Zveme: Kam o víkendu? Užijte si Zimmarkt, vánoční výstavu i koledy

Akce Zaber Hradec! na Malém náměstí měla velký úspěch už o Velikonocích
Akce Zaber Hradec! na Malém náměstí měla velký úspěch už o Velikonocích | autor: Zaber Hradec!

Klidný, pohodový, radostný. Přesně takový by měl být poslední víkend před Vánocemi. Recept na tu pravou sváteční atmosféru najdete v naší tradiční páteční pozvánce. Zapomeňte na pobíhání po obchodních domech a místo toho si vyražte zazpívat koledy k Divadlu Drak, nalaďte se na vánoční notu na výstavě skladatele České mše vánoční nebo se vypravte na originální zimní trhy, kde si pochutnáte na cukroví a ještě navíc seženete i nějaký ten zajímavý dárek pod stromeček.

Napěti uvolní relaxační večer v centru Pohoda

První akce, na kterou vás o tomto víkendu zveme, je Relaxační večer v rodinném centru Pohoda. Večer při muzikoterapeutické relaxaci začíná úderem 19 hodiny, vstupenku zakoupíte za 250 korun. Tu správnou pohodu navodí netradiční hudební nástroje jako jsou tibetské mísy, zvonky a činelky, šamanský buben, djembe, dešťová hůl, didgeridoo, hudební luk a ústní harfa, hromový buben, koncovka, brumle, kalimba či zvonkohra Koshi. S sebou si pro větší pohodlí vezměte pohodlné oblečení, karimatku, spacák nebo deku. Rezervujte se na e-mailu nebo telefonu 602 350 020.

Sledujte východ slunce přímo z Bílé věže

Nevšední zážitek slibuje i další akce. Užít si ho můžete v sobotu přímo z ochozu Bílé věže. Stačí si jen pořádně přivstat, přijít na Velké náměstí k historické dominantě východočeské metropole a pak už si je vychutnat neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města při úsvitu. Sraz všech účastníků je patnáct minut před východem slunce. Ten v sobotu 19. prosince připadá přesně na 7 hodin a 51 minut středoevropského času. Počet účastníků této akce je  omezen na 30 lidí, proto si nezapomeňte rezervovat místo předem na portálu hkpoint.cz.

Do kina na vánoční koncert i narozeninový večírek

Na další víkendovou akci vás zveme do hradeckého kina Bio Central. Speciální promítání předvánočního koncertu začíná v sobotu ve 14.45 hodin. Vstupenku zakoupíte za 220 korun. A co si na koncertě poslechnete? Na programu je sled kratších hudebních čísel plných vánoční atmosféry. „V programu, který jde napříč staletími i národnostmi, uslyšíte například část Bachova Vánočního oratoria, Gloria z Mozartovy Korunovační mše, Schubertovo Ave Maria, slavný Květinový valčík z Čajkovského baletu Louskáček, tři části Brittenovy kantáty Chvála koled, výběr z opery Hry o Marii Bohuslava Martinů a vše vyvrcholí v Halleluja z Händelova Mesiáše,“ slibují pořadatelé. Vybrané party zahraje Pražský filharmonický sbor spolu s brněnským dětským sborem Kantiléna.

V sobotu také kino oslaví třetí rok své existence. Narozeninový černobílý večírek začíná ve 20 hodin a na programu je hudba, tanec, dražba kalendáře kina, občerstvení a spousta zábavy. Vstup je volný.

Divadlo Drak láká na koledy a vyprávěnky

Tu pravou sváteční atmosféru o víkendu nabídne také Divadlo Drak. Program nazvaný Štědrej večer nastal začíná v sobotu v 16 a pak znovu 18 hodin. Představení je poskládané z koled , vyprávěnek a z potěšení herců setkat se s dětmi i dospělými. A dozvíte se třeba i to, jak anděl páně zlámal sáně. Divadlo Drak v sobotu pořádá i další zajímavou akci. A to Dračí betlém, který začíná také v sobotu a to v 17 a v 19 hodin. Akce probíhá před divadlem pod hvězdnou noční oblohou a zazní tu známé i neznámé koledy. Těšit se můžete i na čaj, svařák a jesličky pod palmami plnými andělů.

Výstava mapuje dílo skladatele Jana Jakuba Ryby

Poslední možnost navštívit výstavu Jan Jakub Ryba v knihovně města ve Wonkově ulici máte tuto sobotu od 8 do 12 hodin. Výstava mapuje životní milníky skladatele mnoha dnes již zapomenutých skladeb a současně autora superhitu Česká mše vánoční. Skladatel a učitel Ryba by v letošním roce slaví dvě velmi významná výročí: 250 let od svého narození a také 200 let od svého úmrtí.

Zimní market nabídne domácí cukroví i koncert

Přátelské setkání po sousedsku. Přesně tak by se dal popsat druhý ročník Zimmarktu, na který se můžete těšit v neděli od 14 do 17 hodin na Malém náměstí. V pořadí třetí letošní sousedské setkání pořádá projekt Zaber Hradec! A co všechno vás čeká? Především adventně naladěné odpoledne plné voňavého cukroví, živé hudby, animovaných filmů i řady stánků s originálními výrobky. „Přineste i vy ochutnat malou ukázku vanilkových rohlíčků, vosích hnízd, lineckých koleček a perníčků! Můžete porovnávat recepty s ostatními „pekaři“ nebo prostě jen udělat radost těm, co jim pro plné práce s tvorbou dárků na cukroví nezbyl již čas. Sousedská setkání Zaber Hradec! jsou právě o tom jak „oživit“ město, vnést dění do míst, kudy lidé běžně jen bezmyšlenkovitě procházejí a v neposlední řadě pak dát prostor aktivním a nápaditým skupinám i jedincům, kterých je v Hradci Králové jistě dost,“ zve na zimní market jeho koordinátorka Natálie Barcalová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Filmovou verzí inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem chce Divadlo Drak o Vánocích potěšit své diváky

Na období adventu připravilo Divadlo Drak pro své diváky speciální dárek. Je jím filmová verze oblíbené vánoční inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem natočená v autentickém prostředí kostela sv. Jana Křtitele na Novém Hradci a jeho bezprostředním okolí. Nejedná se přitom o pouhý…
Čtěte více

Zavěšené vstupenky dovedou do Divadla Drak i děti ze sociálně znevýhodněných rodin

V hradecké Divadle Drak budou mít možnost vidět představení i děti, které by se jinak ke vstupence nedostaly. Divadlo je součástí projektu Zavěšená vstupenka. Díky tomuto projektu mohou lidé kupovat vstupenky právě pro děti ze scoiálně slabých rodin, aby si i ony mohly užít…
Čtěte více

Zveme: Na zredukovanou bitvu u Chlumu, dětský den na Správčáku nebo na noční prohlídku Bílé věže

Tolik oblíbená rekonstrukce bitvy z roku 1866, která ke Chlumu každoročně přiláká stovky návštěvníků, se letos po 28 letech neuskuteční. Organizátoři se však jen tak nevzdali a divákům nabídnou alespoň menší bitevní srážku v lese Svíbu u Čistěvsi. Pokud vám ještě ratolesti…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme