Štítky: | cyklistika | Rekola | sdílená kola |

V Hradci funguje nový systém sdílených kol. Jsou modrá a po městě jich může jezdit stovka

V Hradci působí nová firma na sdílení kol.
V Hradci působí nová firma na sdílení kol. | autor: FB Nextbike

Nový systém sdílených jídních kol funguje v Hradci Králové od 18. května. Na starost si ho vzala společnost Nextbike, která službu provozuje už ve 14 městech v republice. Po celém městě rozmístila na 40 různých stanic celkem 100 modrých kol. První čtvrthodina je zdarma, další půlhodina za dvacet korun, koupit si můžete paušál na měsíc i na rok. Informaci přináší Hradecký deník.

"Buďte okamžitě flexibilní a přesouvejte se po městě nezávisle na jízdních řádech nebo omezených možnostech parkování. Vystupte ze své komfortní zóny a projeďte se zítra třeba do práce nebo do školy," napsala ke spuštění systému Hradci Králové společnost Nextbike. Stovku modrých kol mohou lidé najít na celkem 40 stanicích rozmístěných po celém městě. Kolo se vyzvedává i vrací pouze do certifikované stanice. Aby bylo možné si kolo půjčit, musí si zákazník instalovat mobilní aplikaci.

V Hradci Králové už podobný projekt na čas fungoval. Kola byla růžová a za čas z hradeckých ulic zmizela. Mohl za to především nízký zájem lidí, společnosti Rekola se provoz nevyplatil.

Po tříleté pauze se tedy v Hradci objevila kola modrá. Nejvíce jejich stanic uživatelé najdou v centru města. Půjčit kolo si ale můžete i na cesty z předměstí - stanice jsou třeba na Novém Hradci, Malšově Lhotě, Pochově nebo Svinarech. Prvních patnáct minut je pro cyklisty zdarma, delší časový úsek už je placený - půlhodina stojí dvacet korun. Maximální denní částka je 150 korun. K dispozici je i měsíční nebo roční předplatné. K zapůjčení kola je nutné nainstalovat si do telefonu mobilní aplikaci. Partnerem projektu je Statutární město Hradec Králové.

Na sdílených kolech Nextbike se můžete svézt v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Havířově, Prostějově, Opavě, Hlučíně, Berounsku, Pardubicích, Hradci Králové, Mladé Boleslavi a na Kladně.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Oficiální terénní stezky pro cyklisty by měly hradecké lesy uchránit od ničení porostů a plašení zvěře

Extrémnější trasy prostředkem lesa poslední dobou stále více vyhledávají v hradeckých městských lesích cyklisté. Ty ale vedou mimo oficiální trasy či lesnické komunikace, což je v lesích zakázáno. V hradeckých lesích tyto terénní stezky (traily) zůstaly po závodech horských kol,…
Čtěte více

Cykloobousměrky. Dopravní opatření změní na týden provoz v Hradci

Víte co je to Evropský týden mobility? Je to týden, během kterého by se měly radnice i obyvatelé českých měst inspirovat k tomu, aby dali větší šanci alternativní dopravě. Tento týden začne 16. září. Hradecká radnice chystá dopravní opatření pro cyklisty. Připraveny jsou…
Čtěte více

Máte doma staré kolo, sedlo, zvonek nebo fotku s velocipedem? Dejte vědět Muzeu východních Čech

Muzeum východních Čech by se mělo opravené znovuotevřít veřejnosti letos na podzim. Na uvítanou připravují pracovníci muzea výstavu s titulem Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, která je určena především všem milovníkům cyklistiky. Uvítají pomoc i od veřejnosti. Pokud máte doma…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme