Zveme: filmové plakáty, souboj basketbalových lvic a zvířecí karneval

Hradecké lvice se chystají k dalšímu útoku v sobotu | Foto: Sokol HK
Hradecké lvice se chystají k dalšímu útoku v sobotu | Foto: Sokol HK

Ve víkendových pozvánkách vás zavedeme do foyer kina Central, které od tohoto úterý zdobí zajímavá výstava plakátů, jak jinak než filmových.  

Sobotu doporučuje strávit na zápase ženské nejvyšší basketbalové soutěže. Hradecké lvice se chystají potrápit a možná si i smlsnout na hráčkách z USK Praha.

A závěrečnou pozvánkou potěšíme děti. Zveme totiž na nedělní odpolední karneval a autogramiádu královéhradeckých prvoligových hokejistů.

Do Bia Central také na výstavu

Zlatá éra československého filmového plakátu se od tohoto týdne představuje na výstavě v prostorách kina Central. Práce významného tvůrce českého filmového plakátu Karla Vaci najdou diváci i ostatní zvědavci ve foyer. „Z Vacovy tvorby u nás uvidíte soubor devatenácti autorských plakátů, mezi nimi jsou i filmové klasiky jako Řek Zorba, Na samotě u lesa nebo Adelheid,“ upřesnil Petr Vítek, provozovatel kina.

Karel Vaca byl malíř, ilustrátor a grafik, jehož dílo ocenili na příklad na filmovém festivalu v Karlových Varech za plakát k filmu Sladký život Federica Felliniho (rok 1964). V roce 1977 získal Zvláštní cenu The Hollywood reporter na MFF v Chicagu za plakát Závod o velkou cenu. Čestné uznání obdržel za Nejkrásnější plakát (1988) za svou práci k filmu Velká filmová loupež.

Bio Central už plánuje i výstavy na další měsíce. „Rádi bychom během tohoto roku představili i další tvůrce autorských výtvarných plakátů tzv. Zlaté éry. V květnu by se měla k návštěvníkům dostat i díla hradeckého rodáka Jiřího Hilmara,“ doplnil Petr Vítek. Jiří Hilmar mimochodem aspiruje na to, stát se pětašedesátým čestným občanem města Hradec Králové.

Hradecké lvice zápasí doma

Utkání nejvyšší basketbalové ligy žen zavítá do Hradce v sobotu. Od čtyř hodin odpoledne se na domácí půdě představí královéhradecké hráčky a vyzvou jedničku z tabulky základní části USK Praha. 

Sportovní hala zdejšího Sokolu zažije zápas mezi leadrem a trojkou, ale proč by hradecké hráčky neměly své soupeřky potrápit?

Hradecké lvice proto zvou všechny své fanoušky, aby je přišli podpořit a udělali na zápase nezapomenutelnou atmosféru. Basketbalistky přijdou v sobotu podpořit i královéhradečtí Votroci. 

Dětský karneval a autogramiáda hokejistů

Dětský karneval a autogramiáda hokejistů čeká na své malé návštavníky v maskách v neděli 10. února ve velkém sále kongresového centra Aldis. „Děti se mohou těšit na karnevalový příběh zvířátek ze ZOO, nové písničky, soutěže, taneční rej a promenádu v maskách na podiu,“ popsali organizátoři karnevalu ze školy Sion.

Karneval nese název Království masek a začíná od 16 hodin. Vstupné pro děti je 100 korun, pro rodiče 50 korun a vstupenky je možné koupit v přeprodeji. 

Autogramiára prvoligových hokejistů však začíná už půl hodiny před karnevalem. „Autogramiáda začíná v 15:30, trvat by měla přibližně půl hodiny, následně proběhne dětský karneval. Fanouškům by se měli podepisovat například Filip Luňák nebo Zdeněk Čáp,“ uvedl Jakub Malý z hokejového klubu Královští lvi Hradec Králové. 

Poznámka závěrem

V sobotu večer od 19 hodin se na prknech Klicperova divadla ukáže Krysař ve zcela novém, neokoukaném a jistě i nečekaném provedení.

Podrobnosti k premiéře hry Krysař se dočtete v článku Hradecká premiéra: Krysař bude lákat a vábit

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba lávky u Aldisu čeká na ukončení prací na budově ČSOB

Stavba lávky přes Labe u Aldisu by měla být zahájena na přelomu léta a podzimu letošního roku. Město má kompletní dokumentaci a potřebná povolení, vybranou stavební firmu a v úterý rada města schválila i výsledky výběrového řízení na technický dozor stavebníka a BOZP. Aby mohla…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme