Zveme: Bylo nás pět, bude i pátá výhra v řadě?

Bylo nás pět | Autor: Klicperovo divadlo
Bylo nás pět | Autor: Klicperovo divadlo

Víkend je opět před námi a tentokrát se ponese v duchu pětek.

V pátek vás zveme na divadlní hru Bylo nás pět.

V sobotu fanoušci královéhradeckých hokejistů očekávají pátou výhru Královských lvů v řadě. Držme jim tedy pěsti.

Páteční divadlo

Delší dobu jsem nezvali do divadla a tak vám doporučujeme zajít v pátek na představení Bylo nás pět. Humoristické povídky v neméně humoristickém podání herců Klicperova divadla rozhodně rozveselí páteční večer. 

"Bylo nás pět" z pera východočecha Karla Poláčka o autorově dětství nás zavede do nedalekého Rychnova. Klicperovo divadlo hru nastudovalo jako poctu ke 120. výročí narození tohoto českého spisovatele a novináře. 

V dobrodružství nezapomenutelných dětských hrdinů, jimž vévodí Péťa Bajza, Tonda Bejval, Čeněk Jirsák, Eda Kemlink a Zilvar z chudobince, se představí František Staněk, Miroslav Zavičár, Jakub Tvrdík, David Smečka, Ondřej Malý a další. 

Pod taktovkou Jana Friče budete přítomni epizodám ze života hlavních hrdinů. „Po rozmýšlení, zda nechat jednu nebo dvě historky a ty rozvést na celé představení, jsme nakonec zvolili rychlou "klipovitou" koláž, kde s kluky, co spolu chodí, zažijeme celý rok, a v druhé půlce se podíváme do Indie,“ popsal rychlý náboj hry režisér Frič. 

V pátek "klicperáci" v Besedě také hrají oblíbenou hru Koule. Na tu vás však pozveme někdy příště, hra je totiž zatím beznadějně pro mnohé zájemce vyprodaná. 

Důležitý hokejový zápas možná přinese pátou výhru v řadě

Na důležitý zápas 40. kola první hokejové ligy se připravují Královští lvi z Hradce Králové. Vstoupí tak do poslední čtvrtiny základní části soutěže. Do duelu už tuto sobotu v pět hodin hradečtí vyzvou Jihlavu na svém domácím ledě. 

Po novém roce a pod vedením Jiřího Kučery zatím královéhradečtí lvi neprohráli. Naposledy dostali Beroun po samostatných nájezdech a prodloužili si tak svoji vítěznou šňůru. „Budeme se soustředit především na náš výkon. Jihlava je sice nepříjemný soupeř, ale my hrajeme doma a tím pádem musíme tvořit hru,“ prozradil hlavní trenér hradeckého celku Jiří Kučera. 

Hradec Králové letos odehrál s Jihlavou tři zápasy. Úspěšnější byla prozatím Dukla, která dokázala ovládnout dva. „Budeme se snažit napadat ve dvou hráčích, samozřejmě ale s rozumem,“ řekl ještě Kučera.

„Po skončení sobotního utkání si budou moci fanoušci popovídat s novým koučem Královských lvů. Přibližně ve 20:30 dorazí s vybranými hráči do Bully restaurantu na zimním stadionu na pozápasovou besedu,“ pozval fanoušky Jakub Malý z hokejového klubu. Jakub Malý také připomněl, že fanoušci mohou i tentokrát využívat bezplatné parkování u nedaleké Univerzity.

Bio Central nabídne knižní bazar

Knižní bazar použitých knížek a učebnic se chystá na nedělní odpoledne v kavárně kina Bio Central. „Přijďte do zdejší kavárny prodávat nebo vyměňovat knížky, na které už nemáte v poličce místo,“ zvou pracovníci kina. K dobré pohodě při bazaru jistě přispěje i dobrá kávu, čaj a sušenky. Bazar začíná v neděli od čtyř hodin a potrvá do sedmé večerní. 

Další akce a kulturní dění najdete v naší rubrice kultura.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme