Štítky: | Doprava | Gayerova kasárna |

V Gayerových kasárnách se změnilo dopravní značení, vyjíždí se do Opletalovy ulice

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: hradeckralove.cz

V areálu Gayerových kasáren probíhají práce na výměně teplovodního rozvodu, které až do října ovlivní dopravní situaci. Mohou se dočasně omezit parkovací místa, ale hlavně se změnilo dopravní značení, takže výjezd je nyní z kasáren po dlážděné komunikaci podél opravené budovy muzea a Základní umělecké školy Jitro do Opletalovy ulice.

Celá zakázka je rozdělena na dvě fáze. V první fázi od 1. července do 8. srpna se měnily teplovodní rozvody mezi objekty Parkovacího domu Jana Gayera, Smart muzea a Jitra, ve druhé fázi se nyní mění potrubí podél parkovacího domu a Kavalíru A (budova odboru dopravy magistrátu města).

Druhá fáze prací se dotkne i veřejnosti, především dopravní situace. Změna dopravního značení nastala mezi 8. a 9. srpnem 2021. Vjezd do areálu Gayerových kasáren zůstane jako nyní z třídy ČSA, výjezd pak bude po dlážděné komunikaci podél opravené budovy muzea a Základní umělecké školy Jitro do Opletalovy ulice.

Během prací může docházet k dočasnému omezení počtu parkovacích míst. Plánovaný termín dokončení všech prací je říjen 2021.

"Výměnu teplovodního sekundárního rozvodu z důvodu jeho havarijního stavu zahájila SNHK od prvního července tohoto roku. Jedná se o výměnu potrubí v zemi, budov se práce dotknou minimálně. Zhotovitelem díla je královéhradecká společnost ENERGIS 92 s.r.o. a celková hodnota zakázky je cca čtyři miliony korun bez DPH," uvedla ředitelka Správy nemovitostí Hradce Králové Jaroslava Bernhardová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zelená vlna už na okruhu Hradce nefunguje, až budou v provozu všechny chytré semafory, měla by se obnovit

Inteligentní dopravní systém, který město od začátku července loňského roku postupně zavádí v 34 křižovatkách řízených semafory a čtyřech přechodech pro chodce, zajistí plynulejší dopravu bez zbytečných kolon, měl by preferovat autobusy a trolejbusy městské hromadné dopravy a…
Čtěte více

Odlehčí se hradecké dopravě po dokončení úseků D11 a D35? Bude záležet na chování dopravců

Hradecký silniční okruh už je roky přetížený, zdaleka nestačí zvládat současnou dopravu. Možná se však Hradečtí dočkají jistých úlev. Ty by mohly přijít s dostavbou úseků dálnic D35 a D11. Jedná se třeba o oblast v okolí Brněnské třídy, ulevit od kamionů by se mohlo řidičům…
Čtěte více

Začaly opravy na silničním okruhu Hradce, doprava může váznout i jinde ve městě

Léto, kdy doprava ve městě je přece jen trochu slabší, využívají i v Hradci silničáři k opravám povrchů komunikací všech kategorií. Na několika místech v centru města i v jeho okrajových částech hradecké technické služby opravují chodníky nebo pokládají nový asfalt v ulicích.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme