Štítky: | Doprava | most |

„Špunt“ z Pražské třídy v Kuklenách nezmizí, na rozbitý mostek se stavaři vrhnou nejdřív na jaře

Dopravě na Pražské třídě se uleví nejdříve letos na podzim.| Doto: Hradeckralove.cz
Dopravě na Pražské třídě se uleví nejdříve letos na podzim.| Doto: Hradeckralove.cz | autor: hradeckralove.cz

Dopravu na Pražské třídě v Kuklenách už od červnových povodní z roku 2013 brzdí „šikana,“ která zpomaluje auta při přejíždění poškozeného mostku. Radnice se jej chystala opravit bez zásahů do vozovky, podle nového znaleckého posudku to ale nepůjde. Celá rekonstrukce proto bude mnohem náročnější a dělníci kvůli ní budou muset i otevřít asfalt vozovky.

Nenápadný mostek, přes který nevědomky denně projedou stovky vozidel, zoufale potřebuje rekonstrukci. Kromě stáří se totiž na jeho stavu podepsala i povodeň z předloňského června. Po ní museli silničáří na Pražskou třídu, která přes chátrající most vede, umístit žlutočerné zábrany. Ty nyní zpomalují projíždějící auta a stahují je ze čtyř do dvou zúžených pruhů. Povolená je tu nanejvýš dvacetikilometrová rychlost. Zejména v dopravní špičce toto omezení vytváří kolony, které se často táhnou až ke křižovatce u bývaléhu ZVÚ.

Opravu začala řešit radnice bezprostředně poté, co zjistila, v jak žalostném stavu se most ocitl. Původní plán počítal s opravami ze spodní strany mostu, aby práce nenarušovaly plynulost provozu. Ještě před započetím prací se ale stav mostu zhoršil natolik, že od plánovaných oprav museli radní upustit a přistoupit na komplexnější variantu. Ani ta ale nesmí zastavit provoz na frekventované třídě. „Hlavní podmínkou města je zachování průjezdu na Pražské ulici, přičemž dopravní režim může být v závislosti na aktuálních stavebních pracích průběžně upravován,“ řekla tisková mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková. Podle plánů radnice mají práce začít v průběhu jara. Plný provoz bez omezení bude obnoven nejdřív na podzim.

Nově navržená metoda ale vyžaduje i souhlas majitelů přilehlých pozemků, které musí město teprve opatřit. Společně se stavebními dělníky se na rekonstrukci mostu budou podílet i správci sítí, kteří zajistí jejich přeložení. Celý projekt si z městské kasy vyžádá 11 milionů korun. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Severní tangenta by hradecké dopravě mohla pomáhat v roce 2031

Příprava takzvané severní tangenty u Hradce Králové, která má odvést dopravu na silnici I/11 mimo město, po více než roce o něco pokročila. Ředitelství silnic a dálnic získalo souhlasné stanovisko v procesu posouzení vlivu na okolí (EIA). Předpokládaný termín zahájení stavby je…
Čtěte více

Obce na Hradecku si možná za MHD linky připlatí. Někde nepomůže ani dotace od kraje

Cestující do obcí kolem Hradce, kam zajíždí hradecká MHD si možná připlatí. Do cen se promítnou rostoucí náklady na provoz městské hromadné dopravy. Smlouvu mají například Předměřice, Lochenice, Vysoká nad Labem nebo Běleč, které čelí postupnému zdražování dopravy. Ani čerstvá…
Čtěte více

Výměny chytrých semaforů omezí provoz v Hradci. Kdy a kde to bude?

Už téměř rok můžeme na křižovatkách Hradce pozorovat výměny semaforů. Jde o inteligentní dopravní systém, který by měl po městě zajistit plynulejší dopravu, měl by preferovat městské autobusy a vůbec celou situaci zlepšit. Upravují se i semafory a přechody pro chodce.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme