Zveme: Noc divadel bude u Klicperáků i v Jesličkách dlouhá!

Mastix zahrají na Noci divadel | Foto: FB profil Mastix
Mastix zahrají na Noci divadel | Foto: FB profil Mastix

Klicperovo divadlo z Hradce Králové se připoje již podruhé k Noci divadel a postaví se tak vedle dalších téměř 120 souborů a divadel z 29 českých měst, která v sobotu 15. listopadu otevřou své brány diváků a dalším zvědavcům.

Noc divadel se připravuje také v Divadle Jesličky, kde program začne v pět hodin navečer, divadelníci mají pro své návštěvníky připravenou řadu her i koncert.

I v letošním roce se mnohá česká divadla připravují na noční návštěvu svých příznivců. Na sobotní večer 15. listopadu se totiž po celé zemi chystá Noc divadel, při níž divadelní scény nabídnou návštěvníkům své produkce i prohlídky zákulisí, soutěže, workshopy, přednášky či výstavy. Stejně tak tomu bude i v královéhradeckém Klicperově divadle či v Divadle Jesličky. 

Koncert, kostýmy, zákulisí. V Klicperáku čekají stovky návštěvníků

“V loňském roce jsme se setkali s obrovským zájmem diváků. Během celého odpoledne a večera jsme přivítali přes 700 návštěvníků, založili jsme i Klub diváků, který má nyní již několik set členů,” říká Jana Chmatilová z obchodního oddělení Klicperova divadla.

Letošní program Noci divadel v Klicperově divadle bude částečně kopírovat ten loňský, diváci se ale přesto mohou těšit na novinky a zajímavosti ze zákulisí. “Již od odpoledne budou diváci mít možnost navštívit výstavy kostýmů a rekvizit ve foyer divadla, spolu s našimi herci se budou moci vydat na prohlídku prostor divadla a zákulisí, připravené máme i besedy o dramaturgických plánech a snech Klicperova divadla. Diváci měli také možnost se od začátku týdne registrovat na specializované prohlídky divadelních provozů, zde je již bohužel kapacita zcela vyčerpána,” dodal za hlavní hradeckou divadelní scénu Martin Sedláček.

V Klicperově divadle bude nocí provázet také sám V. K. Klicpera

Hlavní program Noci divadel u "Klicperáků" začne v devět večer, kdy na hlavní scéně vystoupí kapela Mastix tvořená herci a zaměstnanci Klicperova divadla.

Po jeho skončení bude následovat autogramiáda herců doplněná o selfie-point, který bude připraven pro autoportréty diváků s jejich oblíbenými hvězdami. "Závěr Noci divadel bude patřit speciální půlnoční prohlídce přímo se samotným Václavem Klimentem Klicperou. O vstupenky na tuto prohlídku se soutěžilo na webových stránkách, Klicpera výherce zavede do nejzajímavějších a nejtajemnějších míst divadla," doplnil program Martin Sedláček.

Na noční diváky se připravují i na Střezině v Divadle Jesličky

Do akce Noc divadel se v zapojilo také Divadlo Jesličky, které je stálou scénou ZUŠ Střezina. Program začíná v pět hodin odpoledne a končí posledním představením ve 23 hodin. "Diváci se mohou těšit na představení Don Quijote, Holky Elky, Kupé story, Malá kočičí hra a Muž pěti sester. Nebude chybět ani muzika a to v podání střezinského orchestru STO-HK, který svou show rozjede v 19.30 hodin," vyjmenovává noční program Jesliček Jitka Hodasová. Kromě toho divadelníci zvou také na posezení v baru. 

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který od roku 2008 prezentuje divadlo vždy třetí listopadovou sobotu. Loni se akce konala ve 25 českých a moravských městech, zúčastnilo se jí 80 souborů a do divadel přivedla přes 40.000 návštěvníků.

Pozvánky na další víkendové akce v Hradci Králové najdete v sekci KULTURA NA ODKAZU ZDE.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme