Štítky: | Hradubická | Tesco |

Stavba spojnice obchodních zón Tesco a Makra vázne na jednom vlastníku potřebného pozemku

Spojnice od Tesca k Březhradu vázne na jednom souhlasu.
Spojnice od Tesca k Březhradu vázne na jednom souhlasu. | autor: Ilustrační foto:cs.wikipedia.org

Dojet z obchodního zóny Tesco do Březhradu, aniž by řidiči museli jet zpět na "Hradubickou", zatím nejde. Hradecký radnice už měsíce usiluje o pozemek, který by jí umožnil vystavět spojnici mezi oblastí u Tesca  k Makru. Nákupní zóny by tak byly spojeny mimo hlavní tah z Hradce do Pardubic. Stavba měla začít již v loňském roce, ale zkomplikovalo ji vyjednávání s posledním vlastníkem pozemku – Tescem. Informaci přináší Hradecký deník.

S ostatními vlastníky potřebných pozemků se město dohodlo. „Jednání s Tescem se nedaří dovést k úspěšnému závěru. Společnost jako dosavadní vlastník dotčeného pozemku se dlouhodobě odkazuje na to, že nehodlá své pozemky odprodat, ale převede je některé ze svých spřízněných osob,“ uvedla před nedávnem náměstkyně hradeckého primátora Věra Pourová. A zatímco obchodní řetězec s městem prakticky nekomunikoval, tak čile jednal o prodeji pozemků s realitním fondem Conceq. Podle serveru E15 nakonec realitní společnost pozemky od Tesca odkoupila.

Město tak hodlá oslovit nového vlastníka. „Pokusíme se nového vlastníka požádat o změnu přístupu tak, aby nezbytnou část pozemků pro vybudování stezky městu prodal,“ dodala náměstkyně primátora.

Uvažovaná spojnice však není jedinou vizí v této lokalitě. Do budoucna totiž město uvažuje o jejím prodloužení tak, aby hlavně autobusy nemusely najíždět na Hradubickou a přímou cestou z Jungmannovy ulice najížděly k Tescu a dále do Makra.

To je však podle vedení města hudba vzdálenější budoucnosti a souvisí s výstavbou takzvané Jižní spojky: tedy silnicí od Bláhovky přes Temešvár, okolo Borovinky až na Hradubickou, kde by vyústila u stávající benzinové pumpy.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Tesco v centru města je po téměř 20 měsících otevřeno

Tesco na náměstí 28. října nabízí především potraviny, nechybí ani pultový prodej masa, uzenin a lahůdek. Opravy trvaly skoro 20 měsíců, mohly za to rozsáhlé stavební úpravy, pandemie koronaviru a s tím spojené uzavření hranic. Tím se plánovaná rekonstrukce výrazně protáhla.…
Čtěte více

Opravované centrum v místě bývalého Tesca by se mohlo otevřít v listopadu

Prostory bývalého obchodního domu Tesco v centru Hradce na náměstí 28. října stále ještě obývají stavebníci. Podle informací, které zveřejnil web hkcity.cz, by se nově zrekonstruované centrum mělo otevřít v listopadu. Těch termínů už bylo několik, tak je otázkou, zda dopadne…
Čtěte více

Zónu u Tesca a obchody u Březhradu spojí cesta. Město konečně vykoupí potřebné pozemky

Stavbě cesty spojující obchodní zónu u Tesca a další obchody u Březhradu by nemělo nic překážet. Na Pražském Předměstí se městu podařilo sjednat výkup strategických pozemků, díky kterým bude možné prodloužit tuto obslužnou komunikaci. Stejně tak by díky získaným pozemkům do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme