Zveme: hokejisté otevřou dveře do zákulisí

Fanoušci a fanynky HC Mountfield jsou zváni do zákulisí | Foto: Jiří Gangur
Fanoušci a fanynky HC Mountfield jsou zváni do zákulisí | Foto: Jiří Gangur

Valentýn s Bolkem Polívkou v hlavní roli, sobota s královéhradeckými extraligovými hokejisty a zákulisím zimního stadionu, dva tipy na dětská divadelní představení a jedna pozvánka pro majitelky a majitele šikovných rukou.

Taková je víkendová pozvánka s tipy za kulturou a příjemným strávením pátečního a sobotního času v Hradci Králové.

Tip na valentýnský večer po česku

Ač máme v pátek Valentýna, naše doporučení na páteční podvečer směřuje spíše za českou filmovou „klasikou“ plnou jadrných výrazů, než-li za romantikou. Do kin totiž v minulých dnech vstoupil snímek Dědictví aneb Kurva se neříká, který je volným pokračováním filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág.

Kdyby film nenavazoval na už tak proslavený název prvního dílu, mohl by se nový snímek s hlavním hrdinou Bolkem Polívkou alias Bohumilem Stejskalem klidně jmenovat Velká jízda. Na českou filmovou novinku zve Bio Central v pátek večer.

Tip pro hokejové fandy

Hokejovou sezónu právě na několik dní přerušila olympijská pauza, ale hokejisté hradeckého extraligového týmu HC Mountfield rozhodně nezahálí. Na sobotní dopoledne si připravili pro děti i dospělé fanoušky den otevřených dveří.

Začíná v půl desáté dopoledne a zvědavcům nabídne pohled do zákulisí a útrob zimního stadionu. „V rámci programu bude i ukázkový trénink A-mužstva, jenž proběhne od 10 do 11 hodin. Po skončení tréninkové jednotky si budou moci návštěvníci na ledě s hokejisty zabruslit a zeptat se jich na cokoli. Klub navíc chystá pro své fanoušky překvapení,“ láká na den otevřených dveří Sanny Muharem z hokejového klubu. Zakončení akce je naplánováno na poledne. Podrobný program najdete zde.

Tip na dopolední zábavu pro děti

Na dvě divadelní představení pro nejmenší zve královéhradecké Adalbertinum. V sobotu v deset hodin dopoledne čeká na malé diváky příběh s názvem Nepovedená strašidla, v ta se díky jedné popletené víle promění nezbedné princezny. Pohádku zahraje Studio PH Pohádka a představení je určeno pro děti od čtyř let. 

Nedělní divadelní představení se opět odehraje v Adalbertinu ve Studiu A a hraje se opět od deseti hodin dopoledne. Vyprávět se bude o bloudění Jeníčka a Mařenky a samozřejmě také o Perníkové chaloupce. Tentokrát mohou přijít i mladší děti, představení je určeno pro diváky od tří let věku. 

Tip pro šikovné kutilky

Poslední víkendový tip potěší především kreativní a šikovné ruce. Chcete-li se naučit základům drátkovací techniky, tak si v sobotu od 9 do 14 hodin rezervujte své místo v Klubu lidové tvorby. Uskuteční se opět v Adalbertinu.

Pořadatelé kurzu doporučují, aby si účastníci s sebou přinesli včelařský drát, kleště skřípací a ohýbací a samozřejmě nezbytné hrnečky na odrátování. Kromě drátkování se ale účastníci mohou přiučit i v paličkování. Další informace o Klubu lidové tvorby najdete zde.

Závěrem víkendové pozvánky jenom připomeneme, že v Klicperově divadle se od tohoto víkendu začíná hrát už pátá novinka z repertoáru této divadelní sezóny Impresário ze Smyrny.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme