Vrbenského kasárna se stanou sídlem městských organizací

Vrbenského kasárna na rohu ulic Šimkovy a Divišovy
Vrbenského kasárna na rohu ulic Šimkovy a Divišovy

Vrbenského kasárna v centru Hradce Králové, které nyní spíše dělají ostudu svým stavem a propadlou střechou, by se měly brzy proměnit v sídlo městské policie a dalších městských společností a isntitucí.

Jednalo se o tom na posledním zasedání královéhradeckých radních.

O využití kasáren, která kdysi město získalo od armády (v roce 2008), se jedná už dlouho. Naposledy před dvěma lety je město nabízelo soukromým investorům k odkupu. Vzhledem k nespokojenosti s nabídnutou cenou nakonec svou nabídku na prodej samo město stáhlo.

Nyní chtějí mít zástupci města do konce roku hotovou studii na řešení parkování v areálu. Podle serveru Aktuálně.cz chce vedení Hradce Králové rozhodnout do konce roku o umístění parkovacího domu v této oblasti. Má se při tom jednat o parkování jak ve Vrbenského, tak i v Gayerových kasárnách. "Je to velmi složité, protože objekty kasáren jsou ve velmi špatném stavu a bude potřeba zásadní rekonstrukce celého objektu, především střechy, která je už v některých místech propadlá," řekl Jindřich Vedlich, náměstek primátora města Hradce Králové s gescí pro investice.

V rekonstruovaném objektu by pak mohly své sídlo najít především městské společnosti. "Uvažujeme o tom, že by v kasárnách sídlila celá městská policie, živnostenský úřad, správa nemovitostí a část technických služeb," řekl Vedlich.

Výše nákladů na rekonstrukci chátrajících objektů kasáren by se mohla vyšplhat na čásku mezi 150 až 200 miliony korun. O případnou finanční podporu chce město Hradec Králové požádat také Evropskou unii. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více

Historická budova střední školy v Ruseku má novou střechu. Začala tak její celková rekonstrukce

Historická budova, kde sídlí Střední škola vizuální tvorby - dříve Floristická škola, má zbrusu novou střechu. Jde o první ze čtyř etap celkové rekonstrukce budovy. Správa nemovitostí Hradec Králové, která spravuje tento objekt, zahájila modernizaci budovy v červnu tohoto roku.…
Čtěte více

Kostel sv. Mikuláše si po rekonstrukci mohou prohlédnout návštěvníci. Otevřen bude začátkem prázdnin

Dřevěný kostelík v Jiráskových sadech bude od začátku prázdnin přístupný veřejnosti. Po více než 80 letech se kostel sv. Mikuláše ze 17. století dočkal kompletní rekonstrukce. Vedle restaurování malovaných výzdob a inventáře, zásahu proti dřevokazným škůdcům a výměny střechy,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme