Štítky: | cyklistika | Rekola | sdílená kola |

V Hradci funguje nový systém sdílených kol. Jsou modrá a po městě jich může jezdit stovka

V Hradci působí nová firma na sdílení kol.
V Hradci působí nová firma na sdílení kol. | autor: FB Nextbike

Nový systém sdílených jídních kol funguje v Hradci Králové od 18. května. Na starost si ho vzala společnost Nextbike, která službu provozuje už ve 14 městech v republice. Po celém městě rozmístila na 40 různých stanic celkem 100 modrých kol. První čtvrthodina je zdarma, další půlhodina za dvacet korun, koupit si můžete paušál na měsíc i na rok. Informaci přináší Hradecký deník.

"Buďte okamžitě flexibilní a přesouvejte se po městě nezávisle na jízdních řádech nebo omezených možnostech parkování. Vystupte ze své komfortní zóny a projeďte se zítra třeba do práce nebo do školy," napsala ke spuštění systému Hradci Králové společnost Nextbike. Stovku modrých kol mohou lidé najít na celkem 40 stanicích rozmístěných po celém městě. Kolo se vyzvedává i vrací pouze do certifikované stanice. Aby bylo možné si kolo půjčit, musí si zákazník instalovat mobilní aplikaci.

V Hradci Králové už podobný projekt na čas fungoval. Kola byla růžová a za čas z hradeckých ulic zmizela. Mohl za to především nízký zájem lidí, společnosti Rekola se provoz nevyplatil.

Po tříleté pauze se tedy v Hradci objevila kola modrá. Nejvíce jejich stanic uživatelé najdou v centru města. Půjčit kolo si ale můžete i na cesty z předměstí - stanice jsou třeba na Novém Hradci, Malšově Lhotě, Pochově nebo Svinarech. Prvních patnáct minut je pro cyklisty zdarma, delší časový úsek už je placený - půlhodina stojí dvacet korun. Maximální denní částka je 150 korun. K dispozici je i měsíční nebo roční předplatné. K zapůjčení kola je nutné nainstalovat si do telefonu mobilní aplikaci. Partnerem projektu je Statutární město Hradec Králové.

Na sdílených kolech Nextbike se můžete svézt v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Havířově, Prostějově, Opavě, Hlučíně, Berounsku, Pardubicích, Hradci Králové, Mladé Boleslavi a na Kladně.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Africe budou děti jezdit na kolech z Hradce

Hradec Králové se v září loňského roku připojil k iniciativě Kola pro Afriku. S pomocí lidí, Univerzity Hradec Králové i dalších partnerů se podařilo doposud nasbírat 208 jízdních kol, která budou v následujících měsících odeslána do africké Gambie. Zájem veřejnosti byl v této…
Čtěte více

Elektrokoloběžky jsou pro Hradec opět ve hře

Město přistoupilo na jednání se dvěma provozovateli sdílených elektrokoloběžek, společnostmi Lime a TO-MI electro. Tento typ sdílených dopravních prostředků by se mohl opět vrátit do hradeckých ulic. Provoz ale bude výrazně upraven, a to nejen vyhláškou, ale i společnou dohodou,…
Čtěte více

Hradec bude mít novou cyklověž. Odkdy ji budou moci cyklisté využívat a kde bude stát?

Hradeckým cyklistům začne brzy sloužit moderní parkovací dům pro kola neboli cyklověž. Radnice jej plánuje umístit v Malšovické ulici v bezprostřední blízkosti letního koupaliště Flošna naproti fotbalovému stadionu. Vzniknout má v rámci iniciativy na podporu cyklodopravy a je…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme