Štítky: | Doprava | Hradubická | omezení dopravy |

Začaly opravy na silničním okruhu Hradce, doprava může váznout i jinde ve městě

Na okruhu u soutoku bude rušno.
Na okruhu u soutoku bude rušno. | autor: hradeckralove.cz

Léto, kdy doprava ve městě je přece jen trochu slabší, využívají i v Hradci silničáři k opravám povrchů komunikací všech kategorií. Na několika místech v centru města i v jeho okrajových částech hradecké technické služby opravují chodníky nebo pokládají nový asfalt v ulicích. Kompletní rekonstrukcí prochází část silnice spojující Malšovice s Malšovou Lhotou, po etapách se opravuje druhý silniční okruh v úseku mezi malšovickým nadjezdem a křižovatkou za mostem přes Labe u fakultní nemocnice. Zároveň na "Hradubické" staví protihlukové stěny.

„Opravy komunikací, které jsou v majetku města, provádějí hradecké technické služby částečně samy v rámci své činnosti, především pokud jde pouze o lokální opravy chodníků, cyklostezek nebo zbroušení povrchu silnice a položení nového asfaltového koberce. Větší opravy nebo pokládky nových chodníků zajišťují pro technické služby subdodavatelské firmy. Ročně technické služby za údržbu a opravy městských komunikací vydají přes 55 milionů korun,“ říká náměstek primátora pro oblast správy majetku města a městských organizací Pavel Marek.

Letos během léta město takto opraví chodníky v ulicích Moravská, K Metelce, Gebauerova, P. Jilemnického, U Střelnice, Poštovní, Jana Koziny nebo cyklostezku podél ulice Akad. Bedrny u Kauflandu. Nový povrch vozovky již mají nebo budou mít části ulic Veverkova, Piletická, Předměřická, Hradební a další. Opravuje se i schodiště v Jiráskových sadech, dokončují se také terénní úpravy parkoviště na nábřeží Labe u fakultní nemocnice montáží betonových vodicích stěn a úpravou odvodnění. Jednoduchými úpravami na komunikacích dojde i ke zřízení nových parkovacích stání, například v Brandlově ulici.

V minulém týdnu začala rekonstrukce části komunikace spojující Malšovice s Malšovou Lhotou. Opravuje se silniční povrch Úprkovy ulice, dojde i na nové chodníky a opravy stávajících, vybudování nové zastávky MHD, úpravu zeleně a doplnění osvětlení. Jedná se o sdílenou investici města Hradce Králové a Královéhradeckého kraje, který je majitelem silnice, a radnice se na této akci podílí téměř 1,8 miliony korun bez DPH. Jde o poslední etapu celkové rekonstrukce této komunikace v úseku od malšovického nadjezdu až do Svinar.

Ředitelství silnic a dálnic i letos lokálně opravuje druhý silniční okruh. Doposud práce probíhaly na Gočárově okruhu u malšovického nadjezdu, od 14. července by měli silničáři opravovat úsek od křižovatky Mileta až po křižovatku s Rašínovou třídou, resp. „Hradubickou“ silnicí I/37. Na této komunikaci zároveň pokračuje stavba protihlukových stěn.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
19.7.2021 12:28
INFARKT (neregistrovaný)
JEDEN ÚSEK A RYCHLE!!!!!
NEVÍM KDO TO VYMYSLEL, ALE JISTĚ NE ŘIDIČI, ALE NĚKDO OD STOLU, CO SE VE MĚSTĚ MOC NEPOHYBUJE A NYNÍ JE ASI NA DOVOLENÉ. ZA PRVÉ MI TO NEPŘIŠLO NUTNÉ, Z OHLEDEM NA KOLAPS, KTERÝ TÍM ZPŮSOBUJETE, ZA DRUHÉ KDYŽ UŽ, TAK SE VŠE MOHLO ODEHRÁVAT V DOBĚ CORONAVIRU, ZA TŘETÍ KDYŽ UŽ TAK JEDEN ÚSEK A NE CELÝ HRADEC A POŘÁDNĚ A RYCHLE!!!!!!ABY TO VYDRŽELO MNOHO LET A HLAVNĚ AŤ TAM SAKRA TY SILNIČÁŘI DĚLAJÍ MINIMÁLNĚ NA 2 SMĚNY JAKO VŠUDE JINDE. SNAD JE VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ, KAM SE TYTO PODMÍNKY MAJÍ ZADAT. V 7.15 NIKDE NIKDO, V 16 TO SAMÝ. JSTE NORMÁLNÍ? MNĚ JAKO DOPRAVCI NIKDO UŠLÝ ZISK TÍM ZPŮSOBENÝ NENAHRADÍ A NERVY K TOMU. JE TO NÁZOR VŠECH, S KÝM MLUVÍM, BOHUŽEL JEN TICHÝ NÁZOR. ZA TO, CO TADY ZPŮSOBEJETE, BYSTE MĚLI VRÁTIT MZDU A OMLUVIT SE.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město chce Hlavní ulici předčasně zprovoznit už během prosince

Hlavní ulice, která je páteřní komunikací mezi Roudničskou a Brněnskou ulicí na Novém Hradci Králové, prochází už od poloviny loňského roku rozsáhlou rekonstrukcí. Tato významná městská investice v oblasti dopravy za  zhruba 60 milionů korun je téměř hotová, zbývají pouze…
Čtěte více

V Gayerových kasárnách se změnilo dopravní značení, vyjíždí se do Opletalovy ulice

V areálu Gayerových kasáren probíhají práce na výměně teplovodního rozvodu, které až do října ovlivní dopravní situaci. Mohou se dočasně omezit parkovací místa, ale hlavně se změnilo dopravní značení, takže výjezd je nyní z kasáren po dlážděné komunikaci podél opravené…
Čtěte více

Odlehčí se hradecké dopravě po dokončení úseků D11 a D35? Bude záležet na chování dopravců

Hradecký silniční okruh už je roky přetížený, zdaleka nestačí zvládat současnou dopravu. Možná se však Hradečtí dočkají jistých úlev. Ty by mohly přijít s dostavbou úseků dálnic D35 a D11. Jedná se třeba o oblast v okolí Brněnské třídy, ulevit od kamionů by se mohlo řidičům…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme