Štítky: | Hokej | extraliga | HC Mountfield HK |

Smolné odbobí hradeckých hokejistů pokračuje

V rámci 25. kola hokejové extraligy zavítala na hradecký led Olomouc, která ještě v loňské sezóně hrála pouze první ligu.

Ovšem výkon, který hradeckým fanouškům předvedla zaslouží minimálně trošku obdivu. Nejen, že se hostující hokejisté nezalekli papírově silnějšího soupěře, ale od prvních minut šli trpělivě za svým cílem a to se jim povedlo náramně. Po výhře 4:1 si Olomouc odváží z Hradce Králové plný bodový zisk.

Olomouc vyjela na hradecký led bez zbytečně přehnaného respektu ke svému soupeři a i proto byl od prvních minut vidět hokej plný šancí na obou stranách, který se divákům líbil. O to méně však vývoj skóre. Už na začátku páté minuty šli hosté do vedení po přesné přihrávce Pavla Patery Jakubu Mataiovi, který přesnou střelou nad Kantorovi vyrážku otevřel skóre – 1:0.

O dvě minuty později mohl vyrovnat Šimánek, Kudrna a tutovku spálil i Rasťa Dej. I ve zbytku prvních dvacetiminutovky se obě mužstva dostala do několika slibných šancí, ale brankáři na obou stranách byli bezchybní. Olomouc přestřílela v první třetině Hradec v poměru 13:10 na střely na branku.

Změna skóre přišla tedy až ve druhé části hry. Nejprve se hradeckým podařilo vyrovnat. Tradičně ofenzivně hrající první útočná formace sevřela soupeře v jejich obraném pásmu, Tomáš Mertl našel v mezikruží Jiřího Šimánka, který konečně překonal jinak perfektně chytajícího Trvaje – 1:1. Druhá asistence této branky byla připsána uzdravenému hradeckému odchovaci Jaroslavu Kudrnovi.

Vývoj hry posléze nabídl dvě přesilovky domácím, ovšem ti početní výhodu potrestat nedokázali. Situace se opakovala i na druhé straně. Nejprve putoval za katr za hrubost Peter Frühauf  a hned po jeho návratu na trestnou lavici usedl Roman Kukumberg za nedovolené bránění. Druhou početní výhodu už hosté potrestali. Kantora dokázal propálit tvrdou a přesnou střelou k bližší tyčce nad vyrážečku Rostislav Marosz. - 1:2. Tento stav svítil na tabuly i po skončení druhé části utkání.

Ve třetí třetině se očekávál drtivý nápor domácích, který měl zajistit tři body. Rozdíl ovšem byl v tom, že nápor, který přišel na začátku poslední části nebyl tak drtivý, aby donutil Trvaje lovit puk ve své síti a naopak byla to Olomouc, kdo získaval stále jistější půdu pod nohama. Ve 49. minutě zamířil na trestnou lavici Tomáš Slovák za sekání a Olomouc zvýšila vedení na rozdíl dvou branek. Puk nahozený za Kanorovu branku vybojovali hosté, konkrétně Řípa,, který ihned poslal přihrávku před branku a zde našel Knotka a ten nedal domácímu brankáři šanci – 1:3.

S ubýhajícím časem musel Hradec přistoupil ke hře vabang a odvolal brankáře. I přes nastřelenou tyčku Trvajovi branky se domácím hokejistů naději vykřesat nepodařilo a naopak sedm vteřin před koncem inkasovali čtvrtý gól do prázdné branky z hole Hermana - 1:4.

Ohlasy trenéra Petera Draisaitla:

"Olomouc tady hrála agresivně, dobře bruslila a my jsme si s tím nemohli poradit. Cokoli jsme zkoušeli, nám nevycházelo. Celých šedesát minut jsme byli všude později, nebyli jsme schopni se dostat do souboje jeden na jednoho. Prostě nám chyběly emoce, nějaká jiskra, nápad. Nic nefungovalo, a proto jsme nemohli pomýšlet na tři body."