V hradecké fakultní nemocnici se dnes možná začnou očkovat zdravotníci

Očkovat se zatím budou jen zdravotníci.
Očkovat se zatím budou jen zdravotníci. | autor: pixabay.com

Do Fakultní nemocnice v Hradci Králové měla během pondělí dorazit první dodávka vakcín na očkování proti koronaviru. Právě Fakultní nemocnice bude v kraji první, která s očkováním začne. Mělo by jít zhruba o 500 dávek od firem Pfizer a BioNTech, tedy o část z první dodávky, která do Česka dorazila v minulých dnech a kterou si mezi sebe rozdělily hlavně největší nemocnice v Praze a v Brně. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

Před Vánoci se podle lékařského náměstka Zdeňka Tušla dozvědělo přibližný plán, během svátků pak žádná nová informace nepřibyla. Takže i sama Fakultní nemocnice bude všechno ohledně očkování řešit tak trochu za pochodu. Pokud všechno půjde podle plánu - tedy hlavně pokud dodávka opravdu během pondělí do Hradce Králové dorazí - chce fakultní nemocnice s očkováním začít v úterý kolem půl čtvrté odpoledne.

Vakcínu dostanou v první řadě zdravotníci a personál nemocnice, který přichází do styku s rizikovými pacienty, dostat by se mohlo i na některé samotné pacienty. Vedení nemocnice má vytipované zájemce o očkování, domlouvalo se s nimi už před svátky.

V krajských nemocnicích zatím na informace i dodávky teprve čekají. Mluvčí Krajského zdravotnického holdingu Lucie Chytilová pro rozhlas potvrdila, že v krajských nemocnicích o dodávkách zatím nic nevědí, na informace stále čekají.

Každopádně očkovací centra ve všech krajských nemocnicích jsou připravena, kdyby nějaká vakcína během pondělí přišla, tak si se situací dokáží poradit.

A pokud nedorazí, počítají krajské nemocnice s dodávkami v průběhu ledna. Dodejme ještě, že první vakcíny jsou určeny primárně pro zdravotníky nebo seniory, běžně dostupná pro kteréhokoli zájemce by vakcína mohla být podle premiéra Andreje Babiše z hnutí ANO nejspíš v březnu.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká nemocnice spouští péči o lidi, co stále trpí následky po prodělaném koronaviru

Fakultní nemocnice Hradec Králové spouští v těchto dnech provoz Centra postcovidové péče, které bude zajišťovat komplexní péči o pacienty, kteří prodělali onemocnění COVID - 19 a trpí obtížemi souvisejícími s touto nemocí.  Na práci multioborového centra se kromě pneumologů…
Čtěte více

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více

Aldis by se měl stát největším očkovacím centrem v kraji

Nejméně pět očkovacích center by mělo vzniknout v Královéhradeckém kraji mimo nemocnice. Největším z nich by pak mělo být to, které bude zřízeno v kongresovém centru Aldis. Denně by tam mohlo vakcínu dostat 1000 až 1200 lidí. Pracovat a vypomáhat by tam měl i epidemiolog a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme