Zveme: duchovní poklady za Noci kostelů a poklad pro děti na Stříbrňáku

Za páteční kostelů se otevřou dveře devíti hradeckých kostelů
Za páteční kostelů se otevřou dveře devíti hradeckých kostelů

Na naší dnešní víkendové pozvánce je už znát, že se přiblížilo léto anebo aspoň přívětivější dny s teplým počasím. Naše kulturní rubrika se začíná plnit venkovními akcemi a tak pro vás máme opět tipy, kam se v Hradci vypravit. 

Začneme páteční Nocí kostelů, která zpřístupní jinak uzavřená místa královéhradeckých chrámů, kostelů a modliteben.

Sobotní pozvánka zamíří na Stříbrný rybník, kde se pro děti a jejich rodiče uskuteční soutěžní odpoledne s velkou hrou o poklad.

Noc kostelů otevře v Hradci Králové dveře devíti svatostánků

Páteční noc bude v mnoha městech České republiky patřit kostelům. Tento pátek už po čtvrté započne vyzváněním kostelních zvonů akce s názvem Noc kostelů, která zvědavcům otevře prostory chrámů a modliteben po celé zemi. 

V Hradci Králové mohou lidé navštívit na Velkém náměstí chrám Svatého Ducha či kostel Nanebevzetí Panny Marie. V chrámu Svatého Ducha si můžete vyslechnout přednášku restaurátora Roman Ševčíka, který bude hovořit o gotických skvostech katedrály. „V katedrále bude během večera otevřena výstava liturgických předmětů a oděvů, v plánu je také několik komentovaných prohlídek. Poutavý program je připraven také v blízkém chrámě Nanebevzetí Panny Marie či v kostele Božského Srdce Páně na Pražském předměstí, kde se budou otvírat matriky i brána na věže,“ uvádí organizátoři. 

Další kostely budou přístupné na Pouchově či v Kuklenách. V rámci Noci kostelů si kostely můžete nejen prohlédnout, ale nahlédnout do vzácných přepisů bible a vyslechout varhanní či sborové koncetry. Pro děti je na Pouchově v kostele Sv. Pavla připravena detektivní hra a pro jejich rodiče třeba ochutnávka mešního vína. 

Podrobný program v jednotlivých zpřístupněných kostelech najdete zde.  Noc kostelů začíná v pátek v podvečerních hodinách a končí o půlnoci. 

Za pokladem se vydejte na Stříbrňák

Autokemp na Stříbrném rybníku v Hradci Králové se na sobotní odpoledne promění v místo hledačů pokladu. Od dvou hodin odpoledne zde začíná hra s názvem „ Poklad na Stříbrném rybníku“ a Stříbrňák zaplní sportovní, dovednostní, vědomostní a výtvarné hry. 

Zábavné odpoledne se ponese v duchu motta „Mámo, táto, budeme si spolu hrát“. „Cílem projektu je ukázat dětem a rodičům možnost smysluplně a aktivně využít společně strávený čas, což je v dnešní uspěchané době čím dál vzácnější,“ popisují pořadatelé ve své pozvánce.

Ve dvě hodiny vypukne hledání pokladu a o program se mimojiné postará také Český rozhlas Hradec Králové. Děti se mohou po Stříbrném rybníku plavit na člunech královéhradeckých hasičů anebo se zblízka seznámit s některými ze zvířat ze ZOO ve Dvoře Králové. Pro ty odvážnější je připravená lezecká stěna. Představit se a pozdravit děti přijedou i Královští lvi z HC Hradec Králové.

Na Stříbrňák zavítá také společnost BESIP se svým programem o bezpečnosti na silnicích a v provozu. K vidění budou ukázky od Policie ČR, Městské policie Hradec Králové, Českého červeného kříž či Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, které doplní i letová ukázka vrtulníku královéhradecké letecké společnosti DSA. 

Zakončení programu je naplánováno na 18 hodinu. 

Další tipy a kulturní pozvánky najdete na úvodní straně našeho portálu nebo v rubrice kultura

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Začíná advent. Přes noc vláda zakázala i plánované trhy

První adventní víkend bude v důsledku koronavirové pandemie opět chudší. Hradec Králové zrušil stejně jako jiná města kulturní program plánovaný k rozsvěcení vánočních stromů. Tato víkendová pozvánka původně zvala na adventní trhy u Muzea východních Čech, dále na adventní trhy…
Čtěte více

Zveme: Naučte se tango, vyražte na adventní workshopy nebo do divadla v noci

Víkend opět nabídne rozmanité kulturní i sportovní akce v Hradci Králové. Můžete fandit hradeckým hokejistům, vyrazit v noci do divadla Drak nebo se naučit tancovat argentinské tango. Adventní workshopy jsou v plánu hned dva, v Muzeu východních Čech a v Adalbertinu, kde si…
Čtěte více

Zveme: Na Martinské trhy, výlov rybníku nebo veřejné bruslení

Víkendové akce v Hradci Králové tentokrát nabídnou například čerstvé ryby na břehu rybníka Výskyt, kde rybáři plánují sobotní výlov. V Adalbertinu se konají Martinské trhy, které nabídnou nepřeberné množství výrobků a zboží. Můžete si vyrazit zabruslit na zimní stadion nebo na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme