Štítky: | obchodní centrum | Tesco | Atrium |

Obchodní dům Tesco na osm měsíců osiří. Dnes se jeho brány zavřely

OD Tesco od pondělí zavírá.
OD Tesco od pondělí zavírá. | autor: hradeckralove.cz

Od dnešního rána zůstaly dveře do nejstaršího obchodního domu v Hradci Králové zavřené. To, že se něco děje, mohli zákazníci vidět už právě minulý týden, kdy z regálů postupně mizelo zboží, nikdo ho už nedoplňoval. Tesco bude zavřené přibližně osm měsíců a projde nejrozsáhlejší opravou od svého otevření v roce 1981. Tehdejší Prior bude lidem v centru chybět, je to jediný velký supermarket v centru.

Zvenku se budova příliš měnit nebude, dokonce musejí být zachovány keramické obklady. „Zvažoval jsem, že bych udělal důkladné zateplení objektu, avšak do obkladů zasahovat nemůžeme, maximálně je tedy očistíme, přestože část z nich je poničená,“ řekl pro iDNES.cz majitel objektu Martin Nový, který vlastní i sousední OC Atrium.

Tesco otevře v prosinci

„Dojde i ke kompletní přestavbě našeho obchodu s potravinami, který si jako jediný ponecháme. Plánované otevření tohoto nového obchodu je stanoveno na prosinec 2019. Půjde o nový formát obchodu s důrazem na čerstvé potraviny, které by měly tvořit více než polovinu sortimentu,“ sděluje mluvčí společnosti Tesco Václav Koukolíček. Tesco zůstane v nájmu pouze v přízemí a první patro opustí a prostory přenechá jiným nájemcům.

Opravy by měly Atrium a Tesco spojit v jeden celek. Částka, kterou investor vynaloží na rekonstrukci, se vyšplhá na 200 milionů korun.

Restaurace, která je v budově už od dob socialismu, zůstává. Jen bude trochu reprezentativnější a s obsluhou. Nové prodejní plochy či kanceláře vzniknou ze skladů a zachováno zůstane parkování na střeše.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vyroste v Kuklenách obří obchodní centrum? Musí se vyřešit doprava

Soukromý investor, který chce vystavět nové obchodní centrum s velkým parkem v hradeckých Kuklenách, musí absolvovat proces posouzení vlivu na životní prostředí, tzv. EIA. Tento dokument pak bude významným podkladem pro územní rozhodnutí a stavební povolení a stanoví případné…
Čtěte více

Tesco v centru města je po téměř 20 měsících otevřeno

Tesco na náměstí 28. října nabízí především potraviny, nechybí ani pultový prodej masa, uzenin a lahůdek. Opravy trvaly skoro 20 měsíců, mohly za to rozsáhlé stavební úpravy, pandemie koronaviru a s tím spojené uzavření hranic. Tím se plánovaná rekonstrukce výrazně protáhla.…
Čtěte více

Opravované centrum v místě bývalého Tesca by se mohlo otevřít v listopadu

Prostory bývalého obchodního domu Tesco v centru Hradce na náměstí 28. října stále ještě obývají stavebníci. Podle informací, které zveřejnil web hkcity.cz, by se nově zrekonstruované centrum mělo otevřít v listopadu. Těch termínů už bylo několik, tak je otázkou, zda dopadne…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme