Štítky: | Fotbal | FC Hradec Králové |

Sparta poslala Hradec do sestupových vod

Ve 20. kole první fotbalové ligy přivítal pod malšovickými "lízátky" celek Hradce Králové pražskou Spartu. Celky z opačných pólů tabulky mají zcela odlišné starosti. Zatímco Sparta je v přímém boji o vedoucí příčky, Votroci se po nevydařeném vstupu do jarní části dostali do přímého souboje o udržení. I přes rozdíl 12 míst v tabulce nasadil trenér domácích Plíšek ofenzivně laděnou sestavu, kde ale místo zkušeného Kuliče nastoupil v základu exliberecký Hadaščok. Změna se udála i na brankářském postu, kde Koubka nahradil Lindr. Sparta nastoupila v silném složení, ale i tak na zkušené útočníky Kweukeho a Bednáře zůstalo místo jen na lavičce náhradníků.

Utkání pro Votroky přitom nemohlo začít lépe. Domácí celek hned od začátku začal hrát útočně, což tým z Letné zaskočilo. A za pomalý start také Sparťané pykali. Ve 3. minutě po centru Haliloviče z pravé strany vyskočil na míč přesně Štěpán a brankař Vaclík jen koukal, jak míč končí v horním růžku jeho branky - 1:0. Poté sice hosté převzali iniciativu, ale dlouhou dobu to byla převaha jen optická, k zakončení se nedostali. Naopak Votroci podnikali rychlé brejky do relativně otevřené obrany, s jejich dotažením do finální fáze do však bylo slabší. O vzruch na hřišti i v hledišti se tak postaral hostující útočník Lafata až ve 36. minutě. Po rozehraném přímém kopu se hostující kanonýr dostal k míči, ale v jasné příležitosti trefil jen tyč Lindrovy branky. Nakonec se ale Sparta dočkala. Ve nastavení prvního poločasu chyboval ve vlastním vápně při odkopu Holeš, míč se dostal ke Krejčímu a ten přesnou střelou do šibenice vyrovnal - 1:1.
Druhý poločas začal opět aktivněji domácí tým a v 50. minutě mohl po centru Harby skórovat Štěpán, ale v "přetlačovacím" souboji s letenskou obranou a brankařem Vaclíkem neuspěl. Utkání pak na dlouhou dobu upadlo do hlubokého podprůměru. Hrálo se především ve středu hřiště a pohledných akcí bylo jako šafránu. Tento ráz utkání pokračoval až do 80. minuty. To se k míči na hranici hradeckého velkého vápna dostal opět Krejčí a překvapivou střelou k tyči zaskočil nejistého Lindra v brance domácích - 1:2. Tento výsledek  už si Sparta dokázala pohlídat, Votroky prakticky nepustila k zakončení a odváží si tři body za výhru 1:2.

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
18.3.2013 11:33
Diviš (neregistrovaný)
Fotbal v HK
Hradec měl udělat body hlavně s mužstvy stejné "kvality" a to na podzim minimálně o 6 bodů víc.Se Spartou a Plzní doma to asi moc nepůjde.Body měl přivést i z Jihlavy a uhrát remízu v Ostravě.Klíčové budou zápasy s ČB,Příbramí,Teplicemi,Brnem a pod ,kde se hraje o 6 bodů!!!Zajímavé bude jak se vyvine situace kolem stadionu.Ten megalomanský projekt je naprostý nesmysl.Měli se jet podívat do Plzně jak se dělá rekonstrukce.Stadion Hradec potřebuje,ale hlavně ,aby se nerozšťoural ten stájící a nebylo nakonec nic.Stadion pro 8000 diváků by bohatě stačil!!!! PMEZ můžeme hrát na Spartě ,nebo na Slavii!!!!