Policistům s hokejovými fanoušky došla trpělivost. Špatné parkování budou trestat

Pokuty či odtažená auta. Tak budou reagovat policisté na neukázněné řidiče.
Pokuty či odtažená auta. Tak budou reagovat policisté na neukázněné řidiče. | autor: MMHK

Parkují, kde se dá, na trávníku, v křižovatce, na chodnících. O kom je řeč? O fanoušcích hradeckého hokeje. A městští strážníci i policisté už toho mají dost a chtějí na neukázněné řidiče reagovat. Dnes čeká hradecké hokejisty souboj s Kladnem. Přijede i Jaromír Jágr, takže se očekává velká návštěvnost. Řidiči by si tedy měli rozmyslet, kde zaparkují, hrozí jim vysoká pokuta nebo odtažení vozidla.

„Řidiči nerespektují pravidla silničního provozu a parkují, kde se dá. Vozidla odstavují na chodnících, travnatých plochách i v křižovatkách, kde ohrožují plynulost provozu a bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu, nikoliv výjimečně také při nedovoleném parkování ničí majetek města,“ uvádí mluvčí Městské policie Hradec Králové Eva Kněžourová. Jde především o parkování v okolí zimního stadionu při hokejových utkáních.

Přestože je k dispozici odstavná plocha u koupaliště Flošna, neplacené parkoviště u Univerzity Hradec Králové či nově vybudované parkoviště u hradecké fakultní nemocnice, řidiči je téměř nevyužívají. Obě policie se proto budou při hokejových utkání zaměřovat na kontrolu správného parkování. Za porušení zákona může být řidiči uložena pokuta až do výše 2000 korun, pokud bude vozidlo činit překážku silničního provozu, hrozí řidiči i odtažení.

"Chtěli bychom požádat hradecké fanoušky, aby využívali MHD a snížili tak počet parkujících vozidel, mimohradeckým návštěvníkům doporučujeme parkovat na bezplatných parkovištích, která jsou v dosahu zimního stadionu," dodává mluvčí hradecké městské policie.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
28.1.2020 09:16
Eva (neregistrovaný)
Parkování na trávníku a chodníku je samozřejmostí taky v ulici 17. listopadu a nejedná se o hokejové fanoušky.
29.1.2020 15:32
Terra (neregistrovaný)
Konečně, tolik let je nechávají parkovat dle libosti, koukají na ně a nic. My, co tu bydlíme, máme pak jen zdevastované okolí :o(
Druhý nešvar je "občůrávání" všeho kolem. Fanoušci vylezou z hospody a jdou ke kaštanu, místo wc v hospodě. Včera nějaký dokonce ani nešel ke stromu, ale přímo na dům ... fuj. Je zajímavé, že chlapů je takhle vidět sposta, ženská, která si přidřepla, kde ji napadne vidět není.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Jeden byt, jedno placené parkování. Náměstkyně tak chce řešit málo místa na hradeckých sídlištích

Za parkování by se v budoucnu podle návrhu náměstkyně hradeckého primátora Věry Pourové (ANO) platilo v celém městě. Její návrh je takový, že by každý byt měl nárok na jedno parkovací místo. Pokud rodina vlastní aut víc, parkovali by pak někde dál. Chtěla by tak vyřešit zoufalou…
Čtěte více

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

AKTUALIZOVÁNO: Koronavirus zavřel v Hradci školy, divadla, bazén. I hokej bude bez diváků

Hokej bez diváků, Klicperovo divadlo ruší představení, filharmonie také, zavírá se bazén, Bio Central neprodá na představení více než sto lístků. Cinestar zavírá kino. Pro žáky budou zavřené základní, střední i vysoké školy. Výuku ruší i hradecké základní umělecké školy.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme