Stavba fotbalového stadionu se opět posouvá, nicméně zastupitelé stavbu podpořili i s navýšeným rozpočtem

Stavba stadionu bude dražší.
Stavba stadionu bude dražší. | autor: fchk.cz

Hradečtí zastupitelé podpořili stavbu fotbalového stadionu i s navýšením rozpočtu. S pracemi se začne nejdříve za rok. Nové výběrové řízení na firmu, která v Hradci Králové postaví fotbalový stadion, město vyhlásí do několika měsíců, samotná stavba by pak mohla začít začátkem příštího roku. Ještě předtím však musí projektanti upravit a částečně přepracovat prováděcí dokumentaci, která podle odborných posudků vykazuje nedostatky. Na svém úterním zasedání městští zastupitelé záměr výstavby nové fotbalové arény v Hradci Králové znovu podpořili a zároveň na doporučení posudků navýšili její rozpočet na 605 milionů korun bez DPH.

Loni v listopadu vedení města tendr na stadion vypsaný v létě zrušilo s tím, že hrozí komplikace jak v průběhu výběrového řízení, tak především při samotné stavbě. „Jde nám o to, aby se stadion skutečně podařilo postavit. Nechali jsme projekt prověřit z pohledu statiky, dokumentace k provádění stavby i ceny a naše obavy se potvrdily. Mým úkolem je nyní jednat s projektanty, aby dokumentaci upravili, a to pokud možno v rámci reklamace,“ vysvětluje Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast městských investic.

Radnice bude zároveň připravovat novou soutěž na stavbu celého stadionu, předchozí výběrové řízení bylo vypsané pouze na dvě tribuny a nový trávník. Navíc podle Fotbalové asociace ČR není možné hrát mistrovské soutěže na stadionu se dvěma tribunami. „Jsme přesvědčeni, že stavba celého stadionu naráz bude ve finále stát méně peněz. I tak jsme museli rozpočet navýšit o deset procent z původních 550 milionů na 605 milionů korun bez DPH, ceny na stavebním trhu se v posledním období poměrně výrazně zvedly. Souhlas zastupitelů s novou částkou znovu potvrzuje, že tato investice má podporu a patří mezi prioritní projekty města,“ doplňuje náměstek Bláha.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba nového stadionu může začít, smlouva je podepsána

Stavba multifunkčního fotbalového stadionu může začít. Město s vysoutěženým dodavatelem, kterým se stalo uskupení firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont s cenou 568 milionů korun, dnes podepsalo smlouvu. Nyní bude radnice se zhotovitelem plánovat podrobnější harmonogram…
Čtěte více

Stavbu fotbalového stadionu posvětili zastupitelé, mohlo by se začít na podzim

Výsledek výběrového řízení na stavbu nového multifunkčního stadionu v Hradci Královéschválili na svém březnovém zasedání hradečtí zastupitelé. Vítězem tendru, který město vypsalo na podzim loňského roku, se stalo uskupení Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont s cenou 568…
Čtěte více

Novému fotbalovému stadionu nestojí nic v cestě. Začne se stavět v září?

Hradecký magistrát by mohl po zasedání zastupitelstva 29. března podepsat smlouvu s dodavatelem stavby nového fotbalového stadionu v Malšovicích. Padla totiž překážka v podobě námitky firmy PORR na ÚOHS. Firma svou námitku stáhla. Hodnotící komise začátkem března doporučila k…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme