V testovacím provozu radary zaznamenaly 20 tisíc překročení rychlosti. Zatím je to bez pokut

Přestupky jsou zatím bez pokut.
Přestupky jsou zatím bez pokut. | autor: hradeckralove.cz

Už necelé dva měsíce jsou v hradeckých ulicích rozmístěny radary, které měří řidičům rychlost. V testovacím provozu se ukázalo, že těžkou nohu na plynu má ve městě docela dost řidičů. Radary naměřily 20 tisíc případů překročení rychlosti.  Zatím magistrát přestupky neřeší, ale to se brzy změní. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

Ostrý provoz úsekových radarů začne na jaře. Ty jsou součástí Inteligentního dopravního systému a budou měřit rychlost na několika místech ve městě.

Podle zástupců města se disciplína řidičů zlepšuje. Podle výsledků a zkušeností, kde jsou umístěny kamery a svislé dopravní značky upozorňující na měření rychlosti, tam si řidiči začali dávat pozor. Inteligentní dopravní systém je ovšem teprve v testovacím provozu a řidičům zatím žádné pokuty nehrozí.

Radary naměřil u dvaceti tisíc řidčů překročení rychlosti, ale jde o součet všech radarů ze všech směrů a ještě bez nastavené tolerance na radarech. Pokud by se odečetla tolerance podle zákona, byl by počet přestupků nižší, takhle systém zatím jen hodnotí porušení hranice 50 kilometrů v hodině - ano nebo ne.

A přes 20 tisíc přestupků je pořád méně, než kolik jich bylo třeba na výpadovce na Pardubice - tam se během jednoho měsíce objevilo 30 tisíc řidičů, kteří jeli rychleji.

Přesné datum zahájení ostrého měření zatím ještě jasné není, mělo by to ale být na jaře. Magistrát počítá s tím, že bude zvládat naměřené pokuty administrativně řešit, kvůli tomu také město nabírá další zaměstnance. Vybrané peníze půjdou do městského rozpočtu a stanou se jeho normální součástí, město je tedy bude moci použít podle potřeb.

Zatím se prý nedá odhadnout, kolik peněz se vybere - podle náměstka primátorky Miroslava Hlouška bude záležet na tom, jak vysokou toleranci město na radarech nastaví. To zatím také není jasné. Radary tak mohou posílat informace o přestupcích třeba jen v případech, kdy řidiči překročí rychlost třeba i o 10 nebo víc kilometrů v hodině.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Řidiči si na radary ve městě zvykají, přestupků ubývá

Pokuty za víc než 13 milionů korun už nadělily řidičům radary Inteligentního dopravního systému v Hradci Králové. Radary jsou na osmi místech města od loňského května. Další přestupky za víc než milion korun pak zachytily automatické kamery, které hlídají jízdu na červenou.…
Čtěte více

Tmavý podjezd v Kuklenách čekají opravy. Má z něj být umělecká brána

Tmavý, nízký a úzký podjezd v Kuklenách by se měl zásadně proměnit. Z místa, kteému se říká myší díra, a kde se tu a tam zasekne náklaďák s vyšším přívěsem a nebo se z něj při velké vodě stane rybníček, by se měla stát světlá a umělecky pojatá brána do centra Hradce Králové.…
Čtěte více

Křižovatku Miletu už silničáři připravují na rekonstrukci

Přípravné práce pro stavbu křižovatky Mileta v Hradci Královéuž začaly. Od pondělí 13. listopadu silničáři na místě budoucí křižovatky zahájili kácení zeleně. Samotné zahájení stavby křižovatky má začít na jaře příštího roku. O rekonstrukci křižovatky už se hovoří mnoho let. V…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme