Zveme: Bio Central promítne přímý přenos z londýnské show Monty Python

Monty Python. Zdroj: Bio Central
Monty Python. Zdroj: Bio Central

Víkend plný červencového sluníčka klepe na dveře. Kam v Hradci vyrazit za kulturou? Třeba do Muzea východních Čech, které připomíná výročí sto let od začátku první světové války výstavou, na níž se podílela i veřejnost. Zajímavý program si připravilo i kino Bio Central. Kromě speciální letní nabídky, kdy za vybrané filmy zaplatíte pouhých čtyřicet korun, tu na vás čeká i jedna opravdová lahůdka - přímý přenos ze show Monty Python v Londýně. A když už předpověď slibuje tak pěkné počasí, proč si nevyrazit na Flošnu. Otevřeno je i v noci.

Na Flošně se vykoupete i po setmění

Léto přímo vyzývá ke koupání. Na hradeckém koupališti Flošna si ho můžete užít i v tak trochu netradičních hodinách - od 21 až do 23:30 hodin. První noční koupání se tu uskuteční už dnes, další je naplánováno hned na sobotu. Za vstup zaplatíte 70 korun, pokud ale vlastníte Městskou kartu nebo čipové hodinky, vyjde vás koupání za tmy o dvacet korun levněji. Další termíny nočního koupání závisejí na aktuální předpovědi počasí. Idylku pod hvězdami si nadšenci do vodních radovánek hojně užívali i minulé prázdniny, jak si můžete prohlédnout v našem fotookénku. 

Od první světové války uplynulo sto let, připomíná výstava

Kdo má rád historii, jistě ocení výstavu Muzea východních Čech, která připomíná červencové výročí sto let od začátku první světové války. Expozice je otevřena už od konce června a nese název Mým národům. Zajímavé je na ní jistě i to, že vznikla za pomoci obyvatel z Hradecka, kteří do muzea přinesli dobové fotografie či dokumenty, které dění na válečních frontách, ale i nelehký úděl rodin v zázemí, připomínají.

„Výstava v Muzeu východních Čech v Hradci Králové dokumentuje, jak tuto významnou dějinnou událost prožívali její přímí aktéři, tj. příslušníci rakousko-uherské armády i čs. legií, naši otcové, dědové a pradědové z míst, kde žijeme. Řada z nich se domů nikdy nevrátila a jejich jména připomínají už jen pomníky, které najdeme snad v každé obci České republiky. Na příkladu konkrétních měst a vesnic východních Čech ukáže také, jaký byl dopad válečných let 1914-1918 na život jejich obyvatel v zázemí,“ přibližuje expozici muzeum. Na výstavu můžete zajít denně mimo pondělí a to vždy od 9 do 17 hodin. Základní vstupné činí 50 korun, snížené 20 korun a za rodinu zaplatíte rovnou stokorunu. 

Monty Python jsou zpět, jejich show promítnou v kině

A do třetice pozvánka pro všechny milovníky britského humoru. Hradecké kino Bio Central pro ně na neděli od 20 hodin připravilo přímý přenos představení komediální skupiny Monty Python z jejich vystoupení v Londýně. Hra s názvem Monty Python živě (převážně) je plná těch nejlepších skečů známých komiků, kino ji promítne s českými titulky. „Monty Python jsou po právu považováni za jedny z největších komiků všech dob. Ovlivnili celou generaci a způsobili revoluci ve světě komedie. Jejich netrpělivě očekávaný návrat je jednou z největších divadelních událostí roku 2014,“ zve na skvělou show, která vás vyjde na 250 korun, Bio Central.

A pokud holdujete spíše pohodové muzice, tak vás možná osloví koncert Pavlíny Jíšové. Ta vystoupí na Šrámkově statku v Pileticích v pátek od 19 hodin. A pokud je to málo, tak můžete v sobotu zavítat do Restaurace U letců, kde po 19. hodině bude hrát Roman Horký z Kamelotu a jeho hosté zvučných jmen.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme