Hradecký kapr má certifikát a letos vám ho mohou dovézt až domů

Hradecký kapr má certifikát.
Hradecký kapr má certifikát. | autor: Městské lesy HK

Hradecký kapr byl certifikován jako regionální produkt - oceněna tak byla nejen jeho výjimečná kvalita, ale také chov v přírodních podmínkách, výroba ohleduplná k životnímu prostředí a pevná vazba na Hradecko, která sahá staletí do historie našeho kraje. Alespoň tak zní informace na webových stránkách hradeckých městských lesů. Předvánoční prodej kaprů by měl být ve stejném rozsahu jako v předchozích letech, chystá se i novinka, díky které nebudou zájemci o kapra muset až k sádkám.

Veřejností oblíbené výlovy rybníků v hradeckých lesích se letos kvůli koronaviru musely odehrát v podstatně skromnějším duchu. Rybáři se rozhodli uspořádat výlovy bez přítomnosti návštěvníků. Ti by se na hrázi shlukovali a vznikalo by tak zvýšené nebezpečí nákazy. Nicméně milovníci rybí pochoutky o své kapry nepřijdou. Hradeckého kapra je možné si zakoupit každý čtvrtek od 14.00 do 18.00 hodin na sádkách Datlík u stejnojmenného rybníka.

I letos budou probíhat předvánoční prodeje Hradeckých kaprů v rozsahu, jak tomu bylo v uplnulých letech. "Rozpis uvedeme co nekdříve na našich webových stránkách," zní z lesů. Na letošní rok chystají i žhavou novinku - rozvoz kaprů přímo až k vašim dveřím. Podrobnější informace naleznete v průběhu dalších dnů opět na webových stránkách lesů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Selátka, která se narodila Pepině, bohužel všechna uhynula

Na sociálních sítích se poslední dobou objevovaly komentáře konstatující, že selátka se v oboře městských lesů už nepohybují. Nyní sama organizace potvrdila, že celý vrh nejspíš uhynul. "Bohužel vám musíme sdělit, že celý letošní vrh selátek uhynul. Konkrétní důvod neznáme. Již…
Čtěte více

Prodej vánočních stromků z hradeckých lesů se rozjede už příští týden

Deset tun ryb z rybníků a tři tisíce stromků z lesních porostů v majetku města mají pro letošní předvánoční prodej připravené Městské lesy Hradec Králové. Stromky se začnou prodávat v příštím týdnu v Hájovně Marokánka a Zelený sloupek. Prodej kaprů bude zahájen pár dní před…
Čtěte více

Nově si mohou Hradečáci užívat koupání i v písníku Marokánka

Od letošního roku je veřejnosti přístupný písník Marokánka poblíž silnice z Krňovic na Bělečko na Královéhradecku. Novou možnost vykoupat se v dříve zakázané lokalitě využívají hlavně cyklisté, kteří se vypraví do hradeckých městských lesů. Jenže s tím, jak začalo přibývat…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme