Parkoviště u nemocnice už slouží jejím návštěvníkům. O režimu zpoplatnění se jedná

Parkoviště u nemocnice už slouží.
Parkoviště u nemocnice už slouží. | autor: MMHK

Parkoviště pro více než dvě stovky aut u hradecké fakultní nemocnice už je od minulého týdne v provozu. Celkové náklady na jeho výstavbu se vyšplhaly na 11,3 milionu korun bez DPH. Užívání parkoviště bude zatím bezplatné. O případné regulaci vjezdu a režimu zpoplatnění do budoucna město ještě jedná s fakultní nemocnicí.

Parkoviště, které je umístěné na ploše mezi obslužnou místní komunikací na východní straně areálu fakultní nemocnice a Zborovskou ulicí, má kapacitu 205 parkovacích míst včetně osmi pro zdravotně postižené osoby. „Novými parkovacími místy město pomáhá snížit parkovací deficit tohoto největšího zdravotnického zařízení v severovýchodních Čechách. Především by ale toto parkoviště mělo ulevit zeleni na druhé straně nemocničního areálu od divokého parkování na nábřeží Labe,“ říká náměstek primátora pro investice Jiří Bláha.

„Hlavní část stavby se stihla do konce roku, v lednu to byly již jen dokončovací práce. Na tuto investici jsme využili finance, které byly městu převedeny v rámci dohody o narovnání se společností CTP v souvislosti s dostavbou skladů na výpadovce na Třebechovice. V tuto chvíli se zároveň řeší vše potřebné kolem instalace závor při vjezdu a výjezdu z parkoviště, včetně režimu zpoplatnění. Předpokládáme, že ještě po nějaký čas zde bude parkování zdarma,“ dodává náměstek Jiří Bláha.

"Parkoviště je provizorní. Provizorní proto, že na jeho místě bude jednou stát mnohem objemnější parkovací dům, který obtížnou situaci vyřeší mnohem lépe. Navíc - parkoviště je v podstatě rozebíratelná stavebnice, takže její součásti - betonové panely a plastové dlaždice - bude možné demontovat a použít jinde. Nyní je tedy u nemocnice k dispozici nových 205 parkovacích míst, kde mohou parkovat pacienti, návštěvníci nemocnice či její zaměstnanci. Parkoviště bylo postaveno a veřejnosti předáno v rekordně krátké době. Jsme tomu velice rádi a jsme šťastní, že se to povedlo. V budoucnu chceme parkoviště opatřit závorou, abychom předešli tomu, že se z něj stane parkoviště záchytné a na ty, kteří jej opravdu potřebují - tedy pacienty naší nemocnice - se místo k parkování nedostane," uvedl primátor Hradce Alexandr Hrabálek v reakci na příspěvky na sociálních sítích. Některé komentáře totiž poukazují na to, že v místě měl už dávno stát parkovací dům, že parkoviště je malé, nedostačující nebo předražené.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Placení za parkovné bude v Hradci hlídat speciální auto

Ulice Hradce Králové by mohl brázdit už na konci letošního roku nový vůz, který bude využívat městská policie k efektivnějším kontrolám úhrad parkovného ve zpoplatněných zónách. Takzvaný CamCar bude vybaven nejen kamerami, ale i zdroji umožňujícími přijímat a odesílat potřebná…
Čtěte více

Stavba nového pavilonu infekční kliniky bude stát 900 milionů

Hradecká fakultní nemocnice plánuje na podzim letošního roku vypsat výběrové řízení na dodavatele stavby nového Pavilonu kliniky infekčních nemocí a kožní kliniky, která by měla stát kolem 900 milionů korun. Předpokládaný termín zahájení stavby je stanoven na jarní měsíce roku…
Čtěte více

Hradecká záchytka stále funguje omezeně, chybí lékař

Protialkoholní záchytná stanice v Hradci Králové už přes rok funguje v omezeném režimu. Je přitom spádová pro celý Královéhradecký kraj. Dříve fungovala 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Teď je nonstop otevřená jen o víkendu a o svátcích. Ve všední dny přijímá pacienty pouze v čase…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme