Zveme: Kam o víkendu? Za kosmonauty do planetária a do centra za zimními běžci

Na zimní běh jsou přihlášeny stovky běžců
Na zimní běh jsou přihlášeny stovky běžců | autor: winter-run.cz

Leden se s námi pomalu loučí a vy si jeho poslední víkend můžete zpestřit na několika akcích, které se v Hradci Králové konají. Tentokrát si na své přijdou především všechny děti. Těšit se můžou například na dětskou dílnu, loutkovou pohádku, ale i zajímavé besedování o kosmonautice. A chybět nebude ani sport. V sobotu totiž v centru odstartuje čtvrtý ročník zimního závodu.  

V planetáriu zazní přednáška o kosmonautice

Kosmonautika 2016 aneb Co bude s tím Marsem? To je název přednášky, která v sobotu od 17 hodin proběhne v kinosále v hradeckém planetáriu. Přednášet bude pracovník hvězdárny Karel Bejček. Ještě před přednáškou tu můžete zavítat také na dvě výstavy. První z nich - 250 let od založení Nového Hradce Králové - vznikla z iniciativy komise místní samosprávy. Druhá se nazývá Toulky noční oblohou a popisuje krásy, které nás na hvězdné obloze čekají v letošním roce.

Bio Central zve na psí vyprávění i dětskou dílnu

Naše další dnešní pozvánka míří za všemi dětmi. Pro ty je totiž v neděli odpoledne v kině Bio Central připravena tvořivá dílna. Ještě předtím je však od 15 hodin na programu promítání amerického filmu Psí poslání o tom, že všichni psi jednou přijdou do nebe. Dětské dílny probíhají v prostorách kina a vždy se tematicky vážou k promítanému filmu. Dětem se věnují zkušené lektorky, rodiče se mohou věnovat šálku kávy.   

Z centra města odstartuje závod pro zimní běžce

Zimní běh určený skutečně pro každého a za každého počasí. To je Winter Run Hradec Králové, který ze Smetanova nábřeží v centru města odstartuje tuto sobotu. Závodníci si mohou vybrat ze dvou tratí: čtyřkilometrové, nebo dvojnásobně delší. Kratší běh začíná v 11:30 hodin, delší o hodinu později. Registrace proběhne v prodejně Bikero v Novákových garážích. Přihlásit se mohou jen osoby, kterým je v den závodu 15 let a více. Mladší 15 let mohou startovat pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce. Neoficiální výsledky budou zveřejňovány průběžně po doběhu každých 50 závodníků do cíle.

Pohádku o Palečkovi zahraje liberecké divadlo

Nestárnoucí a generacemi oblíbenou pohádku o Palečkovi zahraje tento víkend v Adalbertinu liberecké Divadlo Na cestě. Vyprávění o jelenovi se zlatými parohy a malém neposluchovi Smolíčkovi začíná ve Studiu A v sobotu v 10 hodin. Na místě platí volný zasedací pořádek, za lístek na představení, které je vhodné i pro velmi malé děti, zaplatíte 50 korun.

V neděli přijďte fandit na hokej

V neděli se hraje v pořadí už 43. kolo hokejové Tipsport extraligy 2016/2017. Proti hradeckému týmu se postaví Vítkovice. Zápas začíná v 17 hodin na zimním stadionu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více

Letní kino Širák zahájí sezonu s Frediem Mercurym

Tuto sezónu zahájí letní kino Širák v Hradci Králové hudebním filmem Bohemian Rapsody. Promítat se bude ve středu 5. června ve 21:30. Diváci v letním kině u řeky Orlice uvidí během tří měsíců na pět desítek filmů. Pravidelné promítání skončí na konci srpna. Návštěvnost kina…
Čtěte více

Zveme: Dušičky i Halloween. Víkendové akce budou patřit zesnulým

Nadešel dušičkový čas a mezi víkendovými akcemi nejdete hned několik, které svátek zesnulých reflektují. Děti si mohou užít lampionový průvod nebo strašidelný Halloween - v Jiráskových sadech na ně bude čekat Bílá paní, čarodějnice, hejkal, lesní žínka, vodník, dryáda, duch nebo…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme