Štítky: | Hradecké služby | re-use |

Prodej věcí z druhé ruky vydělal Hradeckým službám 400 tisíc

Re-use pointy se osvědčily.
Re-use pointy se osvědčily. | autor: MMHK

Více než 400 tisíc korun získaly vloni Hradecké služby díky re-use projektu. Peníze nyní pomáhají při obnově zeleně v Hradci Králové a v městských lesích. Princip re-use, tedy opětovné využití starších věcí, funguje ve všech královéhradeckých sběrných dvorech a v centru města i v dobročinném bazaru v Kotěrově ulici. Prodejem věcí se pomáhá také sociálně slabším skupinám.

„Cílem projektu re-use je předcházení vzniku odpadu. Znamená to, že již nepotřebné věci najdou využití u někoho jiného. Prodejem funkčních věcí pomáháme nízkopříjmovým skupinám občanů a zároveň díky vybraným financím podpoříme péči o městskou zeleň. Díky projektu byly zachráněny tisíce věcí, které by jinak skončily na recyklační lince nebo na skládce,“ říká náměstek primátorky pro oblast rozvoje města Lukáš Řádek. Od roku 2020, kdy byl spuštěn projekt re-use ve sběrném dvoře Bratří Štefanů, bylo získáno na veřejně prospěšné účely přes 800 tisíc korun. „O tom, že si občané projekt oblíbili, svědčí i fakt, že jen za rok 2023 bylo získáno 403 tisíc korun, z toho přibližně 86 tisíc korun činily tržby po třech měsících fungování dobročinného re-use bazaru a věnovány byly Technickým službám Hradec Králové,“ doplňuje náměstek Řádek. Technické služby využijí finance pro výsadbu stromů například v ulici Na Drahách a na zakládání záhonů v městských parcích. Tržby z re-use pointů ve výši 317 tisíc korun, byly věnovány Městským lesům Hradec Králové na obnovu zeleně.

Vznikla i nová pracovní místa

„Díky novému obchodu v Kotěrově ulici v centru města vznikla i nová pracovní místa a vylepšen byl i vzhled lokality. V re-use bazaru je občanům k dispozici nábytek, nářadí, sportovní potřeby, ale také kuchyňské vybavení nebo zánovní a funkční elektrospotřebiče, různé dekorace, či knihy všech žánrů,“ uvádí ředitel společnosti Hradecké služby Martin Hušek. Otevírací doba re-use bazaru je pondělí, středa a pátek vždy 13–17 hodin a v sobotu 8–12 hodin. Provozní doba re-use pointů na sběrných dvorech je následující: sběrný dvůr Bratří Štefanů je otevřen ve středu a pátek 13–18 hodin, poté ještě v sobotu 8–16 hodin. Sběrný dvůr Temešvár má provozní dobu úterý, čtvrtek a neděle 8–18 hodin. Ve stejný čas je v provozu sběrný dvůr U Labe, který je k dispozici v pondělí, ve středu a v sobotu. A sběrný dvůr Na Brně je pro občany otevřen v čase 8–18 vždy v úterý a pátek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!



Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.





Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec otevře třetí re-use bazar, podpoří ekologii i dobročinnost

Radnice v Hradci Králové plánuje ve městě otevřít v pořadí už třetí takzvaný re-use bazar. Dobročinné obchody s použitými věcmi jsou zatím ve městě dva. V prvním lidé seženou vše od knih přes nádobí až po sportovní náčiní, druhý nabízí elektrospotřebiče a nábytek. Město chce…
Čtěte více

Za věci z druhé ruky Hradecké služby vloni vybraly téměř 800 tisíc korun

V projektu re-use se Hradeckým službám podařilo vloni vybrat rekordní částku přesahující 775 tisíc korun. Peníze budou využity za dobrým účelem, k výsadbě nových stromů nebo údržbě městské zeleně. Princip re-use, tedy opětovné využití věcí, funguje ve všech královéhradeckých…
Čtěte více

Druhý obchůdek s použitými věcmi se otevře v centru města. Bude mít speciální sortiment

Další obchůdek s použitým zbožím se otevře v Divišově ulici. Město schválilo další rozvoj projektu re-use v Hradci, jehož cílem je předcházení vzniku odpadu, který by jinak skončil v recyklační lince nebo na skládce. Po roce a měsíci úspěšného fungování dobročinného obchodu v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme