artefaktů z kamene, skla, mědi, bronzu, železa, dřeva, keramiky či kopie mamutoviny. Atmosféru dávných dob také zprostředkují prostorové projekce v kinosálu. „Návštěvníci budou moci vstoupit do pravěké jeskyně s malbami lovců, nahlédnout do důlních šachet z pozdní doby kamenné nebo projít velké akvárium s podvodními nálezy,“ doplnili ještě pracovníci archeoparku.

Od ledna do června bude otevřeno v sobotu a v neděli od 9 do 17 hodin. Cena vstupného je pro dospělého 100 korun, pro děti 60 korun a pro rodiny má archeopark připravenou možnost cenově výhodného rodinného vstupného.  

Projekt za téměř 50 milionů korun byl financován z Evropské unie a podpořil ho také Královéhradecký kraj.

Dancefloor Attack 8.0

A v neděli se můžete pobavit ze zcela jiného soudku. Kongresové centrum Aldis ovládnout příznivci street dance, začíná totiž Dancefloor Attack.

Po osmé v řadě se v Hradci Králové představí špičky street dance z celé České i Slovenské republiky a navzájem se utkají ve svých tanečních bojích. „Tradičně jsou zde zastoupeny nejlepší skupiny z ČR včetně profesionálních tanečníků. Ty předvádějí porotě nejprve své demo a z něj postupují do jednotlivých tanečních soubojů, které posuzuje zahraniční porota tvořená legendami a špičkami taneční scény,“ popisují organizátoři.

Začátek tanečních „soubojů“ je naplánován na jednu hodinu odpoledne.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme