Zveme: K záchranářům, na fotbal, za Kelty, na Voříškiádu, farmářské trhy, na brakové filmy či na Králohraní

Kryštůfek záchranář zve na den otevřených dveří hradecké záchranné služby.
Kryštůfek záchranář zve na den otevřených dveří hradecké záchranné služby. | autor: ZZS KHK

Podívejte se do naší pravidelné pozvánky, co za akce v Hradci Králové a okolí nabídne tento víkend. Můžete například zajít na den otevřených dveří záchranné služby do hradecké fakultní nemocnice nebo vzít děti do Auparku, kde se seznámí s prací policie. Pokud vás zajímá historie, ve všestarském Archeoparku se tento víkend dozvíte vše o Keltech. Základní škola Úprkova pořád třídenní festival deskových her Králohraní. Bio Central zve na brakové filmy i přímý přenos z Metropolitní opery.

Votroci se utkají s Varnsdorfem

Ve 22. kole se utká FC Hradec Králové a FK Varndsdorf, fotbalový zápas začíná dnes v 18 hodin na malšovickém Všesportovním stadionu. 

Farmářské trhy nově v ulici Letců

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost i v letošním roce pořádá oblíbené Farmářsko-potravinářské trhy. Nebudou ovšem v Gayerových kasárnách, které procházejí rekonstrukcí, nové místo najdou v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium. Na potraviny pocházející přímo od farmářů a pěstitelů se můžete těšit v sobotu 14. dubna od 8 hodin ráno.

Voříškiádou provede Zdeněk Srstka

Pro voříšky a jejich pány je určeno zábavné dopoledne v sobotu 14. dubna od 10 hodin v Orlice Parku. Soutěž je rozdělena do tří kategorií podle váhy pejska. Každý účastník se představí před porotou a moderátor s ním provede krátký rozhovor. Porota posuzuje dle svého uvážení, jak je pejsek zaujal. Některý dovedností, jiný svým osudem nebo náklonností k páníčkovi. Nejedná se o dovednostní soutěž! Je to zábavné dopoledne a hodnocení je výsledkem dojmu, který soutěžní dvojice udělá na porotu. Není třeba se bát, ale přijít se dobře pobavit a třeba najít i nové psí přátele. Každý účastník dostane tzv. účastnickou tašku, která obsahuje dárky, pamlsky, vzorky krmiv. Vítězové v jednotlivých kategoriích budou oceněni poháry a diplomy. První tři umístění v jednotlivých kategoriích se v zúčastní velkého finále o celkového vítěze. Celé dopoledne probíhají doprovodné programy, zaměřené na ukázky výcviku psů, představení různých sportovních disciplín a psích dovedností. Na akci zazpívá zpěvák Jakub Machulda, který je zároveň předsedou poroty. Akci moderuje Zdeněk Srstka....

Den otevřených dveří na záchrance

Tradiční ukázka techniky a práce záchranářů, sanitky, vrtulník, operační středisko, biohazard tým, ukázky a výuka resuscitace a první pomoci, ale také simulátor nárazu při dopravní nehodě nebo prevence vzniku popáleninového traumatu. A také Kryštůfek záchranář, aplikace Záchranka... To vše můžete vidět na heliportu Letecké záchranné služby v areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové v sobotu od 9 do 16 hodin.

Čekání na Kelty 

Archeopark pravěku Všestary o víkendu pokračuje ve svém cyklu Dny živé archeologie. Tentokrát se můžete dozvědět více o životě ve starší době železné. Otevřeno bude v sobotu a v neděli od 9 do 17 hodin. "Jen co lidé začali používat železo, z pravěku se vynořili Keltové. Mocní vládci, kteří organizovali společnost lidí..." stojí v pozvánce. Uvidíte výbavu tehdejšího hrobu, obřad vítání jara, kovářství. Komentovaná interaktivní projekce k tématu začíná vždy v 10 a 13 hodin.

Králohraní 2018

"Přijďte se k nám královsky pobavit na první festival deskových her v Hradci Králové. S námi zažijete tři dny plné super zábavy. Kromě volného hraní v naší Deskoherně se můžete těšit na turnaje, RPG či bohatý doplňkový program. Z turnajů si můžete domů odnést nějakou pěknou deskovou hru a kromě toho zažijete spoustu nezapomenutelných zážitků," lákají organizátoři Králohraní, které bude od pátku až do neděle hostit Základní škola Úprkova v Hradci Králové. Třídenní vstupné stojí 250 korun, děti do 10-ti let mají vstupné zdarma.

Pohádka Piráti bez pokladu v Adalbertinu

Sobotní dopoledne můžete spolu s dětmi strávit ve Studiu A hradeckého Adalbertina. Na programu je dobrodružná pohádková inscenace o odvážných sestrách, proradné vládkyni Meruli a poťouchlých pirátech v provedení hradeckého činoherního souboru Studio PH Pohádka. Představení je vhodné pro děti od čtyř let. Hraj se od 10 hodin.

Brakové filmy v Bio Central

Pátek bude v hradeckém kině Bio Central patřit brakové filmové tvorbě - na programu budou Ozvěny Otrlého diváka. Na své si tu přijdou příznivci hororů, akčních stříleček i erotických příběhů: "Letošní téma festivalu Otrlý divák bylo zvířata. Proto hradecké ozvěny tohoto oblíbeného festivalu slibují minimálně tři z nich - kočku, kozy a bobry. Dále není možno se rozepisovat, abychom nešli špatným příkladem mládeži. Všechny otrlé filmy jsou přístupné od 18 let a na vlastní nebezpečí. NÁŠ TIP: Absolutním vrcholem pátečního večera bude film Velké kozy na Havaji, které v sobě kombinují všechny myslitelné neřesti brakového filmu s originálním živým dabingem přímo pod plátnem kina."

Metropolitní opera v kině

V sobotu večer se kino zase vrátí na seriózní vlnu - odvysílá předposlední přenos z Metropolitní opery, který slibuje velké pěvecké hvězdy v nové inscenaci Luisa Miller. Ve Verdiho tragédii o dívce, která se rozhodne obětovat své štěstí, aby zachránila otcův život, ztvární roli mladé vesničanky Luisy Sonja Jončeva, jejím Rodolfem bude Piotr Beczala a jako Luisin otec vystoupí Plácido Domingo. Hvězdný ansámbl doplňují Olesja Petrova v roli Federiky a bezcharakterní lotry, kteří chtějí překazit Luisino a Rudolfovo štěstí, zpívají Alexander Vinogradov, který v Met rolí Waltera debutuje, a Dmitrij Beloselskij jako Wurm.Operu bude živě přenášet Bio Central od 18:15 hodin.

Hrdinové v Auparku

Každou dubnovou sobotu se můžete v obchodním centru Aupark seznámit s jednou z "hrdinských" složek, tentokrát s prací policie Královéhradeckého kraje. Připravena bude po celý den zábava pro celou rodinu, tematické aktivity, soutěže a fotokoutek s opravdovými policejními rekvizitami. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Víkend v Hradci zpestří vodník, Polednice, Keltové i žongléři

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? V lesním divadle na Chlumu se bude hrát divadelní představení Dokonalá fraška, ve všestarském Archeoparku pravěku se dozvíte vše o životě Keltů. Bajkazyl pořádá tradiční Kytarohraní a tentokrát se bude i žonglovat. Můžete si udělat…
Čtěte více

Fotbalový stadion bude hotový za rok. Starou tribunu nahradí parkoviště

Stavbaři pracují na monolitické železobetonové konstrukci multifunkční arény, během letních prázdnin by měli nejvíce pokročit u západní tribuny. V pondělí odstartovala repase stožárového osvětlení – tzv. lízátek. Stavba fotbalového stadionu, která se Hradci značně prodraží, má…
Čtěte více

Zveme: Na Den rodiny, noční koloběžkování či některý ze závodů

Víkend bude v Hradci Králové nabitý především sportovními akcemi. Hradubický běh se dvěma starty z Hradce a z Pardubic má společný cíl v Čeperce. Na Biřičce startuje smíšený závod dvojic Hradecký koloběh, kdy jeden z dvojice jede na kole a druhý běží. Na Stříbrném rybníku se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme