Štítky: | cyklistika | Rekola | sdílená kola |

V Hradci funguje nový systém sdílených kol. Jsou modrá a po městě jich může jezdit stovka

V Hradci působí nová firma na sdílení kol.
V Hradci působí nová firma na sdílení kol. | autor: FB Nextbike

Nový systém sdílených jídních kol funguje v Hradci Králové od 18. května. Na starost si ho vzala společnost Nextbike, která službu provozuje už ve 14 městech v republice. Po celém městě rozmístila na 40 různých stanic celkem 100 modrých kol. První čtvrthodina je zdarma, další půlhodina za dvacet korun, koupit si můžete paušál na měsíc i na rok. Informaci přináší Hradecký deník.

"Buďte okamžitě flexibilní a přesouvejte se po městě nezávisle na jízdních řádech nebo omezených možnostech parkování. Vystupte ze své komfortní zóny a projeďte se zítra třeba do práce nebo do školy," napsala ke spuštění systému Hradci Králové společnost Nextbike. Stovku modrých kol mohou lidé najít na celkem 40 stanicích rozmístěných po celém městě. Kolo se vyzvedává i vrací pouze do certifikované stanice. Aby bylo možné si kolo půjčit, musí si zákazník instalovat mobilní aplikaci.

V Hradci Králové už podobný projekt na čas fungoval. Kola byla růžová a za čas z hradeckých ulic zmizela. Mohl za to především nízký zájem lidí, společnosti Rekola se provoz nevyplatil.

Po tříleté pauze se tedy v Hradci objevila kola modrá. Nejvíce jejich stanic uživatelé najdou v centru města. Půjčit kolo si ale můžete i na cesty z předměstí - stanice jsou třeba na Novém Hradci, Malšově Lhotě, Pochově nebo Svinarech. Prvních patnáct minut je pro cyklisty zdarma, delší časový úsek už je placený - půlhodina stojí dvacet korun. Maximální denní částka je 150 korun. K dispozici je i měsíční nebo roční předplatné. K zapůjčení kola je nutné nainstalovat si do telefonu mobilní aplikaci. Partnerem projektu je Statutární město Hradec Králové.

Na sdílených kolech Nextbike se můžete svézt v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Havířově, Prostějově, Opavě, Hlučíně, Berounsku, Pardubicích, Hradci Králové, Mladé Boleslavi a na Kladně.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Sdílená kola už jezdí po Hradci. Prvních 15 minut je zdarma, stačí stáhnout aplikaci

Od začátku prázdnin se v Hradci můžete opět svézt na sdílených kolech. Na jaře 2022 vypsalo město Hradec Králové výběrové řízení na nového provozovatele veřejného sdílení kol, ve kterém vysoutěžilo společnost nextbike Czech republic. Rada města záměr schválila, a tak od 1.…
Čtěte více

Sdílená kola se do ulic Hradce vrátí začátkem prázdnin

Sdílená kola bude v město Hradci Králové provozovat společnost nextbike Czech republik. Společnost již ve městě s touto službou působila. Na svém úterním zasedání výsledek výběrového řízení schválila rada města. Začátkem prázdnin tak bude v hradeckých ulicích rozmístěna stovka…
Čtěte více

Cyklovraky začnou mizet z ulic města. Budou následovat autovraky, kterých přes léto zmizelo více než dvacet

Město Hradec Králové mapuje cyklovraky a kola, o která již delší dobu nejeví jejich majitelé zájem. Nacházejí se na veřejném prostranství, kde zabírají parkovací místa a ubírají na atraktivitě veřejného prostranství. Město vraky rozdělilo podle technického stavu na několik…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme