Prodej vánočních stromků z hradeckých lesů se rozjede už příští týden

Vánoční stromky městské lesy brzy začnou nabízet.
Vánoční stromky městské lesy brzy začnou nabízet. | autor: pixabay.com

Deset tun ryb z rybníků a tři tisíce stromků z lesních porostů v majetku města mají pro letošní předvánoční prodej připravené Městské lesy Hradec Králové. Stromky se začnou prodávat v příštím týdnu v Hájovně Marokánka a Zelený sloupek. Prodej kaprů bude zahájen pár dní před Vánoci. Nachystaná je pro letošní Vánoce také novinka v podobě zakoupení kapra přes internet včetně rozvozu.

 

„Na letošní Vánoce jsme opět nachystali poměrně pestrou nabídku stromů. Na výběr bude z několika druhů jedlí, dvou druhů borovic a smrků. Prodej bude zahájen hned 1. prosince v Hájovně Marokánka a další prodejní místo bude od 5. prosince u novohradecké hájovny Zelený sloupek, a to do vyčerpání zásob. Ten formát zůstává prakticky stejný jako v loňském roce,“ uvedl ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán. Na Marokánce budou stromky k dostání denně od 8 do 16.30 hodin, u Zeleného sloupku bude v tomto čase otevřeno jen v pracovních dnech. V sobotu si sem pro stromky mohou zájemci přijet od 8 do 12 hodin, v neděli bude zavřeno. Borovička lesní přijde u hradeckých lesníků na 250 korun, za smrk ztepilý zájemci zaplatí 200 korun, borovice černá a smrk pichlavý stojí 400. Jedle kavkazská vyjde na 550 korun, ostatní druhy stojí 500 korun. Ceny platí za stromek této kategorie bez ohledu na jeho výšku.

Hradeckého kapra si můžete objednat přes e-shop

Zhruba deset tun ryb z městských rybníků bude připraveno k prodeji až několik dní před Vánocemi, a to ve dnech 21. až 23. prosince. Zájemci, kteří si budou chtít kapra zakoupit na místě, mohou navštívit čtyři prodejní místa – u Hájovny Zelený sloupek, u Atria, před budovou staré radnice na Velkém náměstí čp. 1 a na sádkách u rybníka Datlík. U Zeleného sloupku se budou ryby před Vánoci prodávat od 8 do 16 hodin, na zbývajících místech od 9 do 17 hodin. Kilogram kapra budou městské lesy prodávat za 100 korun. Městské lesy také na letošní rok připravily novinku, rozvoz Hradeckého kapra rovnou do domácností. „Rozhodli jsme se navázat spolupráci se společností NA ZMRZKU, která nám s rozvozem kaprů pomůže. Ryby bude možné objednávat přes e-shop. Zákazníci si zde vyberou váhovou kategorii, počet kusů, datum doručení a způsob platby. Platit bude možné kartou nebo hotově při převzetí. Pokud se tato forma prodeje osvědčí, uvažujeme o zavedení celoročního rozvozu ryb zájemcům,“ doplňuje ředitel Zerzán. Hradecké kapry bude možné objednávat od 1. do 19. prosince přes eshop na této adrese: https://www.nazmrzku.cz/kategorie-produktu/na-zmrzku/hradecky-kapr/.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vánoční stromky se budou do hradecké kompostárny svážet od příštího týdne

Od začátku příštího týdne začnou pracovníci technických služeb svážet vánoční stromky z hradeckých domácností. I vánočně nazdobené stromy na hradeckých náměstích již během středečních Tří králů zhasly, zaměstnanci města je již odstrojují a během víkendu a příštího týdne z…
Čtěte více

Hradecký kapr má certifikát a letos vám ho mohou dovézt až domů

Hradecký kapr byl certifikován jako regionální produkt - oceněna tak byla nejen jeho výjimečná kvalita, ale také chov v přírodních podmínkách, výroba ohleduplná k životnímu prostředí a pevná vazba na Hradecko, která sahá staletí do historie našeho kraje. Alespoň tak zní…
Čtěte více

Hradec letos rozsvítí jen dva vánoční stromy, výzdoba města bude bohatší

Více než měsíc před Vánoci má Hradec Králové připravené dva vánoční stromy, které se rozsvítí na tradičních místech - na Velkém a Masarykově náměstí. Technické služby Hradec Králové je budou na místa přivážet v úterý 24. listopadu, následující dny pak budou nazdobeny. V…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme