V testovacím provozu radary zaznamenaly 20 tisíc překročení rychlosti. Zatím je to bez pokut

Přestupky jsou zatím bez pokut.
Přestupky jsou zatím bez pokut. | autor: hradeckralove.cz

Už necelé dva měsíce jsou v hradeckých ulicích rozmístěny radary, které měří řidičům rychlost. V testovacím provozu se ukázalo, že těžkou nohu na plynu má ve městě docela dost řidičů. Radary naměřily 20 tisíc případů překročení rychlosti.  Zatím magistrát přestupky neřeší, ale to se brzy změní. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

Ostrý provoz úsekových radarů začne na jaře. Ty jsou součástí Inteligentního dopravního systému a budou měřit rychlost na několika místech ve městě.

Podle zástupců města se disciplína řidičů zlepšuje. Podle výsledků a zkušeností, kde jsou umístěny kamery a svislé dopravní značky upozorňující na měření rychlosti, tam si řidiči začali dávat pozor. Inteligentní dopravní systém je ovšem teprve v testovacím provozu a řidičům zatím žádné pokuty nehrozí.

Radary naměřil u dvaceti tisíc řidčů překročení rychlosti, ale jde o součet všech radarů ze všech směrů a ještě bez nastavené tolerance na radarech. Pokud by se odečetla tolerance podle zákona, byl by počet přestupků nižší, takhle systém zatím jen hodnotí porušení hranice 50 kilometrů v hodině - ano nebo ne.

A přes 20 tisíc přestupků je pořád méně, než kolik jich bylo třeba na výpadovce na Pardubice - tam se během jednoho měsíce objevilo 30 tisíc řidičů, kteří jeli rychleji.

Přesné datum zahájení ostrého měření zatím ještě jasné není, mělo by to ale být na jaře. Magistrát počítá s tím, že bude zvládat naměřené pokuty administrativně řešit, kvůli tomu také město nabírá další zaměstnance. Vybrané peníze půjdou do městského rozpočtu a stanou se jeho normální součástí, město je tedy bude moci použít podle potřeb.

Zatím se prý nedá odhadnout, kolik peněz se vybere - podle náměstka primátorky Miroslava Hlouška bude záležet na tom, jak vysokou toleranci město na radarech nastaví. To zatím také není jasné. Radary tak mohou posílat informace o přestupcích třeba jen v případech, kdy řidiči překročí rychlost třeba i o 10 nebo víc kilometrů v hodině.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Panely s nejbližšími odjezdy vozů MHD jsou často mimo provoz. Dopravní podniky ty rozbité vymění

Pokud cestujete v Hradci městskou hromadnou dopravou a zvykli jste si rychle mrknout na elektronické panely s nejbližšími spoji, určitě jste zaznamenali, že na některých zastávkách zkrátka nefungují. Hradecký dopravní podnik těch rozbitých eviduje celkem 19. Bohužel náhradní…
Čtěte více

Ženám dnes popřeje dopravní podnik i cestou autobusem

Dnešní mezinároní den žen můžete oslavit i cestou do práce. Hradecký dopravní podnik se opět rozhodl - v ČR stále poněkud netradičním způsobem - oslavit Mezinárodní den žen. Po ulicích města začal od pátku 24. února jezdit trolejbus se speciálním polepem Městská Doprava Ženám. V…
Čtěte více

K tenisovému centru na Pražském Předměstí povede nová cesta

Minulý týden začala stavba nové komunikace k tenisovému centru DTJ na Pražském Předměstí. Stávající neupravenou cestu, která je v místech tvořena betonovými panely, nahradí nová asfaltová. Upravena bude křižovatka na Rašínově třídě, kde je třeba změnit dopravní značení. Do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme