Zveme: Na Velikonoční jarmark, vynášení Smrtky, Blešák či dětský karneval

Archeopark pravěku ve Všestarech o víkendu přiblíží boje mezi Římany a barbary.
Archeopark pravěku ve Všestarech o víkendu přiblíží boje mezi Římany a barbary. | autor: Archeopark Všestary

Jaké akce přinese v Hradci Králové a blízkém okolí tento víkend? Dnes můžete jít fandit hradeckým hokejistům nebo si o víkendu vyzkoušet bruslení na zimním stadionu. Zítra se koná tradiční Velikonoční jarmark a v neděli hradecké folklorní spolky přivítají jaro a vynesou takzvanou Smrtholku se všemi místními zvyky a obyčeji. Zažít můžete také východ slunce na Bílé věži nebo války mezi Římany a Germány ve všestarském Archeoparku.

Hokejisté vyzvou Liberec

Domácí Mountfield HK se dnes vpodvečer utká s klubem Bílí Tygři Liberec. Zápas začíná v 17:20 hodin na hradeckém zimním stadionu.

Svítání na Bílé Věži 

Výjimečná příležitost prožít svítání z ochozu Bílé věže a vychutnat si tak neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města se naskytne tuto sobotu. Tentokrát pořadatelé uvádějí čas od 6:06 do 7:06, přičemž sraz je nejméně 15 minut před časem svítání před Bílou věží a počet účastníků je omezen na 30. Vstupné stojí 150 korun, lístky jsou k dispozici přes hkpoint.cz. Další východ slunce budete moci pozorovat z Bílé věže zase až v červnu.

Velikonoční jarmark a vynášení Smrtky

Během soboty můžete navštívit v hradeckém adalbertinu Velikonoční jarmark. Otevřen bude od 9 do 16 hodin. Na neděli se pak chystá tradiční akce Vynášení smrtky a vítání jara. "Jaro nám nastává, slunce jasně svítí, stromy se nám zelenají, ptáčkové zpívají, rozvíjej se kvítí," zvou hradecké folklorní soubory ČERVÁNEK a DUPÁK, které "Smrtholku" v Jiráskových sadech vynesou.

Všestary: Impérium vrací úder

Archeopark pravěku Všestary o víkendu pořádá akci s názvem Impérium vrací úder: "Války mezi Římem a barbary trvaly po staletí. Časem se ukázala převaha barbarů, přesto byl Řím naposledy úspěšný..." Otevřeno bude v sobotu i v neděli od 9 do 16 hodin. Vždy od 11 a od 14:30 začíná komentovaná interaktivní projekce k tématu spojená s ukázkami válečných taktik Římanů proti barbarům, ve 13 hodin uvidíte ukázku výstroje germánského bojovníka. Dozvíte se také, jak vypadal život římského a germánského válečníka, v co Římané a Germáni věřili nebo jak vypadala věštba germánské kněžky. Děti si mohou vyrobit římský a germánský štít.

Blešák - Adopce na dálku no.7

V sobotu od 15 hodin si můžete něco vybrat nebo naopak něco prodat na již 7. Blešáku, tentokrát jarním, velikonočním. "Opět se můžete těšit na poklady všeho druhu - hlavně oblečení a šperky, knihy, hračky a naše handmade výrobky a výtvory. Výtěžek z celého Blešáku půjde na podporu námi na dálku adoptovaného 15ti letého indického chlapce Infanta Raje. Díky Vám má již 7 let možnost studovat," zvou pořadatelé, podle kterých nebude chybět ani občerstvení - domácí dobroty sladké i slané, čaj a káva. Blešák se koná na adrese V Kopečku 89, budova Církve Bratrské, vchod za rohem, na dveřích budou plakáty.  Doprovodný kulturní program nabídne od 15:30 povídání Barbory Žáčkové (vedoucí projektu Čalantika, ADRA) o životě dětí z bangladéšské chudinské čtvrti Čalantika a o vzdělávacím centru zřízeném pro tyto děti a jejich rodiny. V 17 hodin zahraje kapela Lucy4Music.

Dětský Karneval

V neděli od 16 hodin začíná karneval pro děti do 6 let v KidsPointu ve Škroupově ulici: "Budeme zpívat, tančit, soutěžit a mít spoustu legrace. Připravujeme asi 30 minutový společný program, u kterého se děti pobaví a vyblbnou. Budou si moct obejít také různá stanoviště, zaházet míčkem, zaskákat v pytli a podobně. Malé děti, které se do společného programu nezapojí, budou mít zázemí v KidsPointu na koberci. Chystáme také fotokoutek s profesionálním fotografem!" Vstup je volný.

Veřejné bruslení 

Bruslení pro veřejnost v Hradci Králové provozuje v malé hale zimního stadionu královéhradecký hokejový klub. Bruslit se tento víkend bude v sobotu i v neděli, vždy od 16 do 17:30. Dospělí zaplatí za vstup 30 korun, děti do deseti let dvacetikorunu a jejich doprovod desetikorunu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Na zredukovanou bitvu u Chlumu, dětský den na Správčáku nebo na noční prohlídku Bílé věže

Tolik oblíbená rekonstrukce bitvy z roku 1866, která ke Chlumu každoročně přiláká stovky návštěvníků, se letos po 28 letech neuskuteční. Organizátoři se však jen tak nevzdali a divákům nabídnou alespoň menší bitevní srážku v lese Svíbu u Čistěvsi. Pokud vám ještě ratolesti…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme